כמעט לינץ': גפני הותקף על ידי הפלג הירושלמי

יו״ר דגל התורה משה גפני, הותקף הערב על ידי מפגיני הפלג הירושלמי על רקע מחאת הגיוס. צפו בתיעוד

יו״ר דגל התורה משה גפני, הותקף הערב על ידי מפגיני הפלג הירושלמי על רקע מחאת הגיוס. המפגינים מהפלג הירושלמי פתחו לו את הדלתות וניסו לתקוף אותו פיזית. כוח משטרה שהיה באיזור, חיפה על גפני והניס את המפגינים שתקפו את יו"ר ועדת הכספים.

מדובר בירטאול שחוזר על עצמו מידי שבוע, כאשר מפגיני הפלג הירושלמי מתקבצים מול ביתו של גפני ומנסים לשבש את שגרת יומו בשל פעילותו בעניין חוק הגיוס.

רק הלילה, אלמונים פוצצו את גלגלי רכבו של מזכיר המועצת החדש-ישן הרב יענקל וולצר וכן גרמו נזק נוסף. בשבועות האחרונים סובל וולצר מהתנכלויות רבות כעל הנראה על רקע תפקידו החדש.

צפו בתיעוד – צילום: ישראל כהן קול ברמה

בעקבות התקיפה האלימה במערכת הפוליטית מיהרו לגנות.

ח"כ מיכאל מלכיאלי( ש"ס): "כואב לשמוע שבערב יום כיפור, אדם עתיר זכויות לעולם התורה כמו ח"כ משה גפני, הותקף בצורה גסה. אין זו דרכה של תורה. מציע לכל אותם שהיו קשורים בעניין, להתנצל לפני יום הכיפורים. בטחוני שח"כ גפני, ימחל".

ח"כ יעקב אשר בתגובה לתקיפה האלימה של המפגינים כנגד ח"כ גפני: "מזעזע לראות את אותם מפגינים אלימים שתקפו בערב היום הקדוש את שלוחא דרבנן ח"כ הרב משה גפני בנאצות מבישות ובברוטליות, זו תוצאה של חוסר מנהיגות המובילה לשפלות חסרת תקדים שלא היתה מוכרת בצבור החרדי מאז ומעולם".

ח"כ ינון אזולאי על תקיפתו של משה גפני: "פחות מ-24 שעות ליום כיפור – בזמן שכל עם ישראל מתאחד לקראת היום הקדוש לבקשת מחילה, ישנם כאלו ששכחו שאין יום הכיפורים מכפר על עבירות שבין אדם לחברו ובחרו ערב יום הדין לעשות חילול ה' ולפגוע בצורה מביישת ומזעזעת בשלוחא דרבנן הרב משה גפני. צריך למצות את הדין עם אותה קבוצה קיצונית ואלימה".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי הגיב: "האלימות של חבורת הקיצונים מהפלג הירושלמי הערב נגד יו"ר ועדת הכספים, מחפירה. אני קורא למשטרת ישראל לעצור באופן מידי את הפורעים ולמצות איתם את הדין".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אולי תעשה תשובה הרב גפני

    ערב יום הכיפורים הגיע הזמן לבקש סליחה מרבן של ישראל ואוהבן ענק הדורות מליובאוויטש זיע"א

    ידיד שרוצה בטובתך |
    הגב