כמה תיקונים שכדאי שתעשו לפני פסח

פסח הוא הזדמנות נפלאה לארגן את הבית מחדש, לסדר אותו וגם לטפל בדבר אחד או שניים, שנוטים להזניח לאורך השנה. בין אם מדובר בתיקון פשוט שאפשר לבצע לבד או בכזה המצריך פנייה לבעלי מקצוע – כדאי לנצל את האביב שהגיע ובעיקר את התקופה שמקדישים להכנות לקראת החג, כדי לעשות את כל זה.

אז, רגע לפני הפסח, הנה כמה תיקונים שכדאי לכם לעשות:

  1. צביעת הקירות – האביב הוא זמן מושלם לצבוע את הבית וגם הזדמנות טובה ליהנות מאווירה נעימה יותר בבית, רגע לפני שמגיע החג. צבע לבית הוא פתרון לכל מי שרוצה לרענן את הקירות, לחדש את המראה של הבית כולו ובעיקר – לטפל בקילופים הישנים שבקירות ובסימנים השונים שהצטברו עליהם לאורך השנים. את הבית אפשר אמנם לצבוע לבד, אבל מומלץ לעשות זאת בעזרתם של צבעים מומחים. גם אם מדובר בקיר אחד בלבד, זו משימה מאתגרת ולא פשוטה ועבור ידיים שאינן מיומנות, ויכולה להיות גם מורכבת מאד. מומלץ להזמין בעל מקצוע מבעוד מועד ולבחור יחד איתו את הצבע המתאים לקירות.
  2. פתיחת סתימות – אף אחד אינו אוהב לטפל בסתימות, ופעמים רבות מזניחים אותן לא מעט שנים. הסתימות בצנרת הביוב יכולות להפוך למורכבות עוד יותר אם אין מטפלים בהן בזמן, וברבות הימים – גם לגרום להרס המערכת כולה. גם אם זיהיתם סתימה קלה בכיור של המקלחת או בזה שבמטבח, נצלו את העובדה שאוטוטו מגיע החג כדי לטפל בזה. אם מדובר בסתימה שחוזרת על עצמה, אל תהססו ופנו לאינסטלטור מקצועי שיעשה זאת עבורכם. האינסטלטור ידע לזהות את מקור הסתימה וישתמש בציוד מיוחד כדי לפתור את התקלה.
  3. תיקון שטיחים וניקוי שטיחים – חג הפסח הוא גם הזדמנות מושלמת לנקות את השטיחים שבבית ולתקן אותם אם צריך (אם מדובר בשטיחים ישנים, שרוצים לשמור עליהם). אוורור השטיחים במרפסת אינו מספיק כדי להיפטר מהאבק ומהלכלוך שהצטברו בהם עם הזמן, וכדאי לעשות זאת בעזרת המומחים בתחום. ניתן למצוא כיום לא מעט חברות, המציעות שירותי ניקוי שטיחים ועושות זאת תוך שימוש בציוד מיוחד ובחומרי ניקוי, המותאמים לסוג השטיח. במקום לקנות שטיח חדש לפסח ולהוציא על כך לא מעט כסף, אפשר לנקות אותו ולחדשו.
  4. החלפה של מרצפות ישנות ושבורות – מתגוררים בבית ישן? המרצפות סדוקות או שבורות? זה הזמן להחליף אותן בחדשות. במקום להסתיר אותן עם השטיח, נצלו את החג המתקרב כדי להתחדש במרצפות יפות יותר, והחליפו את הקיימות בחדשות ומסוגננות. את ההחלפה הזו לא ניתן כמובן לעשות באופן עצמאי, ונדרש בעל מקצוע כדי לבצע זאת בצורה הנכונה. אם לא רוצים להחליף את הריצוף בכל חדרי הבית, מומלץ לבחור ריצוף שמשתלב לצד הריצוף בחדרים האחרים ויוצר את המראה ואת האווירה שבה מעוניינים.
  5. חיזוק רהיטים מתנדנדים – כיסא שמתנדנד, שולחן שנדמה שעומד על הרצפה עקום כמעט – לכולנו יש בבית רהיטים ישנים שמתנדנדים, כאלה שאנו מסרבים להיפטר מהם אבל איננו עושים דבר כדי לפתור את הבעיה. אם יש לכם רהיט ישן כלשהו בבית שמתנדנד, פנו לנגר מקצועי ובדקו מולו מה ניתן לעשות בנידון. זו גם ההזדמנות לחדש את הרהיט, לצבוע אותו אולי ואף להוסיף לו כמה אלמנטים עיצוביים כדי להפוך אותו למושקע ולמסוגנן קצת יותר. כל זאת, כדי לחסוך קצת כסף ולנצל את מה שכבר קיים.

בין אם מדובר בצביעת הקירות, ניקוי השטיחים או החלפת הריצוף בבית, כדי לעשות את כל זה – פנו למומחים בתחום והקפידו להזמין אותם מספיק זמן מראש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.