כל הסיבות מדוע תרצו מיני מחשב בבית

מי שעוקב אחר ההתקדמות האבולוציונית של המחשבים, היה יכול לצפות שזה יקרה. הרי בתחילה המחשבים תפסו חדרים שלמים (עוד כשהם היו בשימוש צבאי ומסחרי בלבד), אחר כך הם תפסו את כל השולחן וזה כבר שהם היו מחשבים ביתיים (שולחניים), בשנות התשעים התחלנו לראות יותר ויותר מחשבים ניידים, אשר יכולנו להשתמש בהם בכל מקום ולא היינו צריכים שולחן עבורם, בשנות האלפיים הגיעו הטאבלטים, וכעת הדבר הבא בעולם המחשבים, מיני מחשב.

הרעיון הוא מאוד פשוט, מדובר על מכשיר מחשב בגודל קופסא, מרחוק הוא יכול להיראות כמו קופסת תכשיטים או קופסת שוקולדים, עם יציאות דומות לאלה שיש בכל מחשב נייד או נייח, כלומר יציאות HDMI, USB, יציאות רשת, מסך ועוד, מעבד בדיוק כמו שיש במחשבים ניידים מתקדמים, מערכות הפעלה ואנטי וירוס מעודכנות, הארד דיסק עם זיכרון כמו של מחשב רגיל, ולמעשה כל המפרט של מיני מחשב אינו שונה מזה של מחשב רגיל.

כל ההבדל טמון בגודל ובמשקל. מדובר על מחשב ששוקל עשרות גרמים בלבד, כאמור הגודל שלו מזכיר קופסת תכשיטים בינונית או קופסת שוקולדים קטנה, במילים אחרות, אם רוצים אפשר להכניס אותו לתיק יד ובמקרים מסוימים אפילו לכיס של המעיל או של מכנס הג'ינס שלנו. חשוב לומר שמיני מחשב לא כולל מאווררים ומערכות אחרות שמכבידות על המחשב הרגיל, ויש בו מערכות קירור פסיביות פנימיות שמונעות ממנו להתחמם.

למה אנחנו צריכים מיני מחשב בבית

לפני שנסביר למה אנחנו צריכים מיני מחשב בבית, יש לומר שאם בתחילת דרכו, השימוש במיני מחשב היה בעיקר בקרב אנשי מקצוע מתחום המחשבים וכן בשימוש של חברות תעשיות, בנייה וגורמים אחרים שעובדים בשטחים פתוחים, הרי שכיום לא מעט אנשים פרטיים משתמשים במיני מחשב. כלומר לא מעט אנשים עושים בו שימוש בבית שלהם.

למה? ראשית, כי הוא פתרון טוב לכל מי שרוצה לעבוד עם מסך הטלוויזיה ולא רוצה לחבר את המחשב שלו. זה נכון בשביל לראות סרטים או סדרות וזה נכון בשביל משחקי מחשב. ניתן לאחסן הכל במיני מחשב ולהשתמש בו לשם הפעלתם.

שנית, מיני מחשב משמש אנשים להעברת מידע. במקום להשתמש בדיסק און קיי שהוא מוגבל מאוד מבחינת גודל הזיכרון שלו, הרי שאפשר להשתמש במיני מחשב לצורך כך. בצורה כזו ניתן להעביר מידע ממחשב למחשב בצורה נוחה.

שלוש, שימוש במיני מחשב מאפשר לנו לבצע עבודות או להשתמש ברשת בכל חלקי הבית בצורה קלה ונוחה. אנחנו לא צריכים לקחת איתנו את המחשב הנייד לכל מקום.

ארבע, מיני מחשב נשלט הן על ידי עכבר, מקלדת וכן ניתן לשלוט בו באמצעות שלט טלוויזיה או מכשיר סלולר. זה מקל מאוד על השימוש בו.

חמש, הוא פשוט הרבה יותר נוח לשימוש במקרים רבים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.