כך תשמרו על מכונת הכביסה שלכם

סביר להניח שגם אצלכם בבית יש כמה מוצרים מרכזיים שתתקשו לחיות בלעדיהם, ובראשם ניתן למנות את מכונת הכביסה. מאחר ואתם רוצים להגיע למשרד כשאתם נראים מסודרים ונקיים, ומאחר והילדים נוטים להתלכלך בקצב שבו הנכונה משלימה את פעולת הסחיטה, אתם בוודאי לא יכולים להרשות לעצמכם לחיות בלי מכונה תקינה. אז איך עושים את זה נכון, ואיך שומרים עליה תקינה?

הארכת תוחלת החיים של המכונה

ערכתם סקר שוק מקיף, בחנתם מגוון אדיר של מכונות כביסה (ניתן לצפות במגוון רחב כאן http://www.21.tv/cn-88/כביסה_פתח_חזית), ובסופו של דבר השקעתם במכונה מתקדמת, שעלתה לא מעט והבטיחה הרבה יותר. כדי שתוכלו ליהנות מהיתרונות שלה חשוב להקפיד על כמה כללים בסיסיים, ובעיקר כדאי לזכור שהלכלוך שנדבק לבגדים שלכם רגע לפני הכניסה למכונה – עשוי בחלקו להישאר בתוכה. אם כן, מפעם לפעם אפשר ורצוי להפעיל את המכונה דווקא כאשר היא ריקה. הפעילו אותה עם מים רותחים והוסיפו פנימה גם שתי כוסות של חומץ, או אם תעדיפו – לימון. שני המרכיבים הללו ידועים ביכולותיהם לשקם נזקים מהסוג הזה בדיוק.

טיפול באבנית

בעיה נוספת שעשויה להקשות על מכונת הכביסה שלכם ועל היכולת שלה להעניק לכם את מה שאתם מצפים ממנה (בגדים נקיים וריחניים) היא אבנית. אתם בוודאי מכירים את המושג הזה, בעיקר מקומקום החשמלי שלכם, אבל תופתעו לדעת שגם במכונת הכביסה יכולה להצטבר אבנית, ובכמויות לא מבוטלות. כדי להימנע מהמצב הזה אפשר ורצוי לנקות את מגירת המכונה לפני השימוש, גם את פתח המרכך אבל בעיקר את פתח האבקה. ההימנעות מניקוי המגירה יוביל לא רק לאבנית אלא גם לעובש. אם עד היום לא טיפלתם בבעיה והאבנית התפתחה לה בשקט בזמן שחלף, כנראה שאין ברירה אחרת ותזדקקו לאיש מקצוע.

ניקוי הפילטר

אם הבגדים שלכם יוצאים מהמכונה עם ריח רע לעיתים קרובות מדי, יש סיכוי טוב שהפילטר שלה צבר לכלוך. לפני שאתם מזעיקים טכנאי שיגבה מכם לא מעט כסף עבור טיפול במכונה, התחילו בעצמכם. שחררו את מכסה הפילטר (תמצאו אותו באחד מצדדי המכונה) ונקו את הפרופלור שלו. כך תיפטרו משאריות של אבק, שיערות ואבנים. אתם לא צריכים להשתולל, כמובן, אלא להיעזר במטלית לחה. זכרו שפעולות הניקוי הללו הן חלק בלתי נפרד מתחזוקת המכונה, ואם תקפידו לעשות את זה נכון, תגלו שהמכונה שלכם מחזיקה שנים ובאותה ההזדמנות גם חוסכת לכם לא מעט כסף ואנרגיות.

בנוסף, ברכישת מכונת כביסה חדשה מומלץ לבחור במכונה בעלת דירוג אנרגטי A, היות ומוכנת הכביסה הינה צרכן חשמל מוביל בבית בו משתמשים מידי יום. בחירת מכשיר חשמל מדירוג אנרגטי A מקטין את צריכת החשמל שלו ובכך חוסך בהוצאות חשבון החשמל. מידע נוסף בנושא ניתן למצוא באתר משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.