כל מה שקורה במירון • עדכונים חיים ושוטפים מסביב לשעון (הקלטה)

21:20

כעת נעל האדמו"ר מתולדות אהרן את החגיגות בציון הרשב"י, ברחבה הנקראת "רחבת תו"א, בשירה וריקודים, לאחר שיחה בגדולת רשב"י והתורה הקדושה סיים במילים: "קשה עליי פרידתכם", קשה לנו להיפרד מהצדיק הרשב"י.

האזינו לדבריו:

[alooma ref="4e82c3059fd3b0fa055fbc182c291623.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

20:52

הנה דברים שכתבה מירי רגב יו"ר ועדת הפנים על הביקור המרגש והעוצמתי בקבר התנא הקדוש רשב"י בפוסט:

"אתמול יצאתי מקבר רבי שמעון בר יוחאי ב 02:00 לפנות בוקר. לאחר סיור בחפ"ק התחבורה, המשטרה, מד"א והכבאות. הייתי ברחבת ההר יחד עם השר לביטחון פנים, שר התיירות ומפכ"ל המשטרה, בזמן הדלקת המדורה של השעה 23:30בלילה.
מי שלא היה באירוע ההילולה של רבי שמעון בר יוחאי, לא יכול להבין מהי עוצמה רוחנית, דתית ויהודית, בקרב אלפי אנשים שעומדים בסדר מופתי, על הבמות ועל רחבת ההר ושרים בקול אחיד ולמשך שעות 'רבי שמעון בר יוחאי' בזמן הדלקת המדורה. אלפים של אנשים נהרו להר. גברים, נשים וטף כולם כדי להיות חלק מחוויה דתית, שמאפשרת לך בזמן ההדלקה ועל רקע השירים, לבקש בקשות רחמים, תקווה, בשורות טובות. ולהאמין שתפילה בקהל עצום כזה ובמקום כזה, מתקבלת בעוצמה גדולה. אני מאחלת, שזכותו של הצדיק תגן על כולנו".

20:42

שלטי המספרים שהוצבו השנה ע"י איחוד הצלה ברחבי הישוב מירון סייעו להגעה מהירה של כוחות החירום וההצלה • עד כה טופלו 634 מקרים רפואיים  • יחידת האופנולנסים של איחוד הצלה סייעה בחלוקת מים להמונים שהמתינו בחניונים להדעת האוטובוסים

20:40

כוחות מד"א טיפלו בלמעלה מ 625 נפגעים

כ- 620 מתוך כלל הנפגעים טופלו במהלך ההילולה השנתית שנערכה במירון וחלקם אף נזקקו לפינוי ולהמשך טיפול בבית החולים זיו * 5 נפגעים נוספים ממדורות ברחבי הארץ, בהם גבר כבן 30 במצב קשה טופלו כשהם סובלים מכוויות, חבלות וצריכת יתר של אלכוהול * כוחות מד"א ממשיכים לאבטח גם בשעה זו את החוגגים במירון ואת המדורות הצפויות להיערך גם הערב ברחבי הארץ

19:40

אתר חב"ד און ליין: למרות האיסור בסאטמאר שלא להשתתף, מעל מיליון משתתפים באלפי תהלוכות ל"ג בעומר הנערכות כעת ברחבי הארץ והעולם. התהלוכות הגדולות ביותר נערכות במקביל בקראון הייטס, ירושלים, ביתר עילית וכפר סבא. 

19:30

למעלה מ-500 ילדי חלאק'ה עברו היום אצל מרן הגר"ח קנייבסקי.

18:20 דרכי מירון אבלות: כמאה אלף איש נותרו בבית, כך עולה מנתונים של אנשי מירון, על פי הנתונים: קרוב ל 150.000 איש הגיעו למירון, מאה אלף איש פחות משנה שעברה. האשמים: העסקנים, המשטרה, וכל הגורמים הרלוונטים שהתריעו מפני קריסה והוציאו את החשק לציבור להיטלטל עד הציון הקדוש במירון.

17:50 בשעה  זו נמשכות ההדלקות האחרונות של חסידות תולדות אברהם יצחק ולאחר מכן של 'תולדות אהרן'  שתחתום את מסכת ההדלקות.

