"כל הפוגע בשבת": כשיונית לוי התקילה את חולדאי – צפו

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, דחה בראיון ליונית לוי את הטענות שמחאת המרכולים נבעה מטעמים סוציאליים ותקף את הח"כים החרדים. במהלך הראיון התקילה לוי את חולדאי כאשר ציטטה דברים שאמר ראש העיר הראשון בזכות שמירת השבת – צפו בראיון

ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי, התייחס בראיון שהעניק ליונית לוי ב"מהדורה המרכזית להחלטת בג"צ בעניין המרכולים בתל אביב  "ישראל הדמוקרטית נמצאת תחת מתקפה", אמר ראש העיר.

"העיר הייתה חופשית בעבר ותמשיך להיות חופשית", הגיב חולדאי לגבי בעלי המרכולים. "164 בתי עסק לא פוגעים בשוויון ולא שום דבר".

במהלך הראיון הפנתה יונית לוי לעברו של חולדאי ציטוט מדבריו של ראש העיר הראשון של תל אביב מאיר דיזנגוף, שהיה חתום על מודעה בה נכתב כי "כל החנויות ובתי השעשועים צריכים להיות סגורים מערב שבת עד מוצאיה". "זכרו" הוא הוסיף "כי השבת היא אות הסולידריות הלאומית הנפלאה ביותר מדור ודור, וכל הפוגע בה — באחדות ישראל הוא פוגע… שמרו על השבת, והיא תשמור עלינו". לחולדאי לא היה הרבה מה להשיב והוא נראה היה נבוך.

בהמשך הראיון חולדאי תקף את החרדים על כך שלא מרימים קול צעקה לגבי חילולי השבת מחוץ לתל אביב."החרדים לא צעקו ולא צועקים על מתחם געש, מתחם ביל"ו, גן שמואל ועוד אלף ואחד מקומות שפתוחים בשבת", ציין. "הסיעות הדתיות היו בקואליציה בתל אביב וחיו עם העובדה שיש פה חייה ותן לחיות".

"ישראל הדמוקרטית נמצאת תחת מתקפה של אוטוקרטיה", אמר חולדאי. "הדבר שהכי מצער אותי מכל פס"ד הזה הוא אמירתם של שני שופטי עליון דתיים שלא התייחסו לחוק הישראלי אלא מצאו לדבר על דעתם האישית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.