כנסת בקטנה: הרגעים הקטנים של השבוע בכנסת

למה העדיף ליצמן את ערוץ 10 על פני כל השאר, מה סיפר ח"כ מקלב לאזולאי בחשאי וגם מי העוזר שמאייש את משרדו החדש והמאולתר של היו"ר אבי גבאי – ישראל אוחיון עם הרגעים הקטנים של הכנסת השבוע

ימים עמוסים וקשים עברו על כנסת ישראל השבוע, האירועים הבולטים שהיו במהלך השבוע הם כמובן משבר השבת שאיים על שלמות הקואליציה, וכמובן חוק ההמלצות שגרם למהומות בוועדות השונות ובמליאת הכנסת, אך המדור השתדל לנהל עסקים כרגיל למרות העומס הרב שהונח על כתפיו.

ביום שני האחרון בזמן שכל הכתבים עסקו במשבר השבת שהתחיל גפני ולאח"מ ליצמן הצטרף אליו עם איומים ממשיים המתינו מספר עיתונאים מחוץ לחדר סיעת יהדות התורה ע"מ להבין לאן פניה של המפלגה מועדת האם לספסלי האופוזיציה או להתקפלות בפני נתניהו, באותם רגעים עשה את דרכו השר ליצמן מהחניון אל חדר הסיעה, עיתונאים חרדים וביניהם הכתב הפוליטי של 'אקטואליק' ניסו לקבל ממנו תשובות אך נענו בנפנוף קל, הלם ותדהמה אחזה בהם דקה לאח"מ כאשר ליצמן נעמד לשוחח עם הפרשן הפוליטי של של ערוץ 10 ספי עובדיה במשך רבע שעה תמימה.

ערוץ עשר רבע שעה ליצמן אחד

בזמן שהקולות בחדר סיעת יהדות התורה נעשו חזקות מצלמת המדור תפסה את הפוליטי והפרשן של 'בחדרי' ו'קול ברמה' יעקב גרודקה, יחד עם הפוליטי של 'הדרך' שמעון ליברטי יושבים להנאתם ומחליפים חוויות על הספה הנוחה.

אם כבר גרודקה, אז ביום שני האחרון התלווה הכתב הנמרץ  בצאתו מהכנסת לסגן השר מאיר פרוש בדרך לאירוע הגדול של עיתון 'בשבע' שהתקיים בסמוך, ארי קלמן הפוליטי של קו עיתונות דתית שצפה בשניים הצטרף לחגיגה.

בשעת צהריים מאוחרת של יום שני האחרון החל להסתובב בכנסת אדם מוכר בשם שרון גל שעד לא מזמן היה ח"כ מטעם מפלגת ישראל בתינו, אלא שבשונה מהפעם האחרונה שביקר בכנסת, הפעם הוא הסתובב שכיפה לראשו, המדור שתהה מה עושה גל במסדרונות הכנסת עקב אחריו עד למזנון החכי"ם הידוע שם גילה כי הח"כ לשעבר מחתים את חבריו על בקשה לבחינה מחדש למתן חנינה עבור אלאור עזריה.

 

ובאותו יום בשעה שיו"ר סיעת המחנה הציוני אבי גבאי מדבר על מי שיהודים ומי שאינם,  החליטו הכתבים הפוליטים של ווינט, וואלה, גלובס, כאן ומי לא… לפתוח את מצלמות הטלפונים ולחפש עוד אמירה ימנית של היו"ר המפתיע של המחנה הציוני.

 

אמרנו לכם כבר שיום שני היה עמוס, בין שלל העיסוקים הפוליטים של החכי"ם התקיימו גם בחירות בעיר טבריה לתפקיד המרא דאתרא, המדור בין כל הריצות מישיבת סיעה כזו לאחרת, תפס את שר הדתות דוד אזולאי וח"כ אורי מקלב מיהדות התורה משוחחים במסדרון פנימי, ציפור לחשה לנו שמקלב ואזולאי דנו ובחשו על עניין הרבנות בטבריה בזמן שחברי גוף הבוחר שלשל את הצבעתו לקופסא הרחק משם.

ואם כבר מקלב, אז דקות לאח"מ נצפה הח"כ מתדרך את העיתונאי המוכשר שמעון ברייטקוף שזוכה ליחס מעודף מחברי הכנסת של דגל, שכן דקות לאחר מכן הוא נצפה סועד עם היו"ר גפני וצוות לשכתו במזנון הכנסת.

 

בין שלל המתפללים והמתקשרים לרפואתו של מרן הגריא"ל שהוציאו תעידוים בלעדיים ע"כ שעצרו את הפגישות ע"מ לקרא תהילים, יש כאלה שעושים זאת בכוונה תמימה וללא צורך בפלאש, זה בדיוק מה שקרה כשפתחנו את דלת משרדו של ראש לשכת סגן השר מאיר פרוש, ונדהמנו לראות אותו קורא תהילים לרפוא"ש, כמובן שהפלאש הגיע, וע"ז נאמר "אם תברח מהפלאש הוא ירדוף אחריך".

שעה קלה לאחר מכן, בזמן שנכנסו חברי ראשי המפלגות החרדיות והשרים ללשכתו של נתניהו לדון במשבר השבת, התיישבו להם חיים לוינסון הפוליטי של 'הארץ' יחד עם מיכאל שמש מתאגיד השידור וברק רביד מערוץ 10 וקססו ציפורנים בהמתנה ארוכה למשמע התוצאות מהפגיה המכרעת.

בזמן שכל הכתבים בלחץ מהחלטתו של ליצמן והאם באמת יפרוש מהקואליציה או יפרק את הממשלה, הפוליטי איתי גדסי נח לו על כסאו של אחד החכי"ם החרדים הבכירים בכנסת כשהוא מתעדכן בנייד על הנעשה בלשכת ראה"מ  .

הדובר הכל יכול של הרבנות הראשית לישראל קובי אלתר, קפץ השבוע לכנסת בעקבות דיון על רפורמת הקרונפלקסים, לאחר שדאג להוציא ולהפיץ את שמה הטוב של הרבנות, התפנה אלתר גם לתדרך את הפוליטי של קו עיתונות דתית.

את החדר הזה שאתם רואים בתמונה קיבל אבי גבאי יו"ר המחנ"צ לאחר שעובדי התחזוקה של הכנסת סגרו פרוזדור עם שני קירות גבס, אלא שהדבר לא מצא חן בעיני היו"ר והוא החליט להישאר בחדרו הקודם שבסיעת המפלגה, אך אם גבאי לא רוצה בכנסת לכל דבר יש שימוש, ומי שנצפה נח שם לאחר שעות קשות של עבודה הוא יהודה מנדלוביץ יועץ התקשורת של ח"כ אורי מקלב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.