כנסת בקטנה: הח"כ הטרי של ש"ס בהופעת בכורה

הכתב הפוליטי שהפך לנהגו של חכם שלום, העיתונאים החרדים דנים במצב השברירי, שני ח"כים ניגודיים מצטלמים ל'מעריב' ואחד חיים לוינסון שלא מפסיק לסמס. "כנסת בקטנה", עם הרגעים הקטנים בכנסת השבוע

את השבוע פתחו העיתונאים והפוליטיקאים במשבר חוק הגיוס, שהתעצם מאז סוף השבוע שעבר, והגביר את החשש מהליכה לבחירות.

אלא שלא רק בחירות וגיוס דוברו השבוע. בתמונה מופיע הפנים החדשות של הכנסת, הח"כ העממי של ש"ס, דני סיידא, שעלה לשאילתה הראשונה בחייו במשכן הכנסת, כשסגן שר החינוך מאיר פרוש צופה בו מהצד.

ביום שני מליאת הכנסת עצרה את נשמתה כדי לצפות במהדורה של חברת החדשות, ולהבין עוד מהמידע המפתיע על עד המדינה ניר חפץ.

בתמונה ניתן לראות את חברי הכנסת מכל המפלגות עומדים במסדרון הסמוך למליאה שותים בצמא את דברי המגישה יונית לוי.

בעיצומו של המשבר, בזמן שישיבות הסיעה סיימו את הודעתן לתקשורת, התרוצץ יועצו הקרוב והבכיר של שר האוצר (בתמונה – משמאל) וניסה לבדוק כיצד אפשר לפתור את המשבר. כשנתקל במוטי בבצ'יק יועצו של סגן השר ליצמן, החל לשוחח איתו בדבקות, עד שקלט את הפלאש של המדור מצלם אותו והמשיך לדרכו.

במסדרונות הכנסת, נצפה סגן השר במעמד שר יעקב ליצמן, מי שמוביל את משבר הגיוס מהצד החרדי. המדור קלט כי עם כתבים חרדים הוא כמעט ואף פעם לא מדבר, אבל כשמדובר בעקיבא נוביק מערוץ 10 אז אפשר להקדיש מס' דקות ואולי אפי' יותר.

המדור תפס רגע נחמד בזמן שלל ההמתנות למסיבות העיתונאים השבועיות בכנסת. האיש שלא מפסיק לצייץ ולהביע דעות בטלגרם, חיים לוינסון מ'הארץ', לא מרים את הראש לרגע מהסמארטפון, גם כשכולם עסוקים ביו"ר המפלגה שמדבר נלהבות על המשבר.

יומיים לפני הפריימריז בשלומי אמונים, שהתקיימו איי שם בעיר נידחת בצפון הארץ, נצפה שניאור רוזן, יועצו התקשורתי והפוליטי של סגן השר מאיר פרוש, דן ארוכות עם מקבילו בלשכת ח"כ מאיר פרוש…

וביום רביעי האחרון, כשהכל עסוקים בשלוש המילים "כן / לא בחירות", חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ מהבית היהודי ומיכל רוזין ממרצ מצאו להם זמן להתראיין ולהצטלם בפוזות שונות במסדרות הכנסת, לכבוד כתבה מיוחדת במעריב לעיתון יום העצמאות, שמדברת על שני הצדדים הפוליטיים במדינתו.

ולקראת סיום השבוע, במרפסת הגדולה של מזנון חברי הכנסת, ישבו להם העיתונאים רונן כץ, יעקב גרודקה, ארי קלמן ומשה אייזן, עם יעקב מורגנבסר, דוברו של יו"ר דגל התורה משה גפני, וניסו למצוא פתרון יצירתי למשבר הגיוס. המדור שם לב שההדבר המשותף לרוב המשתתפים בשיח, הוא רדיו 'קול ברמה' שמקבל נוכחות גבוהה במשכן הכנסת.

לא עברו מספר רגעים, ומנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' הגיע להצטלם עם עובדי המשכן המסורים שישתתפו מחר במרתון ירושלים המסורתי.

ותמונה לקינוח: אומנם לא בכנסת, אבל קשה להתעלם מהפוליטי של 'קול חי' שנמצא אי שם במקסיקו לצידו של מרן הגאון חכם שלום הכהן, המשתתף במסע חיזוק ליהודי התפוצות.

ועד כאן להפעם. שבת שלום!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.