אימה בקבר יוסף: "החסידים ספגו חבטות, בעיטות, הכו אותם עם קסדות"

שעות לאחר שחולצו ע"י מקבר יוסף בשכם מתברר כי האירוע היה קרוב להסתיים באסון: שוטרים פלסטינים הפעילו נגד החסידים אלימות פיזית והמון זועם החל להיאסף בסמוך. כוחות צה"ל חילצו את החסידים ברגע האחרון, כאשר 5 מהם נעצרו – חלקם פצועים וסובלים מחבלות

בוידאו: ההתפרעות במקום רגע לאחר החילוץ

ההרפתקאה הסתיימה בנס: שעות לאחר החילוץ הדרמטי של 30 חסידי ברסלב מקבר יוסף בשכם, מתברר כי אך כפסע היה בינם ובין אסון כבד. עם כניסתם למתחם הוקפו החסידים ע"י שוטרים פלסטינים שהפעילו נגדם אלימות פיזית קשה.

בנוסף, המון פלסטיני זועם החל להתקבץ סמוך למתחם הקבר, מה שהגביר עוד יותר את האיום שנשקף לחסידים.

כוחות צה"ל שהוזעקו למקום חילצו את החסידים ברגע האחרון כשחלקם סובלים מפציעות וחבלות שנגרמו להם כתוצאה מאלימות השוטרים הפלסטינים.

הכוחות הצליחו לחלץ גם את הרכבים איתם חדרו המסתתננים לקבר, למעט מכונית אחת שלא חולצה והועלתה באש ע"י ההמון.

חמישה חסידים הועברו לחקירה בתחנת המשטרה – כשחלקם סובלים מפציעות ולא קיבלו טיפול רפואי.

עורך הדין איתמר בן גביר, המייצג את החשודים, אמר בריאיון ל'וואלה! NEWS': "שמעתי מהלקוחות שלי תסריט אימים, שבו הם נכנסים לאזור וסופגים מכות, בעיטות, הכו אותם עם קסדות. לינץ'. צריך להבין שכרגע בתחנת המשטרה יש חמישה עצורים, חלק קטינים וחלק פגועי ראש, ומשטרת מחוז יהודה ושומרון מסרבת לפנות אותם לבית החולים. המראות הקשים שראינו – קבר יוסף מושחת – זה מה שעומד ביסוד האירוע. אף אחד לא לוקח משוטרים פלסטינים, שכבר רצחו עם נשק שברשותם בעבר, את כלי הנשק. זו השאלה המרכזית שצריכה להישאל. הם מחבלים, לא שוטרים. זה פשוט רישיון להרוג".

בן גביר הוסיף: "אנחנו מדברים על כניסה לשטח שאסור להיכנס אליו, אבל זו לא העבירה הכי חמורה במדינה. מצד שני, לעשות לינץ' ולפצוע זו עבירה חמורה. הייתי דורש ממשטרת יו"ש שיפעילו את אותו כוח נגד השוטרים הפלסטינים, שהפעילו כוח. האחריות היא על ראש הממשלה, שמאפשר לסאגה זו להתרחש. כניסה לשטח צבאי ולעומת זאת ניסיון לרצוח בחורים צעירים רק כי הם יהודים. ראש הממשלה צריך לקחת מאותם רוצחים ארורים את הנשק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.