כל החדשות והעידכונים על עצרת המיליון – סיקור ענק בהקלטות וקטעי וידאו • מתעדכן כל שעה

יום חמישי כ"ז אד"א  2\27

במשטרת ירושלים מצפים למאה ועשרים עד מאה ושלושים אלף משתתפים בעצרת, משטרת ישראל השלימה את היערכותה לקראת עצרת התפילה ההמונית – "מחאת המיליון" של החרדים נגד חוק הגיוס המתגבש – הצפויה להתקיים ביום ראשון בשעה 4, והודיעה כי ביום המחאה, החל משעה 12:30, לא תותר נסיעת כלי רכב כבד בכביש 1 לכיוון ירושלים, למעט תחבורה ציבורית, אוטובוסים ומוניות. תנועת כלי רכב כבד תפונה לכביש 443. כמו כן, החל משעה 13:45 לא תתאפשר נסיעת רכבים פרטיים בכביש 1 מזרחה, החל ממחלף בן שמן. נהגים בעלי רכב פרטי, תושבי האזור, יופנו לכביש 395, דרך רמת רזיאל לעין כרם.

בירושלים הרחובות שיסגרו הם: בר אילן, ירמיהו, שרי ישראל, שדרות שז"ר, ויצמן, סחרוב, שד' בן צבי עד לצומת רופין, כביש רבין מרחוב בן צבי ועד לשד' הרצל, שד' הרצל מצומת וולפסון ועד שד' שז"ר.

*

תלמידים רבים כמו תלמידי ישיבות בעלזא מכל הארץ הנוסעים לי-ם לרגל שבת שקלים, יישארו ביום ראשון לעצרת המיליון, בבוקר יתפללו תפילת שחרית ר"ח בהיכל ביהמ"ד הגדול עם האדמו"ר.

*

המקובל הגר"י עדס בראיון לסוכנות הידיעות 'חדשות 24', "אני קורא לכל ידידי גם מהציבור החילוני להגיע ולהשתתף בעצרת הרבבות שתיערך ביום ראשון בכניסה לירושלים, יש המון המון חילונים במדינה שמתנגדים לגיוס בני הישיבות – בפרט נגד גיוס בכפייה, אנחנו נעשה הלילה תפילה בכותל המערבי להצלחת כל אלו שישתתפו בעצרת, זה זכות מאוד גדולה להיות בעצרת". בעקבות כך פעילי ליכוד הודיעו כי ישתתפו בעצרת המחאה החרדית נגד חוק הגיוס. במקביל, עו"ד חילוני מתל אביב יוזם הפגנת תמיכה בעמדה החרדית נגד החוק שמתאים לדבריו לצפון קוריאה.

האזינו לשיחה:

*

ח"כ משה גפני בראיון סוער ל'קול ברמה': בוז'י הרצוג ומשה כחלון הם אלטרנטיבות ראויות לראשות הממשלה. נעשה כל מה שאפשר כדי שנתניהו לא יהיה בעתיד ראש ממשלת ישראל.

*

עו"ד גוטמן במכתב לראש אגף כח אדם בצה"ל ברביבאי: עשרות חיילים חרדים מבקשים להשתתף בעצרת ואתם לא מאפשרים להם.

1982226_1424885981090826_1013616485_n

בתגובה קיבל תשובה מלשכת הרמטכ"ל: "אעדכנך כי פקודת מטכ"ל 8.0105 'פעילות ציבורית של אנשי צבא, התבטאויות פומביות וקשר עם עיתונאים, עם הציבור ועם הדרך הממלכתי הבכיר' אוסרת על חיילי צה"ל להשתתף בהפגנה מכל סוג שהיא ולכן חיילי צה"ל במדים לא ייקחו חלק. כמו כן, לא ישוחררו חיילים מפעילות צבאית לטובת העצרת".

*

ב'עדה החרדית' ניתנה הוראה לצאת לעצרת הגיוס ביום א' ויתמקמו ברחובות שרי ישראל פינת מלכי ישראל.

*

תפילות להצלחת ההפגנה מבקש יו"ר החינוך העצמאי הרב אברהם יוסף לייזרזון ממנהלי מוסדות החינוך העצמאי, שהלימודים יפתחו באמירת פרקי תהילים להצלחת המערכה להצלת עולם התורה, וגם להסביר לתלמידים גודל חשיבות העצרת הגדולה.

*

לעצרת הגדולה פונים אף כלי תקשורת בעולם שרוצים לסקר אותו, לכן מונה דובר מיוחד שיסקר את העצרת בשפות אחרות לעולם כולו.

*

גפני וליצמן היום בקול ברמה: "נעצור את התיירות החרדית וההשקעות של חרדים מחו"ל לארץ מכיוון שכספי המיסים הולכים לנהנתנים מת"א, בשעה שחרדים חיים חיי דחקות, כל זה אם המדינה תגייס חרדים בעל כורחם, וזה הדרך שישיבו מלחמה ,כי אנחנו לא כמו הגויים באוקראינה וסוריה שמפילים את המשטר עם נשק.

*

יוזמה של איש עסקים ספרדי, אלף ילדים עם תחפושות של מרן הגר"ע יוסף שתרם הנדיב עם הכיתוב: "גם אני רוצה להיות מרן".

*

אגד בהפגנה נגד הציבור החרדי לא מוכנים לתגבר את הקווים החרדים לירושלים.

*

מקורבו של יו"ר הבית היהודי והרבצ"ר לשעבר הרב אביחי רונצקי קורא לחובשי הכיפות הסרוגות שלא להגיע לעצרת ביום א'. "בפועל לא יבוצעו סנקציות פליליות". לעומתו הרב שלמה אבינר קורא להשתתף בעצרת נגד גזירת הגיוס, היום (חמישי) בתוכניתו של מוטי לביא בקול ברמה אמר הרב שהוא מתכוון להשתתף, ואף אמר שלדעתו על כל הציבור הדתי לאומי ליטול חלק ב"עצרת האחדות" נגד גזירות הגיוס. גם הרב בני פרל מרבני הדת"ל הבטיח השתתפותו בעצרת, וקורא לציבור הדת"ל לבוא לעצרת, ואף הוסיף: "למרות שיש לי בן בצבא" , אמר.

רשימת חלק מרבני הדת"ל שקוראים לבוא לעצרת:

דת''ל

*

יום שישי  ערש"ק   2\28

מצעד הרשעים שגרמו לדעת גפני בקול ברמה לעצרת הגדולה הם: איווט ליברמן שלמרות שהיה חתום שהחוק לא יעבור הוא בגד ובשקט ניהל את הכל, הבית היהודי, וכמובן ביבי נתניהו שעל זה מבטיח גפני: "נעשה הכל שביבי לא יהיה ראש ממשלה".

*

מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי הבטיח את השתתפותו בעצרת המיליון. וקרא לכל עם ישראל לבוא בהמוניו.

 ועדה מכינה

ועדה מכינה

*

העסקנים קוראים במידה ויהיו כאלו שיבואו לגייס כספים ממאות האלפים שיידעו שהעצרת משולמת כולה וממומנת על ידי המפלגות החרדיות מאגודת ישראל, דגל התורה, וש"ס.

*

לך כנוס את כל היהודים: במעמד רבבות אלפי ישראל לעדותיהם, חוגיהם ושבטיהם, יתקיים ביום ראשון אחה"צ העצרת התפילה האדירה ברחובה של עיר ירושלים, בה יכריזו קבל עם ועדה המוני משתתפיה: 'אין אומתנו אומה אלא בתורה'.

עצרות התפילה הוכרזו ונקראו נוכח מסע רדיפת הדת במדינת ישראל לו אנו עדים לצערינו כי רב, ונוכח העומד עתה על הפרק – גזירת הגיוס בכפיה, והמזימות של ממשלת ישראל לעקור חלילה תורה מישראל.כמו בימי מרדכי ואסתר, קוראים גדולי ומאורי ישראל לעם ה', לכל אלה אשר התורה הקדושה יקרה לליבם, לקיים את העצה העתיקה והמועילה:'לך כנוס את כל היהודים', להפר באמצעות עצה זו את מזימות הרשע של אלה שלימוד התורה הוא לצנינים בעיניהם ה"י.

העצרת תחל בשעה 4:00 אחה"צ באיזור בנייני האומה-שרי ישראל בירושלים, במעמד מאות אלפים מכל חוגי היהדות הנאמנה. בהוראת מרנן ורבנן גדולי ומאורי ישראל שליט"א ישתתפו בעצרת תושבי ירושלים גברים מגיל 9 ומעלה ומכל רחבי הארץ יגיעו כל בני היהדות החרדית מתלמידי הישיבות הקטנות והגדולות, אברכי הכוללים וכל עמך ישראל המבקש להשתתף בעצרת התפילה.

על פי הוראת רבני העדה החרדית, חברי החסידויות השונות החוסות בצל כנפי העדה יתרכזו באזור פינת הרחובות מלכי ישראל ושרי ישראל בבירה. עצרות מקבילות יתקיימו בתפוצות הגולה, והזעקה נגד רדיפת הדת במדינת ישראל ורדיפת לומדי התורה תהדהד בארץ ישראל ובעולם היהודי כולו. כמו"כ נמסר לידי המערכת, כי מקום מיוחד הוכשר לרבבות הנשים שתתרכזנה מרחוב יפו ועד רחוב הטורים.

*

מרן ראש ישיבת 'פורת יוסף' הגאון חכם שלום כהן זקן חברי מועצת חכמי התורה התבטא אמש (ה) בנושא גזירות הגיוס והורה לתלמידיו לומר את תפילת "אבינו מלכינו".

את הדברים, אמר הגר"ש כהן בשיעור שמסר: "מחובתנו בימים אלו להתחזק ולהתעצם במידת יתר בעמל וקיום התורה והמצוות ונרבה בעסק התורה להגדיל תורה ולאדירה כי בנפשנו הדבר, וכפי שהורה מרן רבינו הגדול הרב עובדיה יוסף זצ"ל".

"עת צרה היא ליעקב" הוסיף הגר"ש כהן וקרא לתלמידיו לומר את תפילת "אבינו מלכנו". "על כן יאמרו כלל ישראל ברחבי הארץ ובגולה בבתי כנסיות ובתי מדרשות ובהיכלי הישיבות תפילת זו מידי יום לעורר רחמי שמיים".

*

כִּי נִמְכַּרְנוּ אֲנִי וְעַמִּי: הקירות זועקים – עיתוני השבת מסקרים – צפו בתמונות:http://bit.ly/1ceDqNz

האזינו לכרוז על העצרת בליווי שופרות "להיקהל ולעמוד על נפשם":

גם הקהילה החרדית בלונדון תתאחד עם יהודי ארץ ישראל כנגד גזירת הגיוס: באותה שעה שתתקיים עצרת המיליון בישראל, תתקיים גם עצרת תפילה ומחאה בשכונת סטמפורד היל.

העצרת תתקיים בשעה 14:00 בצהריים, בחצר בית הספר יסודי התורה, בהשתתפות כל רבני העיר.

*
האזינו לשיר החדש של להקת הנחל הישיבתי – "לא תגייסו אותי"

*

מכתבו של הרב שמואל אליהו שמצדיק את ההשתתפות בהפגנה למרות שהמפלגות החרדיות קוראות לבית היהודי לא לבוא לעצרת:

הרב אליהו: "אם לדעתנו השתתפות במלחמות ישראל היא "מצווה". אם לדעתנו גדול הנהנה מיגיעו יותר ממי שמתפרנס מהצדקה.
למה אנחנו משתתפים בעצרת נגד חוק הגיוס החדש. הרי החוק הזה נועד לשתף את החרדים בעבודה ובהגנה על המדינה שהיא כשלעצמה מצווה גדולה.

יש שואלים למה אני וחברי ראשי ישיבות הציוניות הגדולות קוראים להשתתף בעצרת החרדים על גיוס לומדי תורה. למה אלפי בחורי ישיבות הסדר יבואו להשתתף בעצרת הזו? הרי אנחנו רואים את השירות בצבא כמצווה גדולה. בגלל המצווה הזו גם שירתנו בצבא וגם חינכנו כך את תלמידינו. גם המהלך שגורם לחרדים להשתתף בשוק העבודה הוא מבורך וחיובי ועל פי ההלכה, אם כן למה אנחנו מצטרפים למאבקם של החרדים.

יש כמה סיבות לדבר, הראשונה היא הדרך הדורסנית של הסנקציות הפליליות שהובילו אנשי יש עתיד. בשעה שהקימו את הממשלה הנוכחית הוחלט שהולכים על הידברות, מהלך בהסכמה ולא באמצעים פלילים. חלקים בחברה החרדית כבר מתגייסים, חלקים אחרים עובדים, חלק לומדים במוסדות אקדמים. יש אפשרות לעודד את התהליך ולהניע אותו באמצעים כלכליים.

לעומתם יש כאלה שרוצים לחנך מחדש את החרדים. לצערנו גברה ידם של חברי הכנסת מיש עתיד על חברי הכנסת מהבית היהודי והוחלט בוועדה על סנקציות פליליות. על זה לבד צריך למחות. צריך לתת כוח לאנשים שפועלים בלי שנאה, בלי רצון לחנך את החרדים. בלי רצון לכפות עליהם את אורחות חיים.

ההתעקשות של יאיר לפיד ומפלגתו לכפות על החרדים מהלך כל כך משמעותי מזכירה קצת את השנאה של אביו לחרדים ולדתיים. הניסיון לכופף את ידם של החרדים במקום שאפשר ללכת בהדברות. זה מזכיר את הסיפור של חורבן גוש קטיף.

יאיר לפיד עצמו כתב בידיעות אחרונות כי היה ברור שהגירוש מגוש קטיף לא יביא שלום. הוא נועד רק כדי לכופף את ידי הציבור הדתי לאומי, להראות לו שהוא לא בעל הבית על המדינה. יש יותר מתחושה שיאיר לפיד מנסה לעשות לציבור החרדי את אותו הדבר. לנסות לשבור אותו במקום לדבר איתו. אנחנו חייבים להתקומם בכל הכוח נגד הדורסנות הזו של יאיר לפיד וחבריו.

הסיבה השנייה היא הכבוד לעולם התורה של הציבור החרדי. אנשים שמקיימים את המשנה באבות כפשוטה, "פַּת בַּמֶּלַח תֹּאכֵל וּמַיִם בַּמְּשׂוּרָה תִּשְׁתֶּה וְעַל הָאָרֶץ תִּישָׁן וְחַיֵּי צַעַר תִּחְיֶה וּבַתּוֹרָה אַתָּה עָמֵל". גם אם אני חלוק עליהם בכמה דברים אינני יכול להתעלם מהמסירות נפש שלהם לתורה. על זה אמר דוד המלך בתהילים: "חָבֵר אָנִי לְכָל אֲשֶׁר יְרֵאוּךָ".

הסיבה השלישית היא הכאב. אי אפשר להתעלם מכאב של מאות אלפי אנשים שנשבר מטה לחמם בעקבות הקיצוץ החריף שיאיר לפיד כפה על תקציב הישיבות. אי אפשר להתעלם מכאב משפחות שלמות שנשארו בלי פת לחם וטיטולים. גם אם אנחנו לא מסכימים עם אחינו בכל, אנחנו לא יכולים להתעלם מהכאב. "עימו אנכי בצרה".

בכוונה לא אענה על השאלה למה אני לא נוקם בחלק מהחרדים שלא מתייחסים אל עולם התורה הלאומי בכבוד. כל מי שעיניו בראשו מבין שנקמה ונטירה היא הפך מדרכה של תורה. היא גם לא יעילה. המחלוקת בנינו משרתת את השמאל הישראלי יותר מכל דבר אחר. אנחנו צריך להרבות אחדות וסוף הכבוד לבא".

*

מזכיר המועצת אבי רובינשטיין ל'ידיעות אחרונות": "ראשי ישיבות ציוניות אמרו לנו שהם מפחדים לחתום על הכרוז הקורא לבוא לעצרת, כח הם חוששים מנפתלי בנט שמחזיק תקציבי הישיבות ומרמז באיום שלא כדאי להם לחתום".

*

מרן הראשל"צ הגר"י יוסף הבוקר על העצרת בהתייחסות מעניינת: "עצרת התפילה  נועדה אמנם לזעקה ותפילה על המצב הנורא והגזירה הקשה המרחפת על עולם התורה, אבל זו גם הזדמנות לברך ברכה ייחודית ונדירה, מאחר ולפי ההערכות יגיע מספר המשתתפים ל-600 אלף".

*

 גם בש"ס חוגרים מתנייםבמוצ"ש יו"ר ש"ס אריה דרעי יעביר את הוראת מועצת חכמי התורה בשיעור בלוויין.

ח"כ פרוש בראיון ל'ישראל היום': "הזהרנו שלא ללכת בכוח נגד הציבור החרדי. כשמבקשים לגרום עוגמת נפש, לגרום צער, לבודד אותנו, אנו מתגוננים. כשיש אויב משותף, מאחדים שורות כמו בכל קהילה ויוצאים למאבק איתנים".

לא באלימות ולא פרובוקציות מסר חריף מהגר"ש אויערבך נמסר לפלג הירושלמי: "לנהוג בדרך התורה ובדרך ארץ וח"ו לא לגרום לחלול השם ע"י מהומות אין זה דרכינו". אמר הגר"ש.

*

מכבד את המעמד! מנכ"ל מד"א אלי בין  שמאבטח את עצרת המיליון לאחר פניית ליצמן הבטיח, שלא יגבה עלויות כלל על מערך האבטחה הלוגיסטי החסר תקדים הכולל: עשרות אמבולנסים, חפ"קים, מסוקים ומאות אופנועים וטרקטרונים לשמירה על מאות האלפים.

מודעה תנועה

חבר הכנסת הרב יעקב ליצמן: "עם פנייתי למנכ"ל מד"א אלי בין על אודות חשיבותה של העצרת המאחדת את כל המגזר החרדי והעובדה כי אין גורם מממן לעצרת, הוא נעתר לבקשתי והנחה את כוחות מד"א להעניק את מעטפת האבטחה הרפואית על שלל כוחותיה ויכולותיה המבצעיות של מד"א ללא עלות".ליצמן עם מד''א

*

במוצ"ש נמשיך לעדכן אי"ה

מוצש"ק  3\1\

סדר העצרת  

תפילת מנחה

תהילים: פרקים: עט, פ, קלז, נה, נא, צ, פט, צה, קז, צו, פו.

תחינות

ישראל נושע בד' תשועת עולמים.
י"ג מידות
עננו אבינו עננו
אדון הסליחות
אלוקינו שבשמים
קבלת עול מלכות שמים תפילת השל"ה
ותפילת ועננו בורא עולם, על עצירת הגשמים.

*

מסוק פרטי נשכר לתעד את כל נעשה בזמן העצרת, המסוק יחוג בשמים מעל מאות אלפי המתפללים,  ואף יעקוב במשך כל זמן העצרת על הנעשה בזמן אמת, ויתן פתרונות לכל בעיה.

*

יו"ר ש"ס אריה דרעי קורא ביזדים שלא להיגרר לפרובוקציות במהלך העצרת: "כל הפלגים מתאספים מחר בשערי י-ם למעמד קידוש ה' ולא להפגנת מחאה, כל סטייה מהסדר שקבעו המארגנים יהרוס הכל נא לא להיגרר לפרובוקציות".

האזינו:

*
המפכ"ל: "נערכים להפרות סדר של חרדים קיצונים" – (וידאו)
*
אמירת סליחות ומזמורי תהילים יאמרו ע"י הרבנים: הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, הגאון רבי שמואל יעקב בורנשטיין, הגאון רבי ראובן אלבז והגאון המקובל רבי דוד בצרי.
*
עשרות כוללים מכל רחבי הארץ יעבירו את סדר א' מחר לישיבות ובתי כנסת בי-ם
*
אריה ארליך מעיתון משפחה כותב בטוויטר בתגובה על התנגדות חלק מרבני הדת"ל לעצרת: "החרמת העצרת מצד רבני הדת"ל טובה לאינטרס החרדי מכל הבחינות. ההיבדלות הסרוגה תהפוך את מפגן הכוח ההסטורי לחרדי נטו, ותמנע גבולות מטושטשות".
*
הגרא"י פינקל ר"י מיר קורא לתלמידי הישיבה הגדולה בעולם "ישיבת מיר" לבוא ולקחת חלק בעצרת, גם אלפי תלמידי ישיבת פוניבז' נערכים לעצרת.
*
תחנות הרדיו החרדיות 'קול חי' ו'קול ברמה' ביטלו הערב תוכניות, ופתחו בגל פתוח מהערב עד לשעות הקטנות של הלילה, עם כל הדיווחים והעידכונים על העצרת של המיליון. סגר"ע י-ם קלרמן ויואב בן צור נערכים בהיערכות אחרונה והוחלט שמשאית בעלי התפילה תעמוד בתוך שטח בנייני האומה בשטח נעול.
*
הזמר והשחקן החילוני יהורם גאון מפרסם טור בו הוא מודיע שגם יבוא לעצרת בגלל התנגדותו הנחרצת לשונאי לומדי התורה: "גם אני ישתתף בהפגנה הגדולה בירושלים, לא בגלל שאני נגד השוויון בנטל, אלא בגלל השנאה ללומדי התורה".
*

