מיטה מוטסת בחצי מיליון ש"ח? בית הנשיא פרס עולה לנו 63 מיליון ש"ח בשנה

הבזבוז האמיתי נמצא במוסד הנשיאות שמעלה תהיות אודות הצורך בקיומו

בקול רעש גדול בישרו השבוע כותרות העיתונים על הבזבזת במעון ראש הממשלה, על טיסות ראוותניות ועל כהנה טכהנה הוצאות חריגות ש'נחשפו'. כמנהגה של התקשורת הממוקמת בשמאל המפה הפוליטית, נוצלה עוד הזדמנות להכפיש את שמו של ראש הממשלה ומשפחתו והדם הרע והמוכר זרם מעטיהם של אותם כותבים, במקום דיו.
אך דבר אחד שכחו אותם לבלרים והיא בדיקה קטנהבאשר לנעשה בבית נשיא מדינת ישראל. מסתבר שהתפקיד הייצוגי אותו נושא מר שמעון פרס, גורר עימו עלויות כבדות ומעלה שוב את התהייה בדבר הצורך בשימור מוסד הנשיאות.
תחקירנים זריזים העלו את הנתונים הבאים שלא יוסיפו לנו בריאות בעידן הקיצוצים. טרם ביקור הנשיא אובמה, הושקען שכומים דמיוניים בביקור בן היומיים. הבית שופץ בעלות של 1ץ3 מיליון ש"ח. מתוכם החלפת מדרדות ומעקות בסכום של 45 אלף שח, החלפת שטיחים בקומה השניה בסכום של 100 אלף ש"ח, שיפוץ המטבח 120 אלף ש"ח והדודבן שבקצפת היו מנות היקרה שהוגשו בארוחה שנערכה לכבוד הנשיא אובמה, כל אחת עלתה למשלם המיסים 1200 ש"ח.
פרט להערכות לקראת הביקור, נסק סעיף השיפוצים ל7.8 מיליון ש"ח בשנה החולפת, כפול מהסכום שהוקצה לכך. זאת בשל החלפת כל התשתיות בבית הנשיא שנפגעו מהצפה. בזמן השיפוץ, שהה הנשיא פרס בדירה חלופית בכפר דוד. השכירות, מיותר לציין, מומנה מכיסו של האזרח הישראלי הממוצע.
לצרכי אירוח אישים ומשלחות , הוקצו 220 אלף ש"ח שיממנו את הכיבוד, ההגשה וההוצאות הנלוות. לאירועים יוקרתיים מסוג זה, על הנשיא להופעי ב'הופעה ייצוגית' אך סעיף זה עדיין לא מסביר את הסכום המנופח שהוקצה לכך, לא פחות מ 45 אלף ש"ח. טיסות לאירועים שונים ברחבי העולם גבו מכיסנו 8.4 מיליון ש"ח והתקשורת? דממה.
תקציב בית הנישא עמד בשנת 2012 על סכום של 63 מיליון ש"ח, כולל תקצוב נשיאים לשעבר ורעיותיהם, מוסד שבניגוד למעון ראש הממשלה תפקידו סימלי בלבדף אך הוא נוגס בכספם של אזרחי ישראל.
בעוד משרד ראש הממשלה ומעונו עוסקים בנושאים הרי גורל עבור ישראל ומצדיקים את הוצאות התחזוקה, הרי שבית הנשיא מבזבז מיליונים שיכולים לתרום רבות לתקציב המשינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.