כמה שנאה יש…. בתוכי

כל מה שקורה שם בחוץ זה השתקפות העולם הפנימי שלי?

"ואי וואי כמה שנאה יש בתוכי" הבהבה בי שום האבחנה הזו, בעקבות השתקפות השנאה המשתלחת שוב כמו כל כך הרבה פעמים בזמן האחרון ממסך הטלויזיה מתוך דבריו של אחד מידועני הציבור בראיון חדשותי .

כן, הכל זה השתקפות. כל מה שקורה בעולם זה השתקפות של משהו שקורה בתוכי, במידה כזו או אחרת. את האמת הזו אני משתדלת כבר כמה זמן להפנים, מאז שקראתי אותו בדברי הבעל שם טוב הקדוש –

"הבעש"ט אמר כי האיש אשר הוא נקי לגמרי, ולא פגם כלל מעולם אפילו כל שהוא. אי אפשר לו לראות רע בשום אדם או שישמע מרע שיעשה שום אדם. כי לא יזמין לו השם ית' לראות רע או לשמוע שום רע. ולכן כשרואה האדם איזה איש שעושה רע או שמספרים לפניו מאיזה איש שעשה רע, ידע בבירור שיש בו שמץ מנהו מאותו הדבר עצמו ואף אם הוא צדיק מ"מ יש בו קצת דקצת מאותו ענין והזמין לו השם ית' ראייה זו, או שמועה זו, כדי שישים אל לבו לשוב ולתקן הפגם ההוא. ועל ידי זה ישוב גם האיש הזה העושה רע, כי הוא תלוי בו." (ערבי נחל, לך לך).

מחשבה זו מחייבת אותי להפנות את הביקורת והזלזול בחיפוש אחר התכונות המחרידות האלה בתוכי, והפחתת החיצים שיורה החוצה. אין ספק שזה יותר אמיתי, כמה שהזוי וקשה לקבל.
וואו זו דרך ממש חדשה להשפיע על מה שקורה בעולם…..

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.