יום ראשון  3\2 

יו"ר מטה החרדים של הליכוד יעקב וידר מנסה להפריך את הטענה שנתניהו נגד החרדים ומגלה: "נתניהו שוחח איתי טלפונית לפני שבת והתחייב כי אף תלמיד ישיבה לא יישלח לכלא בגלל לימוד תורה, אנחנו מכבדים את הציבור החרדי ונמשיך בהידברות איתו". אומר וידר

האזינו למשדר קול ברמה להיערכות העצרת בראיון עם בני רבינוביץ ויעקב איזק:

*

יהודה משי זהב קמב"ץ זק"א בראיון לאבי מימרן על היערכות זק"א – האזינו

העידכונים האחרונים שסגרו את שידור קול ברמה במוצ"ש על העצרת – האזינו

האזינו לשיר חדש לעידוד לומדי התורה שיצא לכבוד העצרת שתתקיים היום אי"ה:

*
צפו בסמנכ"ל משרד הפירסום קלמןV מר יוסי רוזנבוים, האחראים על מיתוג קמפיין העצרת בשיחה עם סיון רהב בערוץ 2 וגם חושף הקמפיין נגד נתניהו שבסוף נגנז – וידאו באדיבות רשת – (מדקה 14)
*

מומלץ לקחת בקבוק מים אישי – ותפילין לבאים מחוץ לירושלים  העצרת תתקיים בשעות אחה"צ כשכבר אין שמש, אבל מזג האויר יהיה יבש. כדאי לדאוג לשתייה ולא לסמוך על ארגוני ההצלה למיניהם. באירועים גדולים קודמים, רבים נשארו ללון בעיר. כדאי לקחת תפילין.

*
המשטרה נערכת עם כוחות מתוגברים לקראת עצרת המחאה שתתקיים מחר בירושלים נגד תוכנית הממשלה וועדת שקד להכניס לכלא כל מי שירצה ללמוד ולא להתגייס בעוד כמה שנים.

כתב ערוץ 2 משה נוסבאום: "נערכים לאפשרות של עימותים בין קיצונים למשטרה, אבל זה בשולי ההפגנה, במשטרה מעריכים על חצי מיליון עד 600 אלף בכל רחבי הארץ, ירושלים תהיה מחר חסומה".

מפקד המחוז אומר כי אנשיו נערכים לאפשרות של הפרות סדר בשולי הפגנת הענק ויפרסו בכוחות מתוגברים למניעת פרובוקציות של חרדים וחילונים קיצונים.

צפו בדברי מפקד המחוז – באדיבות רשת

*
תמונות ראשונות מזירת העצרת מוקף בשלט "מעמד קידוש ה' בהשתתפות רבבות אלפי ישראל על הפגיעה בלומדי התורה, מלכותך מלכות כל עולמים" – צילום – אבי שיף
ומודעות נוספות מרחובות וקמפוסים הקוראות לבוא לעצרת ולהשבית הלימודים.

מלכותך 1 מלכותך
מעמד עצרת

1975232_220649244792366_318938239_n

1795714_10203487934506152_1280502649_n
*

מכתב רבני חבד להשתתף בעצרת
לונדון זועקת
לוזנדון זועקת 2

מדינה זועקת

בחצר יסודי התורה

*
לעידכונים חדשים לחצו כאן

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לקדש שם שמים? אולי אם גם יפגינו נגד חופרי קברים בבית שמש זה יהיה קידוש השם!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מעמד הכנסת ספר תורה שהיה אמור להתקיים היום לבית המדרש של חסידות האלמין בביתר עילית, לזכות הרה"צ ר' יוסף צבי שמואל וייסנשטרן זצ"ל נדחה ליום רביעי הקרוב עקב העצרת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. להזכירכם:
  לבוא כמה שיותר מוקדם אח"כ הכבישים נסגרים וחבל.
  כמו"כ לא לשכוח תהילים ובקבוק מים קרים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב