כנסת בקטנה: הרגעים הקטנים של השבוע בכנסת

מה חיפש משי זהב בכנסת בדרך לנאום בעצרת השמאל? מי מעוזרי הח"כים האשכנזיים תפס את ה"ספסל הטוב" יותר, ועל מה הסתודדו העוזרים של פרוש ודרעי? ישראל אוחיון עם הרגעים הקטנים של הכנסת השבוע

בין הדיווחים הרציניים על התמורות הפוליטיות של השבוע, הקלטות, ההשפעות והמשברים, יש גם המון רגעים קטנים שלא מגיעים לידי דיווח.

ב"כנסת בקטנה", נאסוף לכם כאן מידי שבוע את הרגעים הקטנים, המפגשים המשעשעים, וכל מה שלא שמעתם עליו השבוע בחדשות, הישר מהכנסת:

האיש וקבוצות הרוטרניק, אלי אליוביץ', הגיע לסבב פגישות בכנסת. על הדרך הוא ישב לקפה בקפיטריה עם החרדי הבודד במפלגת השמאל הקיצוני מרצ, יהושע שפירא, עוזרו של ח"כ אילן גילאון שמתמודד כעת על ראשות המפלגה.

"רוטרניק" (משמאל), עם החרדי של מרצ

רגע לפני שנאם בעצרת הזיכרון לרבין בכיכר המדינה, הגיע יו"ר זק"א יהודה משי זהב למשכן הכנסת בכדי לבדוק דופק. למדור הוא סיפר שכאן "הוא סוגר את הדברים האמיתיים לטובת הארגון הענק".

"סוגר את הדברים האמיתיים". משי זהב בכנסת

במסדרונות הכנסת, התכנסו להם לאחרונה עשרות נכים על כסאות גלגלים, וניסו להפר את שלוותם של אישי הציבור כדי שסוף סוף יתייחסו למצוקתם. במעבר בין חדרי הועדות לקפיטרייה, ניסה לעבור לתומו שר החינוך נפתלי בנט, אך אלה לא הניחו לו וניסו למנוע ממנו. בנט נשמע מתחנן על נפשו שהוא ממהר לכנס שם הוא מרצה, וחיש נעלם במדרגות.

"נו, די כבר!". בנט מנסה לעבור

ובמסדרון הסיעות בכנסת, בזמן שכולם מחכים למסיבות העיתונאים, מענדי גרוזמן מ'מקור ראשון' החליט לסייע לחבריו לקהילה מאתר מ-col חב"ד, וראיין את כתב עיתון 'הדרך' שמעון ליברטי.

"לא יודע על איזה הקלטות אתה מדבר". כתב 'הדרך' ליברטי עם גרוזמן (מימין)

השר יעקב ליצמן ניסה להיכנס אל חדר סיעת יהדות התורה, אלא שגם לשם הגיעו הנכים המוחים וחסמו לו את הגישה לחדר. אבל ליצמן לא התבלבל והוציא להם את יועצו המסור ופותר הבעיות, מוטי בבצ'יק, וכמאמר ראש הממשלה: איפה בבצ'יק? -הנה בבצ'יק.

בבצ'יק שומר על הבוס

במסדרון המוביל אל המעליות, נעמדו להם עיתונאים וש"סניקים, בכדי לשוחח עם סגר"ע ירושלים יצחק פינדרוס, שהגיע לכנסת, אולי כדי לייעץ לו איך לרוץ נכון לראשות העיר. העצות בטח השתלמו, שכן בין הנוכחים היו הח"כ המצליח מיכאל מלכיאלי והעיתונאים ארי קלמן ואיתי גדסי.

"קודם תוציא ליוסי דייטש את הרעיונות מהראש". החבורה ליד המדרגות

בזמן שהרוחות להטו בחדר סיעת יהדות התורה, בעניין מינוי סגן יו"ר הכנסת, התפלגו להם עוזרי 'אגודה' ו'דגל' על הספסלים הסמוכים. בספסל הרחוק יותר נצפו העוזרים של גפני ויעקב אשר דנים בהחלטה המתקרבת, ואילו בספסל הקרוב ישבו להנאתם עוזריו של השר ליצמן כשהם מצחקקים, כיוון שקבלת הסגן לאייכלר, כנראה, מעניינת אותם כקליפת השום.

מי צריך את אייכלר יו"ר כנסת? העוזרים של ליצמן מבסוטים

דקה אחרי שיצאה ההודעה מחדר סיעת ש"ס על כך שהמפלגה מתכוונת לרוץ על ראשות עיריית אלעד, תפס מזכיר המפלגה אשר מדינה את היועץ המסור של סגן השר פרוש שניאור רוזן והסתודד איתו ארוכות. אנחנו רק יכולים לנחש שהשם שרוליק פרוש ר"ע אלעד נאמר שם עשרות פעמים.

לא קשה לנחש על מה השיחה. רוזן (מימין), ומדינה

והנה לכם הצצה בלעדית וקטנה ל"חדר המתנות" של הכנסת. מדובר על החדר ממנו יוצאות המתנות העתיקות והמפוארות שמגיעות לנשיאים וראשי הממשלות שמבקרים במשכן. מעניין מה קיבל ר"מ אוסטרליה שביקר בכנסת ברגע צילום התמונה.

מדגישים: לא של שרה נתניהו, של הכנסת. חדר המתנות

יום לאחר שהוחלט סופית כי ח"כ אייכלר יכהן כסגן יו"ר הכנסת, ולא ח"כ אשר מדגל התורה שנשאר בינתיים ללא תפקיד נוסף, נצפה האחרון מסביר ארוכות לאיש 'וואלה' ו'קול ברמה' יקי אדמקר, את שהתגלגל בעקבות הפיצוץ בין דגל לאגודה.

למי אכפת בכלל מתפקידים? באנו לעשות! ח"כ אשר ואדמקר

ובזמן שמזכירת הכנסת מקריאה את שמות הח"כים להצבעה בחוק ההמלצות, החוק שהכי מזוהה עם הליכוד והכי לא מזוהה עם יש עתיד, ישבו להם בפינה אפלה במשכן הכנסת היו"ר יולי אדלשטיין ויאיר לפיד והסתודדו במשך זמן רב. התאמצנו להתקרב עם הזום כדי שתראו ברור, ואם בכל זאת לא הצלחתם לראות ברור – תפנו להנהלת האתר שתרכוש עבורנו מצלמה איכותית יותר…

תאמינו לנו שזה הם שם, לפיד ואלדשטיין

ועד כאן לשבוע חיי שרה של הכנסת, שבת שלום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.