"כללי המשחק באו"ם השתנו"

ארצות הברית הטילה במהלך השבת וטו על החלטה המגנה את ישראל במועצת הביטחון של האו"ם

ארצות הברית הטילה במהלך השבת וטו על החלטה המגנה את ישראל במועצת הביטחון של האו"ם. ההחלטה, שהועלתה על ידי כווית, גינתה את השימוש של ישראל בכוח כלפי פלסטינים המתפרעים על גדר עזה.

צרפת, רוסיה, סין, חוף השנהב, קזחסטן, בוליביה, פרו, שוודיה וגינאה המשוונית הצטרפו לכווית והצביעו בעד אימוץ ההחלטה בידי מועצת הביטחון, בעוד בריטניה, הולנד, פולין ואתיופיה נמנעו. כאמור, האמריקנים הטילו וטו על ההחלטה.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, אמר במוצאי השבת כי "זו החלטה צבועה שביקשה לגנות את ישראל, מבלי להזכיר אפילו פעם אחת את ארגון הטרור חמאס כגורם לאלימות ולתסיסה באזורנו. אנו מודים לארצות הברית על הטלת הווטו על ההחלטה ולכל חברות המועצה אשר סירבו לתמוך בה והגנו על זכותה של ישראל להגן על אזרחיה".

על הצעת ההחלטה של ארצות הברית אמר השגריר דנון כי למועצת הביטחון הייתה הזדמנות יוצאת דופן לאמץ את התיקונים המוצעים על ידי ארצות הברית, שהטילו את האחראיות להסלמה על ארגון חמאס וביקשו לחייב את ארגון הטרור לקבלת אחריות על מעשיהם. ״שלום ויציבות יגיעו לאזורנו רק כאשר הקהילה הבינלאומית תהיה אמיצה מספיק כדי לקרוא למחבלים בשמם. ארה"ב הבהירה בהצעה זו כי כללי המשחק באו"ם השתנו וכי המוסר הכפול נגד ישראל לא ימשך לנצח".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.