כנסת בקטנה: הרגעים הקטנים של השבוע בכנסת

מי רץ לארגן ברכות לח"כ החרוץ; מי שינן נאומים במסדרונות, ועל איזה חדר בכנסת טוענים הכתבים החרדים שהוא "טמא"? ישראל אוחיון עם הרגעים הקטנים השבוע בכנסת

שבוע פוליטי סוער עבר עלינו: יו"ר קואליציה עזב את תפקידו, יו"ר אחר נכנס, ובתווך מאבק על המקום הנכסף בועדה למינוי דיינים.

אבל מה זה לעומת הרגעים המעניינים באמת השבוע בכנסת?

את השבוע נפתח עם הח"כ החרדי הותיק וחביב העיתונאים בכנסת, מנחם אליעזר מוזס מאגודת ישראל. הח"כ ויז'ניצאי הוכיח לכולם שותיקות בפרלמנט הישראלי היא חשובה, ובזמן הברדק סביב חוקי העדפה המתקנת בכנסת הוא גילה אחריות (בזמן שיו"ר הקואליציה דאז ביטן ישב על כסאו) ועשה סדר בעניינים.

מוזס השבוע

ומחביב העיתונאים לחביב התקשורת. חבר הכנסת אורי מקלב מדגל התורה לא נח לרגע, ולאחר שהתברר כי הוא שיאן הנוכחות בכנסת נתן ראיון לערוץ 10, כחלק מרצף הראיונות במהפך שהוא עושה מאז מונה דוברו יהודה מנדלוביץ'.

ומי שהיה השבוע על כס המנחה הוא העיתונאי איתי גדסי, שהוזמן להנחות את טקס הכתרת הרב הראשי לבת ים. גדסי התכונן כהוגן והדפיס שורות ארוכות של דברי שבח אותן שינן בפרוזדור סיעות הכנסת.

גדסי משנן
גדסי במהלך טקס ההכתרה

בתוך כל ההמולה סביב יו"ר הקואליציה והחוקים הצפויים לעלות, הגיעו חברי העיתונות הכללית לכנסת והתמקמו בקומת הממשלה. המדור תפס רגע נדיר כשעוזרו של גפני, יעקב מורגנבסר, מתדרך את העיתונאית הבכירה דפנה ליאל ממול לשכתו של ראש הממשלה.

יעקב מתדרך

עיתונאי ביטאון 'הדרך' שמעון ליברטי, נצפה כשהוא הולך וחוזר במסדרון חדרי הח"כים כשהוא בשיחה מלאה באקשן. כשהתקרבנו לשמוע ולצלם, גילינו שהוא בעיצומו של ראיון לקו הסקופים שם חתם כפרשן לאחרונה.

ובחדר סיעת המחנה הציוני התכוננו במהלך יום רביעי האחרון למסיבת חנוכה מרשימה שנעשתה עבור חברי הכנסת של המפלגה. הסופגניות והשוקלדים גירו אותנו לתקתק על הפלאש.

ומי שלא עבר לסדר היום על ההישג המרשים של הבוס שלו, הוא הדובר החריף יהודה מנדלוביץ', שבסיוע יועצו של גפני לקח מספר מילים מחברי הכנסת במשכן, המשבחים את פעילותו של ח"כ אורי מקלב על היותו שיאן הנוכחות בכנסת ישראל.

הזמן: יום שני בשעת צהריים. המקום: חדר סיעת יש עתיד. כתבי הביטאונים של יתד נאמן והדרך, יצאו מישיבת הסיעה כשהם מתנשפים, ובפיהם אנחת רוןחה לאחר ששרדו לראשונה כניסה לחדר הטמא (כלשון אחד מהם).

קברניטי חוק הלאום, הח"כים בני בגין, אורי מקלב וניסן סלומיאנסקי, יצאו מחדר הועדה לקיים דיון דחוף לאחר מינויו של דודי אמסלם לתפקיד יו"ר הקואליציה. הח"כים הותיקים הסתודדו זמן רב, ואנחנו היינו רוצים לשמוע על מה אך נבצר מאיתנו.

במהלך צעידה מהירה בדרך למליאת הכנסת צד את עיננו משהו נוצץ. מבט חטוף לתוך החדר ממנו יצאו האורות, גילה כי מי שהביא עץ אשוח לכנסת, הוא לא אחר מח"כ איימן עודה יו"ר הרשימה המשותפת, ששם אותו כקישוט לרגל החג של הנוצרים.

ואחרון חביב, דודי זלץ עוזרו הנאמן של ח"כ יעקב אשר היה שקוע בעבודת הדוברות לח"כ הדגלאי ולא הצליח להניע את ההונדה החשמלית. לא חלפו לו זמן רב והצדיקים מ'ידידים' הגיעו לעזור.

שבת שלום!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.