כלב נשך כלב והבעלים ירצו 3 חודשי מאסר

הנאשם בעברו הורשע בעבירות דומות{פלילי}

שלושה חודשי מאסר בפועל נגזרו על גבר בן 71 מחיפה שהורשע שכלבו נשך כלב אחר . בנוסף, בעל הכלב לא הסתפק בכך והורשע גם בגלל איומיו על בעלי הכלבה שננשכה .בנוסף למאסר יאלץ בעל הכלב לשלם גם 10,000 ש"ח פיצוי.

המקרה אירע באוגוסט 2013. הנאשם הסתובב בפארק עם כלבו שהיה משוחרר מהרצועה. בשלב מסוים תקף הכלב את כלבתו של אדם אחר שטייל במקום. באישום מתואר כי לכלבה נגרם פצע בקוטר 11 ס"מ שחייב טיפול אצל וטרינר. בנוסף, איים הנאשם על בעלי הכלבה ואמר לו "אתה לא יודע עם מי אתה מתעסק", ואף חבט בצווארו.

שופט בית המשפט השלום בחיפה זאיד פלאח, אשר הרשיע את בעלי הכלב התוקף, ציין בדבריו כי :
"לקחתי בחשבון את הסיבות שהביאו את הנאשם לבצע את העבירות, הנובעות מהחלטתו להסתובב עם כלבו ללא רצועה, ייתכן מטעמי נוחות וייתכן מטעמי התגרות, אך בכל מקרה מדובר הן בזלזול בביטחונם של אחרים והן בזלזול בהוראות החוק האוסרות על כך", "הנאשם בעברו הורשע בעבירות דומות, והוא לא למד את הלקח והמשיך לבצע את העבירות בהן הורשע בתיק זה".

עוד הוסיף השופט ואמר : "הוא אינו מודע לחומרת מעשיו ועל אף הכרעת הדין הארוכה שניתנה בעניינו, הוא אינו חש שעשה טעות ושעבר על החוק".

עו"ד מוטי לוי, שייצג את הנאשם טען מנגד : "לטעמנו לא היה מקום להרשיע בתקיפה ובאיומים. האמירה של בית משפט על עונש על נשיכת כלב צריך להיות כמו עונש על נשיכת אדם, מרחיקת לכת. העונש חסר תקדים בחומרתו במיוחד שאנו מדברים על נאשם חולני בן 71".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.