כך תשמרו על השיער בקיץ הישראלי

לא רק העור רגיש לנזקי השמש, אלא גם השיער שעלול להיפגע כתוצאה מהחום הגבוה והבילויים הרבים בבריכה ובים, אליהם מתלווה הלחות הרבה- 10 עצות לחשיפה לשמש

הנזקים הרבים הטמונים בשמש הקופחת בימי הקיץ ידועים ומוכרים לכולנו. בכל הנוגע לשמירה על בריאות העור והפנים, כשיש מודעות למריחה וריסוס של מקדמי הגנה מיושמת על ידיינו בפחד מפני השמש. אבל אסור לשכוח את השיער שיכול להנזק מפגעי השמש. בשיחה אישית עם מומחית השיער לילי פסקינו, מבעלי מרכזי פתרונות השיער" דורון פסקינו" קיבלנו ואספנו טיפים מעולים בשבילכן! לקרוא וליישם.

1. ים ובריכה- אין כמו בילוי בים או בבריכה כדי לצנן עצמנו ולהתחמק מהשמש החמה, אך חשוב לזכור כי אלו כוללים מפגש בלתי נמנע עם כלור ומלח הגורמים לפירוק חלבון הקראטין והתייבשות מהירה של השערה. הפתרון הברור הוא כמובן שימוש בכובע ים אטום עשוי סיליקון מבודד ומונע מגע ישיר. דרך הגנה נוספת היא למרוח, טרם הטבילה כמות קטנה של מסיכה לשיער המועשרת בחלבון קראטין, המזין את השערה ואוטם אותה בפני כניסת מלחים וחומרים מזיקים. בעצם כך אנו מעניקים שכבת הגנה נוספת לשערה. רצוי להסתכל במרכיבים של המסכה לפני הרכישה ולוודא כי חלבון הקראטין מופיע למעלה ברשימה. כך נדע שהחומר נמצא בה בריכוז גבוה והשפעתו תהיה יעילה.

2. חפיפה כפולה- במידה ושיערנו אכן בא במגע עם מי הים או הבריכה, רצוי לחפוף אותו ביסודיות פעמיים לאחר הטבילה בכדי להיות בטוחים שהוצאנו ממנו את המלחים ושאר הכימיקלים המזיקים.

3. עניין של טיימינג- הברשת השיער עדיפה לאחר החפיפה ושימוש במרכך מתאים. החפיפה תמיד עדיפה כשהשיער לח. הברשת שיער יבש תגרום לקריעתו ולהיווצרות חשמל סטטי.

4. היזהרי מטיגון השיער- רבות מאיתנו משתמשות בחומרים שונים המכילים שמנים הבריאים לשיער ומזינים אותו בדרך כלל כדוגמת שמן מרוקאי ושיאה. עם זאת המפגש של שמנים אלו עם קרני השמש הלוהטות יגרום לטיגון השערה ולתוצאה הרסנית של ייבושה. עדיף להימנע משימוש בחומרים אלו בעת היציאה לשמש ולהחליפם בחומרים מבוססי סיליקון.

5.  לחות מוגברת- קרני השמש החזקות היוקדות באופן ישיר על השיער והקרקפת מייבשות אותו וגורמות לתהליך הזדקנות מואץ. רצוי להשתמש בחומרים עשירים בלחות המעניקים שכבת הגנה בכדי לצמצם את הנזק ואף למנוע את השפעת הלחות על עיצוב השיער. גם הפעם רצוי לבחור בכאלו המבוססים על מים ולא על שמנים.

6. חבישת כובע- הכלל הראשון בהגנה מפני השמש היא כמובן חבישת כובע! האקססורי האהוב לא רק יוסיף לכן שיק, אלא ישמור על שיערכן תוך כדי. בחרו בכובע רחב שוליים מדליק וכך תשמרו בו בעת על בריאות השיער ועור הפנים.

7. מים במקום לחיים!- מסתבר כי שתיית מים אינה יעילה רק לעור בריא ומתוח, אם כי גם לשמירה על לחות השיער. כאשר עור הקרקפת רווי במים, השורשים צומחים רכים וטבעיים יותר ומראה השיער משתפר. עם זאת שתייה של משקאות המכילים אלכוהול עלולה לייבש את השיער ועל כן יש להימנע ככל הניתן מצריכתם.

8. להניח לפן ולמחליק- השמש מחממת די ויותר את השיער ולכן מומלץ להניח בחודשי הקיץ למכשירי הפנים והמחליקים השונים. אם בכל זאת שיערנו אינו מסתדר בלעדיהם, רצוי להשתמש בדרגת חום נמוכה מהרגיל ולזמן קצר.

9. מסכה- רצוי להשתמש במסכה המשקמת ומרככת את השיער. חשוב להתאים את המסכה לסוג השיער ולוודא כי יש בה מסניי קרינה UV וויטמין A שחשוב לחניותו.

10. ניתן לשקם- במידה והשיער החל להראות סימנים של יובש ופיצול, ניתן בהחלט לשקמו באמצעות טיפול קראטין, המחדיר לשיער בצורה מרוכזת את חלבון הקראטין ומעניק לו ברק וחיות מחודשים!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.