כניסה לממשלה? פרסום ראשון: שליחים מבית הגר"ש כהן לגראי"ל שטיינמן

המשבר הקואליציוני: האם נסללה הדרך לממשלה חדשה? נשיא מועצת החכמים הגר"ש כהן נוטה להחליט על כניסת ש"ס לממשלה. גורמים בש"ס: ממתינים להכרעת הגראי"ל. פרסום ראשון.

מאז חזרה הכנסת לפעילות במושב החורף, נדמה שכל יום שעובר מקרב את הבחירות בכמה חודשים נוספים. רק שנתיים עברו, אבל קואליציה כל כך מקרטעת, מפוזרת ומפולגת לא הייתה כאן כבר הרבה זמן.

למרות האינטרס המובהק של כולם להאריך את חייה של הממשלה הגוועת, אפילו באופן מלאכותי, לא מצליחים חברי הכנסת להתאפק. הם ממשיכים את ההשתוללות סביב חוקים שערורייתיים והצהרות תוקפניות, שמקרבים את קיצה של הקואליציה הסוערת.

בשיחה שערכנו ב'קוקר' עם בכיר בש"ס הוא מספר כי ישנה נטייה להצטרף לממשלת נתניהו וכי ברמה העקרונית נשיא מועצת החכמים הגר"ש כהן נתן את הסכמתו לכך, אך באופן מעשי ממתינים להכרעתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

"הקשר ההדוק שנוצר בין גדולי ישראל במהלך השנה האחרונה יגרום לכך שמהלכים משמעותיים כגון: "כניסה לקואליציה", ייעשו יחד ובשיתוף פעולה עם הגראי"ל שטיינמן", הוסיף הבכיר.

ע"פ דברי הבכיר אילו זה היה תלוי ביו"ר ש"ס אריה דרעי, מפלגת ש"ס כבר הייתה חלק מהקואליציה הנוכחית לאחר שבש”ס כבר מתחילים להריח שהסיפור אבוד, השטח לא מגיב וההמונים ברחו למפלגות אחרות. הימניים והמסורתיים כבר לא רואים בש”ס את ביתם הטבעי והסקרים מנבאים רובם לא יותר מ-10 מנדטים. אלא, לפני שיחלו לערוף ראשים בקרב בכירים בש"ס, דרעי מנסה להציל את המצב ולהיגרר לתוך ממשלת נתניהו.

בימים האחרונים שלח דרעי מספר שליחים לביתו של ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בניסיון לגשש בדבר דעתו של רה"י על כניסה אפשרית לקואליציה,אך אלו שבו בידיים ריקות.

יחד עם זאת, בש"ס עצמה רוב הח"כים הביעו את דעתם נגד כניסה לממשלת נתניהו, ח"כ איציק כהן אמר הערב בראיון ל'קול ברמה': כי בש"ס מחכים שרה"מ בנימין נתניהו יפנה אליהם בעצמו בהצעה להיכנס לקואליציה ולא ישלח שליחים כדוגמות יו"ר הקואליציה.

דרעי עם נתניהו צילם יעקב כהן
דרעי עם נתניהו צילם יעקב כהן

בראיון שהעניק למהדורה המרכזית אמר ח"כ כהן כי: "פוליטיקה זה לא משחקי ברוגז, אלקין פנה אילנו בהצעה להיכנס לקואליציה אך אנו מחכים שרה"מ יפנה בעצמו, כרגע לא ידוע לי שרה"מ פנה".

במהלך השבוע שעבר נפוצו דיווחים מפי חברי כנסת חרדים על כך שגורמים בקואליציה חידשו עימם את המגעים על כניסה לממשלה במקום יש עתיד. לדבריהם, מדובר במהלך בעל סיכויים נמוכים ביותר להתקיים לאחר שכל ח"כי 'יהדות התורה' מלוכדים בדעה אחת נגד כניסה לממשלת נתניהו.

פנינו ליוסף כלף עוזרו של דרעי לשם קבלת תגובה, אך עד לפרסום הכתבה היא לא התקבלה משתתקבל נשמח לפרסמה

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני חושב שזה טוב לכולם עטשה בחוכמה דרעי
  אין בפוליטיקה כזה דבר רגש הכול זה שכל וזה המשן כעת להכנס ולקתוף

  בני ברקי |
  הגב
 2. זה גדלות של דרעי כל הכבוד לו אשריך רבי אריה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כמה ששס ודרעי יותר טוענים שהם רוצים בחירות, למי שמבין, הם בעצם מתחננים להכנס לממשלה.

  אבל חכם שלום זה לא הרב עובדיה, הוא לא יעשה דבר בניגוד לדעת רבני האשכנזים….

  תלמיד מרן |
  הגב