"כנסת בקטנה": השבוע של מפגשי הדוברים

מי העיתונאי החרדי ששומר על הגזרה אבל "נפל" במזנון החלבי? מי הגיע לשעשע את הח"כ הש"סי, ומי הכתב שהגיע היישר מ'יתד נאמן' אל תפקיד דוברות ועדה בכנסת? "כנסת בקטנה", עם הרגעים הקטנים שעשו את הכנסת השבוע

לאחר שבוע עמוס בכנסת נפתח בברכות: לועדת המדע והטכנולוגיה הצטרף דובר חדש. מדובר בליטאי חרדי תושב העיר רחובות, וקוראים לו יעקב אליאך. ואם השם מצלצל לכם מוכר, זה כי הוא כתב לשעבר של הביטאון 'יתד נאמן'. צפו ביו"ר הועדה ח"כ אוקי מקלב שפתח את השבוע בברכת הצלחה לדובר הועדה החדש.

צפו:

אורח מיוחד הגיע לבקר במשכן הכנסת ביום שני האחרון, לאחר שלא נצפה במסדרונות הללו זמן רב: פיני טננבוים שמו, והוא יועצו של הרב הראשי לישראל דוד לאו. המדור תפס אותו בשיחה קולחת עם הכתב הפוליטי של ערוץ 7 חזקי ברוך, ומקבילו מישראל היום מתי טוכפלד.

בעיצומו של יום שני, בזמן שהכתבים הפוליטיים רצו מישיבת סיעה אחת לאחרת, בחדר ועדת החינוך חגגו פרידה מהדובר המיתולוגי של ח"כ יעקב מרגי. אך דובר כמו אבי רוזן נשאר נצחי, וכעת הוא בשירות המדינה במשרד הדתות. מי שבא לחלוק לו כבוד הוא השר דוד אזולאי שגם אותו דברר רוזן בעברו. אזולאי פגש את דרעי ביציאתו מהועדה שבירך וחיבק אותו ואף הכניסו אחר כבוד לברך את רוזן.

צפו:

ומדובר לדובר: קובי אלתר, דובר הרבנות הראשית לישראל ומי שהתמודד על המכרז לדוברות משרד הדתות (שלבסוף זכה בו אבי רוזן מהאייטם האחרון), קפץ גם הוא לביקור במשכן הכנסת, ופגש את הפלאש של המדור בקומת הסיעות, כשהוא לוחץ את ידו של ארי קלמן, הפרלמנטרי של 'קו עיתונות'.

בזמן שהמליאה סערה וחברי הכנסת של יהדות התורה הצביעו על שלל החוקים במליאה, התיישבו להם שלושת היועצים הדגלאים שלומי פולק, יעקב מורגנבסר ויהודה מנדלוביץ', סמוך למזנון הח"כים. הפוליטי של קו עיתונות מהאייטם הקודם תיעד אותם מחכים לחברי הכנסת שלהם, ולמרות שביקש לשמור את התיעוד אצלנו, היה קשה לנו להתאפק והחלטנו לשתף אתכם.

ובפינת הפנים החדשות של המדור אותו נחנוך השבוע בפעם הראשונה (ולא בטוח שנתמיד בה), נמצא האיש המשעשע, ציון קדוש, המוכר כש"סניק הנצחי מביתר עלית, שהגיע לחדר הסיעה של המפלגה. הפלאש של המדור תפס אותו מנסה לשעשע את הח"כ הרציני יעקב מרגי שנפרד בכאב מדוברו זמן קצר טרם המפגש עם קדוש.

ובחדר סיעת המחנה הציוני, כשברקע סערת דבריה של חברת המפלגה ציפי לבני על הראשון לציון הרב יצחק יוסף, הגיע לתעד ויצא מתועד הכתב הפוליטי של יתד נאמן ויקיר המדור (רק בגלל שאני יודע לאיית את שם משפחתו נכון) יוסי טיקוצ'נסקי, לצד צוותי הצילום הרבים שציפפו את החדר.

וכאן תועד יעקב גרודקה הפוליטי של בחדרי וקול ברמה, בעל הסריגים המיוחדים, שלמרות שמרבה לספר במסדרונות הכנסת על כך שהוא שומר על גזרתו, נצפה מתיישב לו להנאתו במזנון החלבי.

ועד כאן להפעם. שבת שלום!

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.