"כמו ארגון פשע" – 'השומרים' חילצו הודאה מבחור הישיבה החשוד

האם הודאה בביצוע מעשים חמורים על ידי בחור הישיבה מבני ברק בוצעה בצורה לא חוקית? ינון הורוויץ, ש"הודה" בביצוע מעשים חמורים בילדים, הוצאה ממנו, לכאורה, על ידי חבורה שאיימה עליו ואף התחזתה לצורך העניין לשוטרים. כך עולה מצילומי מצלמות אבטחה שנחשפו באתר ויינט שחושפים לכאורה כי היו אלה אנשי ארגון "השומרים" בבני ברק, בראשותו של שבתי גלבר, שמטרתו למצות את הדין עם עבריינים בתוך הקהילה

האם הודאה בביצוע מעשים חמורים על ידי בחור הישיבה מבני ברק בוצעה בצורה לא חוקית? ינון הורוויץ, ש"הודה" בביצוע מעשים חמורים בילדים, הוצאה ממנו, לכאורה, על ידי חבורה שאיימה עליו ואף התחזתה לצורך העניין לשוטרים. כך עולה מצילומי מצלמות אבטחה שנחשפו באתר ויינט שחושפים לכאורה כי היו אלה אנשי ארגון "השומרים" בבני ברק, בראשותו של שבתי גלבר, שמטרתו למצות את הדין עם עבריינים בתוך הקהילה.

משטרה פרסמה בסוף שבוע שעבר את תמונתו של ינון הורוויץ, בן 19, החשוד לכאורה בתקיפה של קטינים. המשטרה ביקשה מהורים שילדיהם נפגעו להגיע ולהתלונן. במשטרה אומרים כי הורוויץ התעסק בתיקון אופניים ובכך היה קושר קשר עם קטינים ובהמשך היה תוקף אותם.

בהודעת המשטרה נאמר: "משטרת ישראל קוראת להורים נוספים אשר חושדים כי ילדיהם נפלו קורבן למעשיו של החשוד להגיע לתחנת המשטרה הקרובה לביתם ולהתלונן".

במהלך חקירה, כשחשוד אינו מודה בפשע שבגינו נעצר, מנסים לעתים במשטרה לגבות הודאה בדרכים יצירתיות. אחת מהדרכים הנפוצות היא להכניס מדובבים לתא המעצר – יחד עם החשוד. אך הפעם לא מדובר במדובב אלא בהודאה שחילצו ממנו עבריינים הכפופים לארגון 'השומרים' הבני ברקי.

בהסרטה ממצלמות האבטחה נצפה גלבר מארגון 'השומרים' מסתובב סביב הבניין בו מתגוררים משפחת הורוויץ. הוא מנהל שיחות טלפוניות, ודקות לאחר מכן מתחילים להופיע קבוצות של בחורים המכתרים את הבניין מכל צדדיו ומתחקרים אנשים באשר למקום מגוריו של הורוויץ. במצלמת האבטחה שנמצאת בפתח בית משפחת הורוויץ נצפים שני גברים, אחד מהם חבוש בכובע מצחייה של משטרת ישראל. הם קולטים את המצלמה ומחליטים להתעלם ולהמשיך להקיש על הדלת. בתמונה הבאה הורוויץ הצעיר יוצא עמם מהבית. ההמון ממתין לו בבניין ושם מחלצים ממנו את ההודאה אל מול כולם.

אשר הורוויץ, אביו של החשוד, סיפר לווינט: "הייתי בעבודה והבת שלי התקשרה ואמרה צרחות שחוטפים את יוסף מהבית. טסתי מהר הביתה ובמקביל הזעקתי את המשטרה וסיפרתי להם מה אמרה לי הבת שלי", סיפר האב. "כשהגעתי היו המון אדם בחוץ והילד שלי היה עם אזיקים ומסביבו שוטרים. אפילו לא נתנו לי לדבר איתו, פשוט לקחו אותו למעצר. מבחינת המשטרה הוא הודה במעשים, אני לא יודע אפילו אם מישהו הספיק להגיש תלונה לפני".

האב ניגש אל מצלמות האבטחה ושם הבחין בנעשה בביתו לפני הגעתו. "עשינו בירורים וגילינו שהבחור עם המצחייה הוא בכלל
לא שוטר. הם הוציאו מהבן שלי הודאה תחת איומים, אמרו לו מה להגיד. השפילו אותו ורמסו את כבודו. כל אדם שראה את ההודאה שלו הבחין בפחד והחרדה שעל הפנים שלו", טוען האב.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שומרים ??? על מי על המשרה שתפרו לעצמם ובדרך רוצחים אנשים אלו חרדים?????

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. נסיון ציני של ״המשפחה״ להטות את השיח הציבורי על דברים קטנים ומטופשים, כגון מי עצר ? איך נעצר ? מי פיקד על המעצר ? וכו׳. תכלס מדובר בוודאות בעבריין מועד שפגע בעשרות ילדים, והודה בכך, וברור לכולם שהיה צריך להיעצר ולשלם מחיר!!!

    אפי |
    הגב