"כל אזרח או חברה חייבת להתעסק גם בנתינה"

ראיון נשי-אישי: דורית וידבסקי, מנהלת תקשורת ויח"צ בחברת לוריאל-ישראל

חברת לוריאל, כקונצרן עולמי, תורמת לקהילה בכל העולם ופרוסה בלמעלה מ-140 מקומות בעולם. בישראל יש למעלה מ-18 מותגים מובילים של החברה. חברת לוריאל ישראל לא עושה רק עסקים אלא תורמת לקהילה בכל מקום שהיא נמצאת. זה חלק מאוד חשוב מאסטרטגיית החברה.

את דורית וידבסקי, מנהלת תקשורת ויח"צ בחברת לוריאל-ישראל, פגשתי בהשקה של סלון טיפוח ויופי לבנות עם מוגבלויות שכליות ב'אוהל שרה' בבני ברק.

מזה שנתיים מתנדבים עובדי לוריאל ישראל ותורמים מזמנם ומקצועיותם לטובת עמותת "אהל-שרה", מרכז לחינוך ושיקום נשים בעלות מוגבלות שכלית התפתחותית. בימים אלה, מעמיקה לוריאל ישראל את תמיכתה ומקימה סלון טיפוח ויופי שיעניק טיפולי פנים, פדיקור, מניקור, וטיפולי שיער באמצעות אנשי מקצוע לנשים.

דורית מאוד אוהבת את האוכלוסייה החרדית ולכן התחברה מאוד לעשייה עם "אוהל שרה". "היום כל אזרח או חברה חייבת להתעסק גם בנתינה מעבר לפעילות עסקית. אנחנו חייבים להיות אזרחים טובים במדינה שלנו וקל וחומר בקהילה שאנחנו אוהבים ומוכירים", היא אומרת.

"יש מדינות עשירות וגדולות מאיתנו, אבל יחד עם זאת הפעילות בחברה הישראלית היא כל כך מגוונת  שיש בה הכל: דתיים, חילוניים, ערבים ועוד. ואנחנו חייבים להביא גיוון תרבותי לכולם. ולכן עשייה ונתינה גורמת לכל אחד להרגיש טוב יותר, "תעשה טוב תרגיש טוב".

"אנחנו עושים המון דברים שהם נתינה כחלק מהאסטרטגיה. קידום אנשים במדע, אימצנו  אח ואחות אתיופיים בנתניה, מתנדבים במעונות לנשים מוכות שחיות בסכנה ועוד.

"כבר לפני שנתיים הכרתי את הבנות של אוהל שרה וחברת לוריאל ישראל לקחה עליהם חסות, הן היו מגיעות לקבל טיפול יופי, טיפולי שיער וזה עשה לבנות מאוד טוב. יש שם בנות שחיות שם עד 120 וזה הבית שלהן.

"הפעם זה היה יוצא דופן כי החלטתי לפתוח להן בבית מקום ופינה משלהן שהן יכולולהנות בה כל היום. המקום הזה נכנס לי לתוך הנשמה. הכרתי את יהודית שהיא המנכ"לית של "אוהל שרה" והיא הגיעה אלינו בווליום נמוך וביקשה את עזרתינו לבנות, ואנחנו החלטנו לנכון שגם לקהילה המוחלשת בציבור החרדי אנחנו ניתן עזרה. ולכן פתחנו את המקום.

"במקום יש את כל הציוד הנדרש לקוסמטיקה וטיפוח. יש שם 2 קוסמטיקאיות שלנו שעובדות שם יום יום ונותנות טיפול יומיומי לבנות. מהיום כל יום הן יכולות לבוא ולקבל טיפול מסור מעובדות של לוריאל. ראינו שלצד היופי והאסתיטיקה יש חשיבות גדולה כשאנחנו מטפלים בהןהבנות זוהרות והן  שמחות לכן הן צריכותמשהוא שהוא יומיומי. משהוא ביד ובמגע שלנו שנוגע מלטף מעניק להן חיות. כי ליופי יש השפעה פסיכולוגית ופיזית ברורה לאותן בנות ונשים

"המטה בפריז מאוד מברך על היזמה הזו וחולק כבוד לשותפות ולדרך המקסימה הזו הישאלית והחרדית".

כדי לסיים את הראיון עם טעם יותר מתוק, שאלתי את דורית כמה שאלות משעשעות על רגעים אהובים בחייה.

איזה שיר אהוב עלייך?

"יהודה פוליקר, פחות אבל עוד כואב".

רגע אהוב עלייך?

"תודה לך אלוקים שאני בריאה".

שוקולד או חטיף בריאות?

"חטיף בריאות".

אישה היא…

"מנהיגת המשפחה!".

חדר הטיפוח באוהל שרה

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הכבוד!

  חברה שחרטה על דגלה ערך מרכזי של מעורבות בקהילה ונתינה. שאפו!

  זיוה |
  הגב
 2. לקרוא וללמוד

  מספיק שכל חברה אחת בישראל תיקח פרוייקט לידיים אז הצלחנו

  ליאת |
  הגב
 3. כל הכבוד לחברה כזו שתורמת ועושה למען החברה.

  שאפו עליהם. כלל לא מובן מאליו

  מרבי |
  הגב
 4. כל אזרח או חברה חייבת להתעסק גם בנתינה - משפט חכם

  למדתי משהו היום

  עפרה |
  הגב
 5. ראוי להערכה! הלוואי ועוד עסקים יבחרו לפעול ככה

  ראוי להערכה! הלוואי ועוד עסקים יבחרו לפעול ככה

  קארין |
  הגב
 6. צריך לרכוש רק מחברות שתורמות לקהילה

  והנה דוגמא לחברה כזו

  רחל |
  הגב
 7. דורית אתם חברה לדוגמא

  הלוואי והרבה חברות ילמדו לעבוד כך

  שיר |
  הגב