כמעט חטיפה: 25 פלסטינים התנפלו על חייל צה"ל

חשיפת "המהדורה המרכזית" של חברת החדשות: תחקיר קשה על ניסיון חדירה לעמדת צה"ל בעזה לפני שבועיים

 

הכתב הצבאי של חברת החדשות, ניר דבורי, חשף הערב (ה') את ממצאי תחקיר צה"ל למה שנראה כי היה האירוע הכי קרוב לחטיפת חייל שאירע בשנים האחרונות. ממצאי התחקיר לגבי אותו אירוע הוסתרו עד כה מהציבור.

זה קרה ביום שישי לפני שבועיים, בהסתערות של פלסטינים על הגדר. תחקיר צה"ל קובע ששלושה צלפים של שייטת 13 שכותרו בעמדה בגבול ישראל-עזה פעלו למופת.
אולם, כשל בהקפצת התיגבור, עלול היה להוביל ללינץ' או לחטיפה.

מרחק עמדת צה"ל מהגדר כמאה מטר. בתוכה שהו שלושה לוחמים צלפים של שייטת 13.
בחסות עשן הצמיגים חדרו לשטח ישראל 25 פלסטינים אחרי שהרסו את הגדר. 3 מהם רצו לעבר העמדה.
שני פלסטינים נורו מטווח של 10 מטרים כשניסו לטפס לעמדה לאחר נוהל מעצר חשוד. חבריהם מתקרבים לוקחים את הגופות ונמלטים לשטח עזה. לא ידוע עקב כך האם נשאו נשק.
תצפיתנית צה"ל זיהתה את הפלסטיני השלישי מתחת לעמדה בנקודה מתה מבחינת הצלפים והזהירה אותם שהוא עולה לכיוונם.

אחד הלוחמים שיפר את מיקומו וגילה את הפלסטיני במרחק של פחות ממטר ממנו כשהוא מנסה להקיף את העמדה ולהפתיעם מאחור. הלוחם ביצע נוהל מעצר חשוד. הפלסטיני שלף סכין הסתער על הלוחם וניסה לגנוב את נשקו. לוחם השייטת נאבק בו השתחרר ממנו ובקור רוח חיסל אותו. הגופה נשארה בידי צה"ל. זאת, בניגוד להודעת צה"ל הוציא הודעה שחוסל ממרחק רב.
מהתחקיר עולה כי: זה היה האירוע הכי קרוב לחטיפת חייל מאז החלו האירועים על הגדר;מדוע לא הוקפץ כוח תגבור לאחר שכבר זוהתה קבוצת הפלסטינים חודרת. הלוחמים היו בנחיתות מספרית קשה;תפקודם המבצעי של הלוחמים היה למופת, הם מנעו פיגוע או חטיפה. נהגו באומץ רב.

מבחינת הצבא זהו אירוע חמור ביותר בו כוח מבודד היה מוקף עשרות פלסטינים. היה יכול להסתיים אחרת לגמרי. לינץ' או חטיפה.

הפרטים האלה הוסתרו מהציבור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.