כך תתחיל מלחמת העולם השלישית

פרופסור פול מילר, מומחה בינלאומי לאבטחה שחזה בעבר את סיפוח חצי האי קרים מאוקראינה לרוסיה, חושב שהצעד הבא של פוטין הוא להשתלט על מדינה בלטית אחרת – אבל מתחת לרדאר – מה שיביא בדיעבד לפתיחת מלחמת עולם השלישית. { מומחה חוזה}

פרופסור פול מילר, מומחה בינלאומי לאבטחה שחזה בעבר את סיפוח חצי האי קרים מאוקראינה לרוסיה, חושב שהצעד הבא של פוטין הוא להשתלט על מדינה בלטית אחרת – אבל מתחת לרדאר – מה שיביא בדיעבד לפתיחת מלחמת עולם השלישית.

אמנם לנשיא ארה"ב הנכנס טראמפ יש קשרים טובים עם פוטין, אך הוא יצטרך להתמודד עם דילמה שעוסקת בשאלת ההגנה על המדינות הבלטיות שחברות בברית נאט"ו מפני תקיפה אפשרית של פוטין.
פרופסור פול ד. מילר, מומחה ביטחוני בעל שם עולמי שבעבר הצליח לחזות את סיפוח קרים, סבור שהמלחמה הזו תתחיל בלטביה, כך מעריך המומחה שאת דבריו ציטט ה-Sun הבריטי. זה יקרה במידה וארצות הברית תבוא לעזרתן של המדינות הבלטיות. לאחר שהצליח לחזות את סיפוח קרים כעת הוא חושש שהמדינות לטביה או אסטוניה הן היעד הבא של רוסיה.

כיוון שהמדינות הבלטיות מהוות חלק מברית נאט"ו, עזרה שלהם עלולה לגרום לפרוץ מלחמת עולם.
את ההזהרות הללו משמיע פרופ' מילר בשל הצהרותיו של ולדימיר פוטין על תיקון היחסים עם ארצות הברית והיחסים ההדוקים עם טראמפ במהלך קמפיין הבחירות על תמיכה אפשרית בסיפוח קרים לרוסיה והסתייגות שהביע מתמיכה בחברות ברית נאט"ו.

למרות התחזית, פרופסור מילר מסייג את דבריו וסבור שפוטין לא ינסה לפלוש כל כך מהר למדינה לפחות לא עם כוח קונבנציונלי. מה שכן, הוא מאמין שהמנהיג הרוסי ינסה להביא לתסיסה אזרחית בקרב המיעוט הרוסי במדינה, שמהווה רבע מכלל האוכלוסייה. "הוא לא ישלח כוחות גדולים של חיילים במדים מעבר לגבול הבינלאומי, כיוון שרוב הסיכויים שגם חברות נאט"ו הזהירות ביותר לא יוכלו להתעלם ממהלך כזה של פלישה גלויה", כתב פרופ' מילר שפרסם במאמר באתר Foreignpolicy.com. "במקום זאת, פוטין ינסה ליצור במהלך השנתיים הקרובות משבר באמצעות שליחים לא מזוהים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.