כל הכבוד לגדעון סער

די לכפיה החילונית

לגדעון סער, שר הפנים שלנו, מגיע צל"ש. כל הכבוד לך, שיש לך "גאון יעקב" אמיתי, שאתה מקיים את "אל יבוש מפני המלעיגים", לא חושש מן ההתקפות הצפויות מראש של מקהלת הצבועים התל אביבית, שרוממות זכויות האדם בגרונם ושקר בידם.
לאמיתו של דבר מדובר בתהליך מתמשך של שבירת הסטטוס קוו בנושאי דת, בכפיה חילונית מתמשכת. הרבה אנשים המכנים עצמם "מסורתיים" נפגעים מאד מן התהליך הזה. הם היו מעדיפים להיות עם המשפחות שלהם ביום השבת. לנוח, ללכת לבית הכנסת, לסעוד עם המשפחה. במקום זה הם נאלצים לצאת לעמלם כאילו מדובר בעוד יום רגיל מימות השבוע. אם לא יבואו לעבוד, יפוטרו. אנשים עשירים ומדושני עונג כיאיר לפיד לא יכולים להבין זאת.

אבל אותו מסורתי שנאלץ לעבוד בשבת בניגוד לרצונו, הוא אדם שעובר כפיה חילונית. משל היינו ברוסיה הקומוניסטית, כאשר יהודים היו צריכים לבדות מחלה כדי לא לבוא לעבוד בשבת או לאבד את מקום עבודתם.
היכן זכויות האדם של הישראלי שומר השבת? היכן זכויות הפרט של עובדי המרכולים שלא רוצים לחלל שבת? מי יתן להם עבודה אחרת? חולדאי בעצמו? יאיר לפיד?

מקהלת הצבועים תרעיש שוב, אבל גדעון סער אזר אומץ הפעם ולא נבהל מהם. אני מאד גאה שזהו שר הפנים שלנו. הוא מחזיר לי את התקוה ביחס למדינה הזו שהדרדרה מאד והפכה למדינה שפלה מבחינה מוסרית.

ידוע ש"השבת היא מקור הברכה" והשמירה עליה תביא ברכה לכל עם ישראל ובודאי תחיש את בו הגאולה. יהי רצון שבזכות שמירת קדושת השבת גם ברחובה של העיר תל אביב, נזכה כולנו לקבל פני משיח תיכף ומיד ממש. אי אפשר שלא לחשוב בעת הזאת שתוספת השבת של אלפי ישראלים לזכות החטופים, כמו גם "סעודת השבת הגדולה בעולם" שנערכה לפני שתי שבתות בנמל תל אביב, כל אלו פעלו את פעולתם, וכעת גם שר הפנים שלנו אזר אומץ ומוסיף חיזוק בשמירת השבת בעיר תל אביב. "ענוים, הגיע זמן גאולתכם"!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.