כלכלת בחירות? כחלון הכריז על הורדת מיסים

שר האוצר משה כחלון, הודיע על כוונתו להפחית מסים בתקציב המדינה הקרוב – במטרה לעודד את הצמיחה במשק. גורם פוליטי ל'קוקר': "החקירה על נתניהו מקרבת את מועד הבחירות".

כלכלת בחירות? שר האוצר משה כחלון, הודיע על כוונתו להפחית מסים בתקציב המדינה הקרוב – במטרה לעודד את הצמיחה במשק.

כחלון יוריד את מס החברות ומס הכנסה לבעלי משכורות נמוכות ובינוניות.

במערכת הפוליטית חוששים כי ההחלטה של כחלון מגיעה בצל החקירה כנגד נתניהו שמקרבת את מועד הבחירות, "ככל שהחקירה תתקדם כך מועד הבחירות ילך ויקרב", אומר גורם במערכת הפוליטית לקוקר.

"אנחנו נכנסים לישורת האחרונה בגיבוש תקציב המדינה לשנתיים הקרובות", אמר כחלון בישיבת סיעת כולנו. "כפי שהתחייבתי, בתקציב הקרוב אנחנו הולכים להתמקד בצעדים שיעודדו את צמיחת המשק". כחלון ציין כי לשיטתו, שני הכלים העיקריים לעידוד הצמיחה במשק הם השקעות והפחתת מסים.

 

"בתקציב החזק נחזק דרמטית את שני הכלים האלו", אמר. "נשקיע בהשקעות ונבצע הפחתות מסים במיליארדי שקלים. התחייבנו להמשיך ולהקל על חיי האזרחים ואנחנו שוקלים מספר צעדים שיפחיתו את נטל המס המושת עליהם".

 

"גם בשנה שעברה כשהחלטנו על הפחתת מע"מ ומס חברות היו ביקורות ומתקפות על המהלך", הוסיף כחלון. "היום המהלך הוכח כנכון ומי שתקף – מודה שהוא טעה. כספי המיסים הם כספים ששייכים לציבור וכשיש עודפים חובתנו להחזיר אותם לאזרחים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.