כמו סדום: הישראלים שנותקו מחשמל (וידאו)

בחברת החשמל מצהירים כי לא מנתקים חשמל למי שאין באפשרותו לשלם, אך בפועל, מתחקיר חדשות 2 עולה כי ישראלים רבים מוצאים עצמם מנותקים מחשמל ומתקשים להתחבר חזרה. { "רוצה לשלם החוב, אין עם מי לדבר"}

בחברת החשמל מצהירים כי לא מנתקים חשמל למי שאין באפשרותו לשלם, אך בפועל, מתחקיר חדשות 2 עולה כי  ישראלים רבים מוצאים עצמם מנותקים מחשמל ומתקשים להתחבר חזרה.

  כך למשל, משה כהן צבר חוב של אלפי שקלים לחברת החשמל למרות שהוא אינו בריא ומסתייע בבלון חמצן יום אחד פשוט הגיעו לנתק אותו. "בא אחד העובדים ואמר לי שהוא מצטער, אבל מנתקים אותי", סיפר משה. "אני רוצה לשלם את החוב, עד היום אין עם מי לדבר".
 צפו בכתבה באדיבות רשת


משה הוא לא לבד, שירה עזרא היא סטודנטית לרפואה, אם חד-הורית שעובדת ואינה מתקיימת מקצבאוות מצאה את עצמה ללא חשמל. "הילדה שלי התקשרה אליי ואמרה לי שאין חשמל בבית", שחזרה שירה. "אז מתקשרים ומנסים. ביקשתי שיחכו כמה ימים, שייתנו לי לנשום. הסברתי שאני לבד ומנסה להחזיק את הראש מעל המים, אף אחד לא הבין את זה".

ארכיון

שירה ביקשה מחברת החשמל להתקין לה מונה תשלום מראש, אך החברה סירבה גם לזה. היא עדיין לא יודעת איך היא וביתה יתמודד עם ניתוקי החשמל החוזרים ונשנים בביתן בקריית ארבע. "לפעמים הקור היה מגיע למינוס שתי מעלות", סיפרה שירה. "איך אפשר להגיד לה שלא לחמם את החדר?".

"בישראל של שנת 2016 אי אפשר לנתק מחשמל משירות חיוני שכזה אדם שהוא לא סרבן תשלום", מסביר עו"ד ערן נריה. "הבעיה היא גם שאין שום תהליך מובנה, שום פרוצדורה, שום זכות לצרכן לבוא לשטוח את טענותיו מדוע לא שילם חשמל. מה המצב הרפואי שלו, מה המצב הסוציאלי שלו, וככה אנשים מנותקים מחשמל על ימין ועל שמאל".

"לעורכי הדין יש אינטרס מאוד מאוד ברור, שהחוב יגדל", מסבירה עו"ד משכית בנדל. "ככל שהחוב גדל, עו"ד מרוויח יותר, וזה שוב כתוצאה מזה שהמדינה מפקירה את כל נושא גביית חובות החשמל לחברת החשמל מבלי להסדיר את זה".

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "על מנת להקל על פירעון החובות נעשה שיח ממושך עם הלקוח לטובת הסדרת החוב במגוון כלים, בשים לב לנסיבותיו האישיות של כל צרכן. המקרים שהובאו בכתבה יבדקו בצורה פרטנית וככל שיימצא שהחברה פעלה שלא כשורה יופקו הלקחים הנדרשים על מנת למנוע הישנות מקרים דומים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.