15:05  מפתיחת מבצע האבטחה הגדול של איחוד הצלה במירון ועד לשעה זו טופלו ע"י רופאים פרמדיקים וחובשים של איחוד הצלה 519 מקרים רפואיים, מדובר במקרים של נפילה מגובה, פציעות, חבלות, עלפונות, בעיות נשימה, ועוד. מבצע האבטחה יימשך עד לסיום אירועי ל"ג בעומר במשמרות סביב השעון.

יו"ר איחוד הצלה זאב קשש מסר: "אפשר לומר כי בחסדי שמים מבצע האבטחה עבר עד כה ללא אירועים חריגים – כלל הנפגעים טופלו במצב קל, הכוננים ערוכים בצוותים בכל מעלה ההר ובציון הרשב"י וערוכים לתת מענה מהיר ומיידי בכל מקרה חירום שיידרש, חשוב לציין לכלל האזרחים כי בעת פנייה למוקדי החירום וההצלה לציין את המספר שעל השלט בסמוך אליהם מה שעד כה סייע למתן מענה רפואי מהיר ומיידי".

13:45 עד כה הגיעו כמאה אלף חוגגים למירון לחגוג בהילולה לזכרו של רבי שמעון  הנערכת בל"ג בעומר, בהשוואה לשנה שעברה מדובר בירידה דרסטית משנה שעברה אז חגגו 200,000 אלף איש. חוגגים במקום מאשימים את המשטרה והעסקנים שהילכו אימים על הציבור לפיה תהיה קריסה במירון, יש לציין כי מערך התחבורה פעל בצורה חלקה ללא כל תקלות עד לשעה זו.

12:10 צוותים של מגן דוד אדום העניקו עד עתה טיפול רפואי לכ-446 בני אדם בהילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון, מהם 25 שנזקקו להמשך טיפול ופונו לבתי החולים זיו בצפת ופוריה בטבריה. כל הנפגעים במצב קל וסובלים מהתעלפויות, פציעות, חבלות קלות ומחלות כרוניות. 11:45 זרם העולים לציון גובר: אלפים עושים את דרכם במעלה ההר. המונים רוקדים ברחבת הציון לכבוד הרשב"י 9:58 המשטרה מדווחת כי תפסה על חם שני גנבים שפרצו לדירה במושב מירון 'בחסות החגיגות'. 9:20 לחדר המיון במרכז הרפואי 'זיו' בצפת הובאו שני ששוטרים שנפגעו קל במהלך החגיגות במירון מחברת אגד הודיעו כי אוטובוסים למירון יצאו מבני ברק רק לקראת 3:00 בצהרים. בירושלים, לעומת זאת, יעמדו האוטובוסים לשירות הנוסעים כבר בבוקר

מוצ"ש 17/5

3:50 יו"ר ועדת הפנים מירי רגב שטיפלה בכל נושא מירון השתתפה בהדלקה של האדמו"ר מבויאן. עוד אישי ציבור בהדלקה בבויאן: השר לבטחון פנים אהרונוביץ', שר התיירות עוזי לנדאו, שר הדתות בן דהן, יו"ר זק"א יהודה משי זהב. מפכ"ל המשטרה, מנכ"ל מד"א ורב הכותל הגר"ש רבינוביץ. 3:55 הגרש"מ עמאר נחת במסוק במירון בשעה זו וידליק את המדורה בחצר הציון הק'. 4:00 מרן הגראי"ל שטינמן על ענין הנסיעה למירון: "בל"ג בעומר יש במירון התעוררות רבה ליראת שמים ולתפילה כמו שצריך. ומלבד זאת יש מעלה בנסיעה לשם, מחמת שיש בתפילה שם ביום זה מעלה גדולה של תפילת רבים. שכל כך הרבה אנשים באים למקום אחד להתפלל".  4:30 זכות ההדלקה אצל מנהיג חסידי ברסלב הגרי"מ שכטר נמכרה ב-92 אלף דולר לאחר שהתחרו עליה שניים מנגידי הקהילה.

