כל הדרכים למירון: מפות וחניונים

משטרת ישראל משלימה בימים אלה את היערכותה לקראת הילולת הרשב"י במירון שתתקיים בל"ג בעומר החל במוצאי שבת ויום ראשון. כל המידע – בפנים.

 

משטרת ישראל משלימה בימים אלה את היערכותה לקראת הילולת הרשב"י במירון שתתקיים בל"ג בעומר החל במוצאי שבת ויום ראשון.

בנוסף למשטרת ישראל, בהערכות לאירוע נוטלים חלק גופי חירום והצלה של המשרד לביטחון פנים – מד"א, כיבוי והצלה ועוד.

תאום האירוע אל מול הציבור והמשטרה נעשה באמצעות המרכז למקומות קדושים של המשרד לשירותי דת ומעורבים בו משרדי ממשלה וגופים נוספים.

הילולת רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר היא הארוע הדתי הגדול מסוגו במדינת ישראל ובמהלך השבוע של ל"ג בעומר פוקדים את קבר הרשב"י מאות אלפי אנשים.

במבצע ייטלו חלק אלפי שוטרים ולוחמי משמר הגבול ויופעלו כלל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשות משטרת ישראל, כל זאת במטרה לשמור על הסדר,להבטיח את בטחון המבקרים באירוע ולאפשר להמוני בית ישראל לממש את רצונם ולעלות לקבר הרשב"י בל"ג בעומר.

את המבצע בימי ההילולה (מיום שישי ועד ליום ראשון בשעות הערב המאוחרות) והפיקוד על כלל כוחות המשטרה יוביל מפקד מחוז צפון, ר' אגף התנועה יפקד על מערך התנועה על כל היבטיה במבצע הרגיש והמורכב.

המשטרה נערכת לצמצם עד כמה שניתן את הקושי להגיע למירון ולמזער את הפגיעה בחיי התושבים.
ההערכות למבצע תבוצע בשלושה שלבים עיקריים:

בשלב הראשון, שהחל כבר ביום שלישי האחרון (03.05), הוצבו שוטרי משטרת ישראל סמוך למתחם ההילולה במטרה לשמור על הסדר במתחם לקראת האירוע.

בשלב השני והעיקרי של המבצע, החל ממוצאי שבת ערב ל"ג בעומר (13.5) בשעה 20:15 ועד ליום ראשון בשעה 24:00, יפקדו את המתחם מאות אלפי מבקרים.
כ- 5,000 שוטרים ולוחמים, צפויים לפעול בשלב זה, השוטרים יתפרסו בכל צירי התנועה המגיעים למירון, במעגלי אבטחה היקפיים וברחבי המתחם.

עם סיום ההילולה יחל השלב השלישי בו נותרים במתחם שוטרים במטרה להשיב את המקום לפעילות שגרתית וסדירה.

כבכל שנה, ההילולה תתנהל סביב זמני הדלקה קבועים מראש. האירוע יפתח בהדלקה הראשונה, של חסידות באיאן, במוצאי שבת בשעה 01:15 ויסתיים בהדלקת האחרונה של חסידות תולדות אהרון, ביום ראשון בשעה 19:00.

הסדרי תנועה:
כחלק מהפקת לקחים משנים קודמות ולמען הבטחת שלומם של המשתמשים בדרכים והעולים לציונו של רבי שמעון בר יוחאי, הוחלט כי גם השנה ההגעה להילולה תותר אך ורק באמצעות תחבורה ציבורית והסעות מוסדרות.

קווי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ והמובילים לצפון ולמירון בפרט, יתוגברו באופן משמעותי במטרה לאפשר לחוגגים להגיע בנוחות ובבטחה עד למתחם עצמו. הורדה ואיסוף של חוגגים המגיעים בתחבורה ציבורית, תתבצע בסמוך לאתר ההילולה בטרמינלים מוסדרים.

מובהר בזאת, כי הנסיעה בתחבורה ציבורית תביא את החוגגים לאתר ההילולה בבטחה, במהירות ובנוחות מירבית. לנוסעים בתחבורה הציבורית הוסדרו תחנות ריענון בכביש 6 "אלונית", בכביש 722 צומת השומרים ובכביש 90, מחסום בזק.

אוטובוסים של חברות הסעה פרטיות יופנו לחניונים בעין הוזים ופרוד. משם יוסעו החוגגים לאתר ההילולה באמצעות שאטלים, ללא תשלום.

גם השנה ימשך סימון החניונים וצירי הולכי הרגל המובילים אליהם בצבעים שונים: אדום , צהוב, כחול וירוק – צבע הטרמינל החדש שהוקם לרווחת החוגגים, באופן התואם לצבע כרטיס הנסיעה, וזאת על מנת להקל על החוגגים בהגעה לאתר ועזיבתו.

נכים, בעלי תעודת נכה, המוגבלים בהליכה בלבד, יגיעו לחניון "ספסופה" דרך צומת שבע, שם יעלו להסעת "עזר מציון" עד לחלקת הקבר או לחילופין, לחניון עין הוזים דרך מחלף אליפלט.

אח"מים בעלי אישור מוסדר מהמרכז למקומות קדושים יגיעו בתיאום מראש לצומת שבע (צומת חנניה) שם כוח ליווי משטרתי יוביל אותם עד למקום ההילולה.

בסיום ההילולה, בעת היציאה מהאתר, יש לפנות לציר הולכי הרגל התואם בצבעו, בתאורה ובדגלים, את כרטיס הנסיעה.

בכל שלב במהלך ההילולה, חל איסור מוחלט על החוגגים לצעוד בכבישים המובילים לאתר מחשש לסיכון חייהם.

קיימת חשיבות רבה להעברת המסרים והדגשים לציבור משתמשי הדרך ולציבור החוגגים עוד בטרם האירוע.

לא תתאפשר הגעה למתחם ההילולה ובסמוך לו, בכלי רכב פרטיים לכל אורך השלב העיקרי של האירוע כמצוין לעיל. אין טעם לנסות להתחכם ולעקוף את המחסומים היות וכוח גדול של שוטרים ממערך התנועה יתפרסו בצירי התנועה וגם בשבילי העפר המובילים למירון.

הצירים הבאים ייחסמו לתנועת כלי רכב פרטיים החל מיום שישי 12.5.17 בשעה 07:00 ועד לסיום האירוע:
כביש 866 – מצומת חנניה לכיוון מירון.
כביש 89 – מצומת חירם ועד מחלף אליפלט, לשני הכיוונים (דרך צומת ג'יש).
כביש 886 – מצומת דלתון ועד כיכר עין זיתים.
כביש 8900 – מצומת יער בירייה ועד כיכר עין זיתים.
היציאה מצפת לכביש 89.

כניסה או יציאה מצפת תתאפשר דרך כביש 8900, מכיוון ראש פינה בלבד.

בנוסף, על ציבור משתמשי הדרך לקחת בחשבון כי בהתאם לצורך, במהלך ימי ההילולה קיימת היתכנות לחסימת צירי התנועה הבינעירוניים הבאים:

כביש 65 – מצלמון לכיוון קדרים (עפ"י צורך).
כביש 85 – מצומת ראמה לצומת עמיעד, לשני הכיוונים (עפ"י צורך).

המשטרה מדגישה כי לא תתאפשר חנייה של כלי רכב פרטיים בשטחים פתוחים ובצידי הדרך. רכבים אשר יחנו באופן לא מוסדר, בניגוד להוראות, יגררו ובעליהם ישאו בעלויות הגרירה.

מאות שוטרים יהיו פרוסים בצירים המובילים למירון במטרה לספק שירות למשתמשי הדרך ולציבור החוגגים.

תושבים המתגוררים בסמוך למירון, יורשו לנסוע בצירים החסומים לרכב פרטי, וזאת רק בהצגת תעודת זהות בה יצויין מקום מגוריהם. אזרחים שהזמינו חדרי אירוח/צימרים יתבקשו להציג אישור רישום לחדר אירוח/צימר/בית מלון.

תושבי מירון בהצגת תעודת זהות או אורחים בהצגת אישור רישום יוכלו להיכנס עם רכביהם לישוב מירון עד השעה 12:00 בצהריי יום שישי, רכבים אלו ישארו בישוב מירון עד לסיומה של ההילולה ביום ראשון בשעות הערב המאוחרות.

נוכח השינויים בהסדרי התנועה, נדרשת תשומת לב הנהגים לשלטי הכוונה ושילוט בצידי הדרך וכן האזנה לכלי התקשורת.

המשטרה תספק מידע שוטף וחיוני לציבור, קודם לאירוע ובסיומו דרך מוקד 110 (מוקד המידע הארצי של המשטרה, לא מוקד 100 המשמש למיקרי חירום) ולאמצעי התקשורת.

לצלמים – לא תותר בשום מקרה הטסת רחפנים באזור האירוע במירון

ילדים /מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים שהלכו לאיבוד – משטרת ישראל בשיתוף זק"א פתחו עמדה בעליה להר מצד ימין שפתוחה לקהל הרחב החל מיום חמישי ה- 11.5.17 ועד לסיום האירוע ביום ראשון ה-14.5.17. בעמדה מחולקים צמידים לילדים או מבוגרים בעחי צרכים מיוחדים, שעליהם רשום מספרי טלפון של ההורים או המבוגר האחראי כך שבמקרה שילד/מבוגר הולך לאיבוד ניתן לאתר את האחראי עליו בקלות באמצעות הצמיד.

בנוסף בכל מקרה שבו ילד/ מבוגר הולך לאיבוד ניתן להתקשר מכל טלפון למספר 1220 או להגיע לעמדה של זק"א, מתנדבי זק"א ומשטרת ישראל יפעלו לאיתור הנעדר.

כבר בשלב זה המתנדבים מחלקים בבתי הספר והגנים צמידים עליהם רשומים מספרי הטלפון של ההורים כך שבמהלך ההילולה הילדים יענדו את הצמידים ובמידה וילכו לאיבוד ניתן יהיה לאתר אותם בקלות עד כה חולקו למעלה מ- 6,000 צמידים.

משטרת ישראל פונה לציבור המבקרים להקפיד על כללי הבטיחות הבאים:

? לא לטפס על עמודי חשמל/גדרות/תחנות אוטובוס/עצים ולנוע רק בדרכים המסומנות להולכי רגל.

? יש לשמור על הילדים הקטנים בצמוד למבוגר ולא להסיר את העיניים מהילדים בשים לב לדוחק האנושי שנוצר במקום, יש לתת לילדים יד או להרכיב אותם על הכתפיים.

? מומלץ לעבור דרך מוקד זק"א בעליה להר מצד ימין לקחת צמידים לילדים או מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים וכן להסביר שבמקרה שמישהו הולך לאיבוד ההורה/המבוגר האחראי יחכה לו בפינה של מוקד זק"א.

? להקפיד על שתיה מרובה בפרט במזג אויר חם

? הציבור מתבקש להישמע להוראות השוטרים והסדרנים ולהימנע מלהידחק לאזור ההדלקות.

משטרת ישראל ערוכה לכל תרחיש ובעת הצורך תופעל מערכת כריזה בשפות שונות ויינתנו הנחייות לציבור בהתאם.

במהלך הארוע יפתח מרכז מידע לציבור.
מרכז המידע יתן מענה בכל הנושאים, בשעות המפורטות:
-יום חמישי בשעות: 10:00-22:00
-יום שישי בשעות: 08:00-18:00
– יום שבת מצאת השבת ועד סיום האירוע ביום ראשון 14.5.17

מספר הטלפון של מרכז המידע הוא: 1-700-500-679.

מספר הטלפון למוקד איתור ילדים אובדים הוא: 1220 מכל טלפון

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מכתב גלוי למועצת גדולי התורה – אם לכם לא איכפת חילול שבת בגלל עליית אלפי חרדים למירון מדוע שיהיה לכם איכפת מחילולי השבת בתל אביב?

  בכל הכבוד הראוי למועצת גדולי התורה.

  אין צורך להקדים על משמעותה של השבת, אגש ישר לנושא והוא החורבן הגדול שעומד להתרחש במוצאי השבת הקרוב, כאשר רבבות יהודים רובם חרדים דתיים ומסורתיים יעלו למירון לרגל הילולת רבי שמעון בר יוחאי, רוב רובם של הציבור ממהרים בדרך כלל להספיק את ההדלקות שהם רגילים בהם וחלק גדול רגיל להשתתף בהדלקה של חסידי בויאן שהם הראשונים להדליק בדרך כלל כל שנה.

  ברור ואין אפילו צל צילו של ספק כי ההדלקה הזו תגרום לחלולי שבת. גם אם נכון שיהיו חילולי שבת בלעדיהם, אבל בגלל ההדלקה יתווספו חילולי שבת, ומי כמוכם יודעים מדוע אין תוקעים בשופר בשבת, אין כל דרך שבעולם למנוע זאת אם ההדלקה תתבצע בשעה 1 ורבע כפי שמתכננים חסידי בויאן

  טענתם, כי הם אינם מחללים את השבת, מפני שחסידי בויאן מגיעים למירון עוד לפני השבת. איש חלילה לא האשים את חסידי בויאן שהם בעצמם מחללים את השבת, אבל מעשיהם ההדלקה שלהם גורמת לחילול שבת, ואין כל מנוס אלא למנוע זאת.

  גם אם יהיה ויכוח על כמה שמחללים את השבת, אין צורך לספר לגדולי התורה כי בראש השנה אין תוקעין בגלל חשש שאיזה עם הארץ יבקש ללמוד את הלכות תקיעת שופר.

  הדרך היחידה למנוע חילול שבת, או לפחות להמעיט אותה ככל האפשר הוא על ידי שההדלקות לא יתחילו לפני השעה 4 בבוקר ואיסור חמור על חברות ההסעות לצאת לפני השעה 12 בלילה מפני שאחרת הנהגים מחללים שבת שזה ענין בפני עצמו.

  טעות הוא לטעון כי השוטרים בין כה וכה מחללי שבת, מפני שגם אם שוטר אחד נוסף יחלל שבת בגלל האירוע, זה לבד כבר סיבה מדוע שאסור יהיה לערוך את ההדלקה בזמן שהם מבקשים. עלינו לקחת בחשבון את הנהגים ועוד כל כך הרבה אחרים הקשורים בהכנות ובביצוע האירועים שם שיחללו את השבת בגלל מה שמתוכנן שם.

  שוב ושוב, מספיק שרק אדם אחד יחלל בשל כך את השבת, חייבים אנו ללמוד מתקיעת שופר – כפי שפסקו הרבה פוסקים עוד בשנים קודמות – ולדחות את ההדלקה בכמה שעות נוספות לפחות, ולאסור באיסור חמור על האוטובוסים מלצאת לפני השעה 12 בלילה מכל מקום בארץ.

  אם לא תעשו כאן, היכן שאלפים ורבבות ישמעו בקולכם, מדוע שאותו חילוני בתל אביב שאינו שומע בדרך כלל לרבנים בכלל ובודאי שלא לגדולי התורה ישמע כשתפנו ותבקשו למנוע חילולי שבת ברחבי הארץ, אם היכן שאנו יכולים ומסוגלים איננו עושים, אז לא יקבלו יותר ברצינות דבריכם, במיוחד כשההרגשה של רבים היא כי כל הסיבה שאתם לא מתעסקים בנושא הוא בשל אי רצון לפגוע באחד מחבריכם הלוקח על עצמו אחריות נוראה שבגללו יחללו את השבת ובעתיד לא יוכלו עוד לתקן את מה שאפשר לתקן.

  המתנתי מתוך תקוה כי יטפלו בנושא, ומתברר כי הכל מפחדים מאלו או אחרים, נוצר מצב של במקום שאין איש, ולכן אני פונה אליכם בקריאת הצילו את השבת קודש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. גם הרבנים הספרדים קוראים למנוע חילול שבת בעליה למירון:

  לקראת יום ל"ג בעומר שיחול השנה במוצאי שבת, יצאו גדולי התורה הספרדים במכתב מיוחד בו הם קוראים לעמך בית ישראל לדחות את העליה למירון לשעות הבוקר המוקדמות של יום ראשון ובכך למנוע את ההיערכות במקום של כוחות האבטחה וההצלה, וגם את ההיערכות בשאר חלקי הארץ של חברות התחבורה, הסדרנים והנהגים, שמתחילים את הערכותם בעצם יום השבת עבור המגיעים במוצאי שבת.

  תחת הכותרת "קריאת קודש למען כבוד שבת קדשנו" כותבים הרבנים במכתבם: "אל אחינו היקרים עמך בית ישראל די בכל אתר ואתר הע"י. עומדים אנו סמוך ונראה ליומא דהילולא קדישא של ע'יר ו'קדיש מ'ן ש'מיא נ'חית התנא האלוקי אור מופלא רום מעלה אשר על פיו אנו חיים רבי שמעון בר יוחאי זכותו תגן עלינו אמן, אשר מנוחתו כבוד באתרא קדישא מירון וכמנהגם של ישראל קדושים מקדמת דנא אשר עולים אל ציונו הקדוש לעלות ולראות אל ציונו הקדוש של אדונינו הרשב"י, ולהעלות אבוקה להצית את להבת האמונה בליבותינו, ולהיוושע בדבר ישועה ורחמים, ישועות מעל דרך הטבע, כמקובל מגדולי עולם מנוחתם עדן".

  "והנה בשנה זו חל יומא דהילולא קדישא במוצאי שבת קודש, ובעקבות כך נערכים במקום, כוחות האבטחה וההצלה, ובכל חלקי הארץ, חברות התחבורה, הסדרנים והנהגים וכו' – בעצם יום השבת קודש רחמנא ליצלן, כדי לעמוד הכן עבור המגיעים בשעות הלילה של מוצאי שבת".

  "ובכך נמצא כי כל מי שמגיע למקום במהלך ליל מוצאי שבת – הרי הוא הגורם הישיר לחילולי השבת ההמוניים במהלך יום השבת, וכל זה בנוסף לחילול ד' הנורא שנוצר מחמת כך, ואוי לנו מאימת הדין, ד' ירחם".

  "לזאת קוראים אנו בקריאה קדושה שלא להגיע למירון כלל לפני השעה חמש בבוקר יום ראשון ובכך נזכה יחד עם מקדשי שביעי לקדש את יום השבת ולקדש שם שמים. ובזכות השמירה על קדושת השבת – מקור הברכה נזכה להבטחתו של רשב"י זיע"א 'אלמלי שמרו ישראל שני שבתות מיד נגאלים' במהרה בימינו אמן", מסיימים הרבנים הספרדים את מכתבם.

  על המכתב חתומים הגאון רבי ציון בוארון, ראש ישיבת אור החיים וחבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי ראובן אלבז, הגאון רבי בן ציון מוצפי, זקן חכמי מרוקו הגאון רבי יהושע מאמאן, ראש ישיבות יקירי ירושלים הגאון רבי יהודה כהן, ורב שכונת מקור ברוך הגאון רבי אהרון ירחי.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מדינת ישראל הטמאה לאחר עשרות שנים בגלל רצח רבין החליטה להוזיז את יום הזיכרון שיוצא במוצ"ש לראשון בלילה כדי לא להכשיל שום יהודי בחילול שבת קודש ר"ל. וכן בגלל זה הוזז יום העצמאות ואפילו ההלל של הציונות הדתית נדחה. ומה כאן מבקשים להוזיז בעוד כמה שעות הרי בושה תכסה פנינו מול המדינה.
  גם המדינה יכלה לתרץ יש אירוע ויש תאריך אי אפשר להזיז. אמנם בלב כבד אבל החליטו להוזיז. כאן רק מבקשים מיהודים יראי שמיים (לכאורה) להוזיז כמה שעות ההדלקה כדי שחס ושלום לא יהיה יהודי אחד ויחיד שבגלל החגיגות יחלל שבת קודש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אליך הרב שמואל רבינוביץ – אם תיפול במירון עם חילול שבת תיפול גם עם הכותל!!!
  אני מחזיק את עצמי בכח לא לכתוב בשפה שאני רגיל בה בכדי שהדברים יחדרו עמוק ותבין עד להיכן הדברים מגיעים, אני מעדיף לעשות זאת ברוח טובה בתקוה כי אלו יספיקו להבין מה חלקך ובעיקר אחריותך באם חלילה תהיה הדלקה במירון לפני השעה 4 בבוקר.

  אתה הרב שמואל רבינוביץ הוא הרב הממונה על המקומות הקדושים וזה כולל את מירון, אתה הוא זה שצריך להכריע ולא להיות זה שמנהל מו"מ ופשרות. ברור לכל כי אם ידליקו לפני 4 בבוקר יהיו חילולי שבת בהיקף גדול. גם אם נניח שהחילול שבת יהיה בהיקף קטן, אין צורך לך כרב בישראל להסביר את חומרת הענין, ואתה כנצר לחסידי חב"ד יודע כמה הרבי לחם שאם רק יש ספק חילול שבת שידחו, כך הורה הרבי בי"ט כסלו שיצא במוצאי שבת לדחות לראשון בלילה, וכך תמצא הרבה רבנים וגדולי ישראל שברגע שרק היה חשש לחילול שבת דחו.

  במקרה שלפנינו לא מדובר בדחיה של יום, ולמרות שאני לא מקבל את טענתם כי יום מאוחר יותר מסתכנים עם ימי הספירה, במקרה שלפנינו מדובר בדחיה של כמה שעות בלבד, ויש את כל היום של ל"ג בעומר עד השקיעה לפחות, ובאשר לספרדים הם מסיימים במוצאי ל"ג בעומר, הם מסתפרים בל"ד, החששות של אותם מחסידי בויאן שאם דוחים מסתכנים בחילול 'הספירה' היא אווילית, מפני שכל ילד שלמד אל"ף בי"ת יודע כאשר השאלה היא חילול שבת שהיא דאורייתא או חילול הספירה שהיא דרבנן, חילול שבת בא קודם וחייבים כאן להרחיק מה שיותר מן השבת.

  טעות גדולה וחמורה עשית כשהסכמת על השעה 1 בלילה, מפני שגם אם נניח היו מי שהאמינו שאולי זה אפשרי, לוקחים סיכון גדול ואין עכשיו אפילו מינימום של ספק כי במקרה וההדלקה של בויאן תיערך בזמן שהם מבקשים לעשות זאת שיהיו חילולי שבת.

  אתה (לצערינו) כרב הממונה, חייב להוכיח כי אתה 'רב' ולא ילד שאפשר לשחק איתך, להביע עמדה חזקה ובלתי מתפשרת כי אין להדליק לפני השעה 4 בבוקר, הרבנים כולם יהיו לצידך, הם מחכים שאתה והרב שטרן ועוד כמה אחרים תהיו חזקים על העמדה שלא מתירים הדלקות לפני השעה הזו, ותביאו בכך גאולה לעולם, תצילו את עם ישראל מכליה.

  ולסיום, אם חלילה ההדלקה של אדמור בויאן תהיה בשעה כפי שהם מתכננים, עליך לדעת שכמו שנכשלת במירון תיכשל בכותל, כאן המבחן שלך, עמדה חזקה ובלתי מתפשרת היא אשר תכריע גם בכותל, אם כאן תשחק ילד קטן ותהיה הבובה שלהם, הכל אבוד, והאשמה תהיה שלך בלבד…… האמת יוצאת לאור-הכבוד של האדמו"ר עומד מעל לשבת קודש של הקב"ה ר"ל… מי שמסוגל לתת יד לחילול שבת קודש חשוד על הרבה עבירות חמורות וכו'

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. זה מזעזע ולא יאומן עד להיכן אותם עסקנים רמאים רשעים אכזרים ושקרנים מי שלא איכפת להם כלל וכלל על חילול שבת קודש ולא על כבוד שבת קודש למען אינטרסים לא טהורים מסוגלים להגיע, הם עשו הכל בעולם כולל איומים קשים על כל מי שקשור היה בענין לעשות להם סוף בכל המובנים אם לא יחזרו בהם מיד ויאפשרו לבויאן ההדלקה במוצאי שבת תוך כדי חילולי שבת בפועל ממש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. בהושענא רבה התפללנו הושענא שלש שעות הושענא. כעת כשהמאבק הגדול האם חסידות בויאן תדחה את ההדלקה בשלש שעות הבנתי את משמעות הבקשה הושענא שלש שעות הושענא. הושענא שלש שעות הושענא. הושענא שלש שעות הושענא. הושענא שלש שעות הושענא. הושענא שלש שעות הושענא…
  אנא חסידי בויאן כמו כן כל עם ישראל והקב"ה מחכים שתדחו את ההדלקה השנה בשלש שעות, ובזכותכם ירד שפע עצום לעולם ביום לג בעומר. הושענא שלש שעות הושענא. הושענא שלש שעות הושענא………..
  הושענא שלש שעות הושענא
  הושענא שלש שעות הושענא
  הושענא שלש שעות הושענא
  הושענא שלש שעות הושענא
  הושענא שלש שעות הושענא
  הושענא שלש שעות הושענא
  הושענא שלש שעות הושענא…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. קטונתי מלהבין למה להתעקש. ובפרט שכל הציבור תומך בזה הרי קדושת השבת והיוקר תקבל עוז ותעצומות מה שלא היה שנים רבות. איך מוכנים חסידי בויאן לפספס קידוש ה' עצום כל כך שיביא דחיית ההדלקה ל4 או חמש בבוקר ולא נורא אם ההדלקה תהיה בשעה 8 בבוקר לאחר שחרית. דבר כזה יביא אחדות נדירה והיסטורית שעם ישראל קשור לשבת בקשר נצחי.

  ואליכם חסידי בויאן היקרים אין לזה שום קשר לפוליטיקה תצאו כבר מהסרט הזה. הקשיבו למה שאומרים לכם עמך ישראל שאוהב אתכם ואת בית רוזין ומצפה מכם לקדש שם שמיים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב