בנט חושף: "כל האמת על ביטול לימוד הליבה של החרדים"

לאחר שספג אין ספור מתקפות על ביטול חובת לימוד הליבה, שר החינוך נפתלי בנט יוצא להגנת החרדים וכותב פוסט נוקב בפייסבוק שבו הוא מציג את האמת על ביטול הליבה.

שר החינוך נפתלי בנט החליט לעשות סוף להסתה של "יש עתיד" כנגד החרדים,  בפוסט שפרסם בפייסבוק הוא חושף את כל האמת על "ביטול לימוד ליבה של החרדים".

בנט פותח את הפוסט בניפוץ המיתוס,  "נכון שעד לפני מספר ימים התלמידים החרדים למדו מתמטיקה ואנגלית בזכות "חוק הליבה", ועכשיו הממשלה ביטלה את החוק, ומאות אלפי חרדים מעתה יפסיקו ללמוד? לא ולא.

בנט מציג את הנתונים, וחושף את האמת מאחורי השקר של האח לשעבר יאיר לפיד, "יש כ440,000 תלמידים חרדים. כ40,000 מתוכם אינם לומדים מתמטיקה ואנגלית. הם לומדים במה שנקרא "מוסדות פטור".יתר ה400,000 כבר לומדים מתמטיקה/אנגלית ברמות שונות (בדרך כלל לא מספיק וברמה נמוכה למדי".

בנט מציין בפוסט כי  בית ספר חרדי בו לומדים 100% מהליבה, מקבל 100% מהתקציב. בית ספר בו לומדים 75% מהחומר, מקבל 75% מהתקציב של ילד רגיל. בבתי הספר "פטור" בו לא לומדים ליבה בכלל, מקבלים 55% מהתקציב. כך היה עד 2013-2014.

לאחר מכן עובר בנט להשתלח בלפיד, "חוק הליבה" של לפיד עשה רק דבר אחד: הוא הוריד את התקציב למוסדות ה"פטור" מ55% ל35%. זהו.
לא חובת לימוד, לא מיליון תלמידים, וגם לא 100,000 תלמידים.החוק עסק ב40,000 תלמידים בלבד (1.8% מתלמידי ישראל).יתר ה400,000 שכבר לומדים ליבה אינם קשורים לחוק כלל.

לסיום מנפץ בנט מיתוס נוסף מבית מדרשו של לפיד ומגלה את האמת כי החוק מעולם לא הופעל. לפיד ואנשיו דחו את ההפעלה שלו לשנת 2018 (!).
כן. מה ששמעתם. הם לא התכוונו *להפעיל* את החוק, ולכן דחו אותו לקדנציה הבאה", תוקף בנט וממשיך  " למה? כי הם ידעו שאף תלמיד חרדי לא יתחיל ללמוד ליבה רק כי הורידו ב20% את התקציב ולא רצו שהכישלון הזה ייחשף במשמרת שלהם.

:
לסיכום עושה בנט סדר בנתונים, "לפיד חוקק חוק שנוגע ל1.8% מתלמידי ישראל(40 אלף מתוך 2.3 מיליון) ופחות מעשירית (!) מהחרדים. החוק בכלל לא מחייב ללמוד ליבה אלא רק מצמצם את התקציב, והוא נקבע להיכנס לתוקף 4 שנים ממועד החוק!אף תלמיד חרדי לא החל ללמוד ליבה בשל חוק זה שלא נכנס לתוקף, ואף תלמיד גם לא היה מצטרף בשל כניסת חוק זה לתוקף.
זה ברור וידוע לכולם.

לסיכום כותב בנט כי היעד הבא שלו "להעלות את הרמה. לעבור מ3 יחידות ל5 יחידות מתמטיקה". לגייס מורים מעולים. להוסיף עוד אנגלית. לרענן את חומר הלימודים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איך בדיוק הוא מגן על החרדים?
  אולי על עצמו ובעיקר נגד לפיד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הכל לא רלוונטי כי במשפט האחרון הוא כותב שהוא באמת הולך לכפות להכניס אנגלית וכדומה
  זאת אומרת שהחכי"ם נכשלו אפילו בקואלציה שבהם הם חברים

  קל וחומר מה יהיה אם לפיד יחזור שוב לשלוח ופירון יכפה את כל הליב"ה

  פראיירים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב