כמאה מערות קבורה התגלו בשכונת גילה

סגן שר החינוך מאיר פרוש שוחח בעניין עם שר השיכון, מזכיר הממשלה, ומנהל רשות העתיקות, כדי לוודא שלא תהיה פגיעה במערות – הנושא יעלה היום בפורום ראשי המפלגות בראשות ראש הממשלה { סערה חדשה}

 

דאגה רבה בקרב היהדות החרדית לאחר שנודע כי במסגרת עבודות תשתית הנעשות בימים אלו ע"י משרד השיכון במורדות שכונת גילה בירושלים לצורך בניית כביש לשכונה חדשה של מאות יחידות דיור, התגלו קרוב למאה פתחי מערות קבורה.

בקרב הציבור הרחבה החשש הובע חשש רב כי באם ימשכו עבודות הבנייה במקום לפי התוכניות המקוריות, המערות יחוללו בצורה קשה ומחפירה. ועל כן מתחזקת הדרישה לעשות כל מה שניתן בכדי לעצור מיידית את עבודות הבנייה במתכונת הנוכחית בטרם יהיה מאוחר חלילה.

סגן שר החינוך  מאיר פרוש שהוזעק למקום ביום שלישי האחרון, עמד מקרוב אחרי העבודות החישוף הנעשות באתר על ידי אנשי רשות העתיקות, ווידא את הנתונים החמורים עם ראש המשלחת הארכאולוגית בשטח,  כי אכן במקום התגלו כבר כמאה פתחי מערות קבורה בצורה ברורה.

פרוש שוחח בענין בימים האחרונים עם שר השיכון, מנהל מחוז משרד השיכון בירושלים, מזכיר הממשלה, ומנהל רשות העתיקות, וקרא לפעול בדחיפות בעניין בכדי שעבודות במתכונת הנוכחית יעצרו באופן מיידי, בטרם תפרוץ סערה ציבורית רחבה שלא ניתן יהיה לשער את תוצאותיה.

כמו"כ שוחח פרוש ועדכן בעניין את שר הבריאות חה"כ יעקב ליצמן (השוהה כעת בחו"ל) יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני, שר הפריפריה חה"כ אריה דרעי, ופירט בפניהם את דחיפות העניין.

ראשי המפלגות הנ"ל הודיעו כי בכוונתם לשוחח ולעלות היום (ראשון) את הנושא בדחיפות בפורום ראשי המפלגות המתכנסת מידי שבוע לאחר ישיבת הממשלה, בראשותו של ראש הממשלה, בכדי להביא לידיעתם את חומרת העניין, והתביעה לעצור מיידית את עבודות הבנייה למנוע חילול קברים בהיקף נרחב מאוד, בטרם תפרוץ סערה ציבורית רחבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.