"כמה חפים מפשע צריכים עוד להירצח לפני שהעולם יפעל?"

השגריר דנון ואורן אלמוג, שנפצע ואיבד את בני משפחתו בפיגוע במסעדת 'מקסים', קראו למועצת הביטחון לפעול נגד תשלומי הרש"פ למחבלים

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, ואורן אלמוג, שנפצע ואיבד חמישה מבני משפחתו בפיגוע במסעדת 'מקסים', קראו היום (ג') למועצת הביטחון של האו"ם לפעול נגד תשלומי הרשות הפלסטינית למחבלים, במסגרת דיון המועצה בנושא המזרח התיכון.

השגריר דנון הזמין את אורן לשאת דברים בפתח התכנסות המועצה: "עד גיל 10 חייתי חיים רגילים, עד הרגע בו הכל השתנה. בזמן שמשפחתי בילתה יחד במסעדה, פלסטינית שהתחזתה לאישה הרה פוצצה את עצמה בין הסועדים ורצחה עשרים ואחד אנשים, ביניהם אבי, אחי הקטן, סבי, סבתי ובן דודי. אני נפצעתי קשות ובסופו של דבר התעוורתי", סיפר אלמוג.

הוא הוסיף כי "מועצת הביטחון דנה היום במזרח התיכון, אבל לא בנושא החשוב ביותר: מימון הטרור על ידי הרשות הפלסטינית. הרשות משלמת משכורות לטרוריסטים ולבני משפחותיהם מדי חודש. כל מי שמאמין בערך החיים צריך לפעול נגד התשלומים האלו".

השגריר דנון אמר במהלך הדיון: "הפיגוע הרצחני בחלמיש לא היה מקרה בודד, הטרוריסט שטבח במשפחת סלומון עשה זאת בעקבות הסתה פרועה של מנהיגים פלסטיניים. תעשיית ההסתה הזו אינה חדשה. משפחתה של המחבלת מהפיגוע ב'מקסים', מקבלת עשרות אלפי דולרים עבור הרצח שבתם ביצעה. מתכנני הפיגוע הנורא הזה קיבלו כבר מעל חצי מליון דולר מהרשות".

דנון פנה אל חברות המועצה ואמר, "אורן כאן איתנו היום, הוא גיבור שמייצג את קידוש החיים בזמן שהרשות הפלסטינית משלמת משכורות לרוצחים מורשעים. כמה חפים מפשע צריכים עוד להירצח לפני שהעולם יפעל? כמה כסף יקבל הרוצח השפל של יוסף, חיה ואלעד סלומון מהכיס של אבו מאזן?".

רוז רובינשטיין, מנכ"לית ארגון StandWithUs שהיה שותף להגעתו של אורן, אמרה כי "התשלומים למחבלים רק מרחיבים את מעגל האלימות המסוכן, כפי שראינו בטבח של בני משפחת סלומון. לקהילה הבינלאומית אסור להתעלם מהעובדה שכספיה מנוצלים לקידום שנאה ואלימות והגיע הזמן שתשים לזה סוף".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.