יום ראשון 18/5

06:00

דובר המשטרה (אגף התנועה):דובר המשטרה ( דתי/ חרדי) – מירון- התנועה בצירים המובילים צפונה זורמת כסדרה ורכבים פרטיים המגיעים לצירים החסומים מופנים לערים הסמוכות: ראש פינה, צפת, כרמיאל וטבריה. רבים מהחוגגים נשמעו להמלצת המשטרה והגיעו בתחבורה ציבורית. אנו שבים וממליצים לאלה שבכוונתם להגיע להילולה – להעדיף תחבורה ציבורית ולא להגיע ברכב פרטי. כמו כן, אנו מבקשים לגלות סבלנות ואורך רוח ולהישמע להנחיות השוטרים. 06:45 הרב מרדכי חסידים בראיון היישר מהציון:לנצל את ההזדמנות רבי שמעון אחד יחיד מסוגל לברכה ורפואה. יואלי הופמן מחניון דרך החיים:אפשר לסכם שהלילה עובר ללא פקקים ובסדר מופתי, אודות להערכות והפקת לקחים מהשנה שעברה. 06:50 דוברות איחוד הצלה: מפתיחת מבצע האבטחה הגדול של איחוד הצלה במירון ועד לשעה זו טופלו ע"י רופאים פרמדיקים וחובשים של איחוד הצלה 301 מקרים רפואיים, מדובר במקרים של נפילה מגובה, פציעות, חבלות, עלפונות, בעיות נשימה, ועוד. מבצע האבטחה יימשך עד לסיום אירועי ל"ג בעומר במשמרות סביב השעון. יו"ר איחוד הצלה זאב קשש מסר: "אפשר לומר כי בחסדי שמים מבצע האבטחה עבר עד כה ללא אירועים חריגים – כלל הנפגעים טופלו במצב קל, הכוננים ערוכים בצוותים בכל מעלה ההר ובציון הרשב"י וערוכים לתת מענה מהיר ומיידי בכל מקרה חירום שיידרש, חשוב לציין לכלל האזרחים כי בעת פנייה למוקדי החירום וההצלה לציין את המספר שעל השלט בסמוך אליהם מה שעד כה סייע למתן מענה רפואי מהיר ומיידי". יצויין כי לאור אסונות העבר ותאונות קשות שהתרחשו בשנים עברו בכבישים, בהם נהרגו ונפצעו מתפללים ששבו לבתיהם ממירון או שהיו בדרכם למירון, קוראים באגף ההסברה של "איחוד הצלה" לנקוט במשנה זהירות, כדי לשמור על בטיחותם של ההמונים שיסעו וישובו בשלום. שרגא הופמן סמנכ"ל "איחוד הצלה" מסר: "מידי שנה לצערנו אנו עדים לתאונות דרכים קשות הנגרמות כתוצאה מעייפות הנהגים השבים לביתם ממירון. די בשנייה אחת של עצימת עיניים חלילה בעת הנהיגה, על מנת לגרום לתאונה קטלנית. לכן, על הנהגים לצאת לדרך רק לאחר מנוחה, ובמקרה של עייפות יש לעצור בצד הדרך להתרעננות. אסור לקחת סיכונים מיותרים". עוד הוסיף הופמן ואמר,"חובת הזהירות מתעצמת שבעתיים בשעות הלילה, משום שתנאי הראות חלשים יותר ודורשים מאמץ רב יותר מהנהג. "אם הנהג קצת עייף, הרבה יותר קשה לו להתאמץ ונהיגה כזו מסוכנת לכל נוסעי הרכב ולנהגים האחרים בכביש" זכרו: "ערנות והקפדה על כללי הבטיחות בחגיגות ל"ג בעומר – מונעים אסון!".

06:55 כעת החגיגות והריקודים נמשכים לאחר תפילת שחרית. הצטרפו לשידור החי באתר קוקר כאן

07:00 מוזיקה והלהיטים הגדולים לכבוד התנא רשב"י רצוף כאן באתר קוקר. הצטרפו לשמחה הגדולה

07:05 על פי הדיווחים ישנה קריסה חלקית במערך התחבורה. בלאגן ועומס גדול בחלק מהתחנות, לחץ צפיפות ומכות, השוטרים לא משתלטים, אין מספיק אוטובוסים לחניונים והבלגן חוגג. 07:45 עידכון הקריסה עקב: מערך השאטלים של נתיב אקספרס מחניון מירון לכיוון צפת שנמצאת בקריסה, המונים מחכים זמן רב להסעה. 07:50

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.