כמה שווה ההון של דן גרטלר?

המגזין הכלכלי הנחשב פרסם את רשימת עשירי תבל. הזינוק של צוקרברג, הישראלים שנכנסו לרשימה והדירוג של איל ההון החרדי {דירוג פורבס}

דירוג עשירי תבל המתפרסם מידי שנה ע"י המגזין הכלכלי הנחשב 'פוברס' הפך בשנים האחרונות לאינדיקציה האמינה ביותר באשר למצב ההון של העשירים במדינות השונות.

אמש התפרסם הדירוג לשנה הנוכחית ממנו עולה כי ביל גייטס שומר גם השנה על מקומו כאדם העשיר בעולם עם הון מוערך של 75 מיליארד דולר. יצוין כי ע"פ הדירוג הונם של 20 האנשים העשירים ביותר בעולם התכווץ ביותר מ-70 מיליארד דולר, זאת בשל ההאטה בשווקים הפיננסיים. בנוסף, המספר הכולל של המיליארדרים הצטמצם ב-16 ל-1810. החיים לא פשוטים בכלל, מתברר.

מי שרושם את הזינוק הגדול ביותר הוא מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, שהונו עלה בלמעלה מעשרה מיליארד דולר לשווי של 44.6 מיליארד דולר. כעת מדורג צוקרברג במקום השלישי ברשימה.

ומה באשר לנציגות הישראלי ברשימה? 17 ישראלים הצליחו להשתחל אליה, כשהראשון ביניהם הוא אייל עופר, שהונו מוערך ב-8.4 מיליארד דולר. מקומו בדירוג הכללי: 135.

עוד ישראלים בדירוג: סטף ורטהיימר עם 5.6 מיליארד דולר, ארנון מילצ'ן עם 5 מיליארד דולר, שרי אריסון עם 3.9 מיליארד דולר, עידן עופר עם 3.7 מיליארד דולר, טדי שגיא עם 3.3 מיליארד דולר, שאול שני עם 3.2 מיליארד דולר, יצחק תשובה עם 2.7 מיליארד דולר, גיל שוויד עם 2.2 מיליארד דולר ומוריס נכט עם 1.7 מיליארד דולר.

ויש גם נציגות חרדית ברשימה: הנגיד דן גרטלר הגיע למקום ה-1476 עם 1.2 מיליארד דולר.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. באתר כיכר השבת גרטלר הוא המקום 1715

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. באתר כיכר השבת גרטלר הוא המקום 1517
  או שהם טועים או שאתם טועים!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. באתר כיכר השבת גרטלר הוא המקום 1517
  או שהם טועים או שאתם טועים!!!
  תתקנו את זה אם צריך!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב