כל מה שחשוב לדעת לפני שמתכננים מטבח

"בדר"כ המטבח הוא החדר הראשון עליו אנחנו חושבים כשאנחנו רוצים לשפץ את הבית" אומר דודי גבריאלי, מומחה בשיווק מטבחים איטלקיים "הוא גם החדר עם ההשקעה הרגשית הכי גבוהה שלנו. בגלל שהמטבח הוא ליבו של הבית, גם אם נחליט לתת יד חופשית למעצב ולאדריכל בעיצוב שאר חדרי הבית, את המטבח בדרך כלל נרצה להיות חלק בלתי נפרד מתהליך עיצובו".

 על מנת שלא נצא מהתקציב שתוכנן מראש, חשוב להיצמד לתכנית המקורית ולהחליט מה בדיוק רוצים/צריך לשפץ, ולבחור בעל מקצוע נכון.

"יש לבחור את בעל המקצוע הנכון לכל חדר בבית" אומר גבריאלי "על מנת ששיפוץ המטבח יתנהל בצורה אחראית, מקצועית ונכונה, יש לבחור בחברה שמתמחה אך ורק במטבחים, על מנת שיוכלו לתת את המענה הנכונה לכל בעיה, ולתת דגשים נכונים גם בנושא הנראות עצמה. מומלץ לבחור בחברה שיכולה לתת מענה כולל יחד עם הדמיות, ייעוץ אדריכלי וליווי צמוד של הפרוייקט עד סופו.

 כשמגיעים לשפץ מטבח חשוב לקחת בחשבון את גודל החלל. "חשוב להתאים את המטבח לגודל חלל החדר, ולקחת בחשבון אם המטבח הוא חלק מהסלון/פינת האירוח, או נמצא בתוך חלל נפרד" אומר גבריאלי.

אם המטבח לדוגמא הוא בלתי נפרד מאזור פינת האוכל, או נמצא בחלל משותף עם הסלון, יש להתאים את הקו העיצובי והצבעים הנבחרים לקו העיצובי של שאר החלל על מנת ליצור המשכיות ומראה אחיד בבית.

אם המטבח הוא בחלל נפרד, אפשר לעיתים לתת דרור לרעיונות הפרועים שלנו ולעצב מטבח שלאוו דווקא תואם את הצבעים בחדרים האחרים.

 תכנון מוקדם של WARK FLOW – החלוקה הפונקציונלית של המטבח. "מלבד האסתטיקה המוקפדת של המראה החיצוני במטבח" מספר דודי, חשוב לתכנן כל פרט ופרט של העולם הפנימי על מנת שחוויית המשתמש תהייה מושלמת, עם חשיבה על הפרטים הקטנים ועם מגוון פתרונות אחסון יצירתיים לאביזרי ומצרכי המטבח השונים.

התאמה אישית – אם אתם אוהבים לאפות, שימו דגש בתכנון המקורי של המטבח לדברים שלכם חשוב שיהיו במטבח שלכם, כגון מקום לתנור גדול לאפיה עם משטחים גדולים עליונים להשמת המוצרים. באם אתם משפחה גדולה עם ילדים קטנים, בקשו חלוקה פונקציונלית של המגירות התחתונות במטבח על מנת שהילדים יוכלו לגשת, וטריקה איטית לבטיחות מרבית.

 חומרים עמידים וקל לניקוי – שימו לב שהחומרים בהם משתמשים במטבח איכותיים, וגם עמידים לאורך שנים וקלים לניקוי ולתחזוקה. חשוב לקבל הוראות מדויקות מהחברה מהם קניתם את המטבח לתחזוקו השוטף.

תאורה במטבח

כשאנחנו מתייחסים לנושא של תאורה במטבח, חשוב לשים דגש על אזור אי העבודה והאזורים הכי פעילים שבהם נמצאים הכיור ו או\ התנור. "ההמלצה היא לשים תאורה בהירה "תאורת עבודה" על מנת שנוכל לראות טוב את שאנו עושים, ולרוב תהיה צמודה לתקרה. מומלץ לשים פס תאורה מספיק חזק כדי להאיר את משטח העבודה לכל אורכו של האי, ולא גופים דקורטיביים כי הם לרוב נותנים תאורת אווירה ופחות פרקטיים לאזור".

תאורה ביחידת מוצרי חשמל נלווים – תאורה שנותנת לנו אפשרות להתמצאות קלה בין הארונות. בחברה השיקו יחידת מוצרי חשמל נלווים, שהיא ארון המכיל את כל מוצרי החשמל- טוסטר, מכונת קפה, מיקסר, פוד פרוססור. "היחידה נועדה למנוע מאתנו לשנע את מוצרי החשמל ממקום למקום ככה שבעצם אנחנו נשארים לעבוד בתוך ארון. ארון הוא מקום חשוך ולכן מאבזרים את הארון בתאורה שיהיה נעים לעבודה".

נישות – נישות הינם המרווחים בין הפאנלים והדלתות. "בנישות המטבח מומלץ לשים תאורה שנותנת אפקט של עומק, תאורה נעימה שמתווה את הדרך בחושך ומוסיפה אווירה של חום".

מתחת לדלפק – "כאשר יחידת השיש בולטת מהארונות נוצרות מגרעות שניתן לשים בהם תאורה היקפית לאי. התאורה היא דקורטיבית בלבד ונותנת תחושת ריחוף, קלילות, הדגשה של האי".

 עוד מוסיף גבריאלי כי בחברת מודולנובה האיטלקית שמים דגש רב על תאורת המטבח ואף משלבים אותה במגרות סכו"ם, תאורה ביחידת מוצרי חשמל נלווים, תאורה בארונות מזווה, תאורה סמויה למתן אווירה בנישות ותאורת לד מתחת לדלפק. תאורה שיש לזכור לכבות לפני שבת וחג.

 "בחירת התאורה הנכונה היא בלתי נפרדת מתהליך עיצוב המטבח, ויש לקחת בחשבון את כל פרמטרי העבודה ומי משתמש בעיקר במטבח על מנת להתאים נכון את התאורה לחללי העבודה במטבח" אומר גבריאלי.

 מודולנובה הינו מותג מטבחים איטלקי אשר הושק בישראל לאחרונה וניתן לראות את דוגמאות המטבחים, ושילובם את אלמנטי התאורה השונים, באולם התצוגה של החברה בהרצליה פיתוח

 הטיפים באדיבות דודי גבריאלי, סמנכ"ל השיווק והמכירות של חברת  D-interni, המשווקת את מותג מודולנובה בישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.