כל שבוע ברחוב שוסטר: חסידת גור בין מארגני המחאה השבועית מול ביתו של יאיר לפיד

משמרות מחאה מול ביתו של לפיד כל מוצ"ש: מארגני המחאה החברתית אינם מרפים והם מודיעים כי ישובו להפגין נגד לפיד מידי מוצאי שבת, כך פורסם ב"מעריב" .

"כל שבוע בשוסטר", זו הסיסמה שנבחרה על ידי המארגנים, כרמז למרכז הקניות בשכונה המבוססת שבה מתגורר לפיד. "המגמה היא להפוך את הנוכחות שלנו מול הבית של שר האוצר למשהו קבוע", אמר עו"ד ברק כהן, אחד הפעילים המרכזיים ל'מעריב'. "מדובר באדם שהפרופיל החברתי שלו מנותק מהחברה. הגיע הזמן שיכיר את החברה שבה הוא חי".

גם חסידי גור משתתפים בהפגנה. בין המארגנים חסידת גור שמתכוונת להגיע מידי שבוע, והיא תיארה: "אנחנו עובדים קשה מאוד כדי לחבר למחאה החברתית גם את הציבור הדתי. כחרדית אני יודעים כמה זה לא פשוט מבחינתם לבוא ולהפגין עם חילונים. כל השנים הפוליטיקאים גרמו לנו לריב בין הסקטורים בעם ואת החרדים השמיצו. גם שר האוצר הנוכחי אמר שהם מקבלים את כל התקציבים ושהכסף אצלם, אז שהוא יסביר איך זה שהחרדים הם הציבור הכי עני במדינת ישראל".
"מבחינתנו המחאה הנוכחית היא לא התעוררות אלא המשכיות", הסבירה ויקי וענונו, מראשי תנועת "המעברה" בירושלים. "אני אישית נאבקת כבר קיץ שלישי רצוף. אנחנו פולשים לבתים ולבניינים שעומדים ריקים, ומונעים פינויים של דיירים מסכנים שאפילו לדיור ציבורי אין להם יכולת לשלם. המאבק הוא ריצה למרחקים ארוכים. זה לא מכה אחת וגמרנו. היו בחירות, עבר זמן מאז שהרבה אנשים יצאו לרחובות, ואתה רואה שהם מאוכזבים. מבינים שאנחנו חיים בשקר. אם לפיד הבטיח שיעשה שוויון בנטל ויציל את מעמד הביניים, ואז שוב באים ומקצצים והעניים שכבר לא יכולים להתחיל את החודש מקבלים עוד מכה, אז חייבים לשנות את השיטה. מי שיעשה את השינוי הוא רק העם. אם נחכה ללפיד או לראש הממשלה נתניהו שישנו למעננו את השיטה לא ייצא מזה כלום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.