כל מה שרציתם לדעת לפני רכישת דירה

עבדתם קשה, חסכתם כסף רב, אתם מביאים כסף מהבית, ההורים עוזרים והצלחתם לקבל משכנתא, לפני שאתם סוגרים חוזה על רכישת דירה, אלו הדברים שעליכם לדעת

עבדתם קשה, חסכתם כסף רב, אתם מביאים כסף מהבית, ההורים עוזרים והצלחתם לקבל משכנתא, לפני שאתם סוגרים חוזה על רכישת דירה, תשכירו את שירותיו של עורך דין שילווה אתכם בתהליך, יקרא כל סעיף, ידע איפה המוקשים, ובמידת הצורך ישנה סעיפים בשביל שהחוזה יהיה טוב עבורכם. אל תתפתו לרכוש דירה בלי להיעזר בשירותיו של עורך דין.

רכישת דירה היא לא דבר של מה בכך לא כשמדובר בדירה חדשה מקבלן ולא כשמדובר בדירה ישנה. בשני המקרים, חוזה הדירה יכול להיות ארוך ומפותח, מנוסח בצורה מפותלת, ומי שאיננו בקיא בתחום עלול ליפול למלכודות שונות, שעלולות להשפיע עליו גם בהווה וגם בעתיד.

כיצד יכול עורך דין לעזור ברכישת דירה

ישנם מספר דברים שעורך דין יכול לעשות בשביל לעזור לנו ברכישת דירה. ראשית, במידה ומדובר על חוזה שניתן לנו, אזי שהוא יכול לעבור עליו, להעיר, לעלות סייגים, ולבקש לשנות ניסוחים, להוסיף או לבטל סעיפים.

במידה ומדובר בדירה קיימת שנקנית על ידנו, עורך דין יכול לבדוק מה מצבה המשפטי, מה מצב המוכרים, האם הם רשאים למכור את הדירה, האם מדובר בדירת יורשים ואז המוכר צריך להציג בפנינו הסכמה של כל היורשים למכירתה, כמו כן הוא צריך לבדוק האם הדירה מעוקלת, מה אומר נסח הטאבו שלה, האם יש עליה חובות, שעבודים, ועוד.

עורך דין יכול לבדוק מה המצב התכנוני של הדירה, כלומר האם קיימות חריגות בנייה שעלולות להשפיע עלינו, האם ליד הדירה שלנו אמורים להיבנות דברים נוספים, דברים שעלולים לפגוע באיכות חיינו ולהוריד את ערך הנכס. מדובר בדברים שיכולים להשפיע עלינו כלכלית באופן משמעותי.

חלק אחר שהעסקת עורך דין יכולה לעזור לנו הוא, בכל הקשור למסים ולתשלומים שעלינו לשלם. הוא יכול לבדוק מה עלינו לשלם, איך ומתי. תזכור שרכישת דירה, דורשת מאיתנו תשלום מסים שונים. כמובן שחלק זה אינו קשור למוכר הדירה אלא רק לנו.

אלו רק חלק מהדברים שבגינם, מוטב לו נשכור את שירותיו של עורך דין לפני רכישת דירה. רצוי מאוד שעורך דין זה יהיה בעל ניסיון בתחום, יכיר את האזור בו מדובר (לכן מוטב להעסיק עורך דין מקומי), שיהיה זה עורך דין זמין ונגיש לכל עניין ובעיה שצצה אצלנו ושידע לטפל בהן מהר ובצורה טובה.

לסיום, מומלץ להעסיק עורך דין לרכישת דירה, אפילו אם מדובר בדירה קטנה או דירה להשקעה בלבד. לעיתים העלויות שעלולות להיווצר כתוצאה מכך שלא העסקתם עורך דין, יהיו כאין וכאפס לעומת עלויות העסקתו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.