"כנסת בקטנה": מי העיתונאים שארבו לראש הממשלה?

מי העיתונאים שארבו לראש הממשלה לראות אותו צופה מאוכזב בהקלטות על בנו יאיר? מי העיתונאי החרדי היחיד ששרד את כל ליל "חוק המרכולים" בכנסת? וגם: כיצד נראה היה הראיון המוזר, בו הח"כ ישב במליאה – והמראיין מעליו? הרגעים הקטנים של הכנסת השבוע

שבוע סוער הסתיים לו, לאחר שחוק המרכולים עבר וליצמן חזר למשרד הבריאות, והמדור כהרגלו מביא לכם קצת מהרגעים המעניינים שמאחורי הקלעים בכנסת.

נתחיל עם הח"כ החרוץ אורי מקלב, שתוך כדי הלהט סביב ההצבעה על חוק המרכולים והאיסור לצאת במשך שעות ממליאת הכנסת, הצליח להתראיין לגל"צ מתוך המליאה.

אם תסתכלו היטב, המראיין יושב בחדר הגבוה מעל מליאת הכנסת, ואילו מקלב מסתיר את פיו ועונה לשאלותיו על חוק המרכולים בשעת בוקר מוקדמת. (צ)חוק הגורל.

שעות אחדות קודם לכן, בעיצומם של הדיונים במליאת הכנסת סביב חוק המרכולים, יצאו שני עוזרים פרלמנטרים וכתב רווק אחד למלון רמדה בירושלים, לתהות אחר הח"כים מהקואליציה שקיבלו חדרים נוחים ומרווחים להעביר בהם את שעות טרום ההצבעה באמצע הלילה.

ולאחר שעבר ימים קשים ומתישים, שעה קלה לאחר שהצביע בעד חוק המרכולים, ניגש יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני לבית הכנסת שבמשכן ונשא תפילה חרישית והודאה לבורא עולם על כך שהחוק עליו נלחם עבר על חודו של קול.

שלומי פולק היועץ והעוזר המסור של היו"ר גפני, לא עזב אותו לרגע כל הלילה, ואף בשעת התפילה עמד והשקיף מעזרת הנשים, פולק השתדל לקיים את הפסוק "הנה לא ינום ולא ישן שומר…".

גם הפוליטי של קו עיתונות, ארי קלמן, שהיה לעיתונאי החרדי פוליטי היחיד בכנסת במהלך הלילה שבו עבר חוק המרכולים, הגיע לבית הכנסת לשאת תפילה לקב"ה. המדור תהה בקול רם, אם קלמן היה נשוי – האם גם אז בכל זאת היינו רואים אותו שורף לילה במסדרונות הכנסת…

לא חלפו להן מספר שעות, והחוק שמסדיר את מינויו של ליצמן כסגן שר עלה להצבעה במליאה. באותם רגעים נצפה יועצו הבכיר ומי ששימש כשר הבריאות באופן לא רשמי בכל תקופת היעדרותו של ליצמן, מוטי בבצ'יק, מחזיר את המפתחות חזרה לבוס – סגן השר במעמד שר.

ביום שני, טרם החלו הדיונים על החוק, קראו בערוץ 2 לשני ח"כים נחמדים לבא ולהתווכח על חוק המרכולים, מאיר כהן מיש עתיד וישראל אייכלר מיהדות התורה. השניים הגיעו והכינו עצמם יחד קודם השידור כיאה לפוליטיקאים אמיתיים.

באותו יום שני, אותו ערוץ 2 שידר הקלטות מביכות על יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה. בעמדת השידור הסמוכה לחדרו של נתניהו, התאספו שלל כתבי הכנסת מחדשות 2, ערוץ 10, תאגיד כאן, הארץ ואפילו ערוץ 20 לצפות ברגע המביך, כאשר מעבר לקיר נמצא ראש הממשלה הצופה מאוכזב בבנו.

ביום רביעי, כאשר הקואליציה והאופוזיציה עסקו בתרגיל המסריח שניסה לעשות ח"כ יואל חסון עם חוק ליצמן, נכנסנו לקומת העיתונאים, ובחדרו של הפוליטי יעקב גרודקה מצאנו את שניאור רוזן, הדובר של סגן השר פרוש ששורץ בחדר הזה בתקופה האחרונה, וכדי שלא נשים לב לזה הוא הראה כמה הוא שמח כ"כ לבואנו…

ועד כאן להפעם. שבת שלום!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.