"כנסו לכלא ואל תשרתו ביחידה מעורבת"

רב בישיבת ההסדר בשדרות ממליץ: "כנסו לכלא ואל תשרתו ביחידה מעורבת"

הרב אריאל בראלי מישיבת ההסדר בשדרות, אומר כי יורה לתלמידיו להיכנס אל הכלא ולא לשרת עם נשים לוחמות. בראיון למנדי ריזל בתכנית "הבוקר" ברדיו 101.5 טען בראלי כי הרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט החליט על שירות משותף, מתוך כוונות פוליטיות.

לדבריו: "אסור להתגייס לגדוד כזה. אני חושב שצריך לקרוא לו (לרמטכ"ל אייזנקוט) לסדר, להסביר לו.. אולי הוא מתכנן תכנונים פוליטיים, אני לא יודע מה השיקולים שלו… אני כמחנך אומר לתלמידים שלי: 'אם זו תהיה הברירה היחידה לכם, אז תכנסו לכלא'. אי אפשר להיכנס לגדוד כזה"

האמירה של הרב מצטרפת לאמירות קשות של בכירי הרבנים בציונות הדתית נגד השירות המשותף בצה"ל.

ח"כ עודד פורר מ'ישראל ביתנו', אמר בתגובה: "לא ניתן לאחוז במקל משני קצוותיו כשמצד אחד נהנים ישיבות הסדר מתנאים מיוחדים בכל הקשור לרמת השרות ולאורכו, ומצד שני קוראים ראשי הישיבה לחניכים, העתידים להתגייס לצה"ל, להיכנס לכלא ולא לשרת ביחידה מעורבת, רק בגלל ביקורת על פעילות הרמטכ"ל. נהיה לאחרונה ספורט לאומי של הרבנים להסית כנגד צה"ל. וחייבים לשים סוף לכך ולטפל בזה בכל חומרת הדין. בכוונתי לקדם את הצעת החוק שלי, הדורשת לשלול תקציבים מישיבות שיעודדו השתמטות לצה"ל".

ח"כ איציק שמולי הגיב לדברים: "הקריאה לסרב פקודה וללכת לכלא היא קריאה חמורה וחצופה מצד רבנים שפשוט משתוללים בימים האחרונים. מי שצריך ללכת לכלא הם לא התלמידים שלא ישמעו לקריאה הזו וימשיכו לשרת בצבא וביחידות הכי מובחרות, אלא הרבנים עצמם שמקבלים שכר מהציבור ומנצלים את מעמדם וסמכותם כדי לקרוא קריאות נגד שירות בצה"ל ובמידה מסוימת נגד המדינה. הצבא בראשותו של אייזנקוט, שלא זקוק לציון מאף אחד, עושה מאמצים עילאיים כדי לאפשר את המרחב והתנאים לאותם חיילים לשרת – כך היה וכך יהיה ואף אחד לא יוכל לעצור את ההשתלבות של החיילים והחיילות הדתיים והדתיות בצה"ל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.