כנסת בקטנה: מי העיתונאי החרדי שאכל גלידה מול נתניהו?

מה הדרך הטובה ביותר לפנות למקלב? מדוע מוזס טרף את הקלפים של הכתבים שבאו לאחל לו מזל טוב בחתונת נכדו, ואיך קרה שהעיתונאי החרדי אכל גלידה מול פרצופו של ראש הממשלה? ישראל אוחיון עם הרגעים הקטנים בכנסת, שעשו את השבוע

שבוע עמוס עבר על הפוליטיקה בארץ, בעיקר על זו החרדית. אנו כאן ב'כנסת בקטנה' כרגיל נביא לכם את הצילומים הקטנים מהזוויות היפות שעשו לנו את השבוע.
נתחיל עם יו"ר ועדת החינוך יעקב מרגי, שנקרא ע"י יו"ר ש"ס דרעי לומר דקת דבר תורה, בזמן שכלי התקשורת מתארגנים למסיבת העיתונאים של שר הפנים בעניין המרכולים. המדור נהנה לראות את כלי התקשורת הכלליים שותים בצמא את דבריו המאלפים.

צפו:

ובישיבת ש"ס השבועית נצפה לא אחר מאשר מנחם שפירא, סגן ראש עיריית בני ברק. המדור התפלא האם כבוד סגן ראש העיר מתחיל לשת"פ עם ש"ס באופן קבוע או חד פעמי.


דקה קודם לכן, נצפו צמרת עיתונאי המגזר, מריבלין דרך אליטוב וברייטקופף ועד רונן כץ וגדסי, מתפללים מנחה בחדר הסיעה ומכוונים טוב שחוק המרכולים יעבור במליאת הכנסת.


באותו היום לקראת ערב ראש הממשלה בנימין נתניהו כיבד את העיתונאים בנוכחותו במזנון הח"כים. לאחר שכולם הצטופפו סביבו והחלו לצלם, קלטנו את הכתב הפוליטי יעקב גרודקה מצלם ונהנה מגלידה איכותית מול פניו של ראש הממשלה המתגרה.

אל תפספסו את הגלידה של גרודקה

ובזמן שכולם תכננו פיליבסטר ארוך ומייגע סביב חוק המרכולים, עלו ליציע העיתונאים העוזרים הפרלמנטרים של דגל התורה, יהודה מנדלוביץ ויעקב מורגנבסר, כדי לבדוק אם יש רוב לקואליציה למרות חסרונם של גליק ואזולאי.

בעיצומו של לילה, כשהקואליציה רצתה להצביע על חוק הפריימריז וחוק ירושלים, הגיע למליאת הכנסת ח"כ מוזס היישר מחתונת נכדו וזכה לאיחולי מזל טוב לבביים גם מראה"מ נתניהו.

ומי שלא סמכו על זה שיראו את מוזס במליאת הכנסת באמצע חתונת הנכד, הם הכתבים הפוליטיים של קו עיתונות וביטאון 'הדרך', שמעון ליברטי וארי קלמן, שמיהרו להגיע לאולם האירועים ולאחל לח"כ המיוחד מזל טוב.

בישיבת הסיעה האחרונה, תפסנו בעדשת המצלמה את היועץ הבכיר דודו עמאר הנחשב למוציא ומביא בלשכת שר הדתות, כשהוא מעביר בשידור חי בטוויטר את דברי יו"ר ש"ס אריה דרעי.

שעות אחדות קודם לכן הגיעו משה ארבל וישראל אוזן, יועציו הנאמנים של דרעי, לועדת הפנים בכדי לעקוב מקרוב שההסתייגויות על חוק המרכולים לא מתקבלות.

יום רביעי והמתח בכנסת עולה. לאחר שלא הצליחו להביא להצבעה את חוק המרכולים, החליטו ביהדות התורה להתנגד לחוק עונש מוות למחבלים של ליברמן. בתמונה נצפה הח"כ במעמד שר, יעקב ליצמן, ממתין להיכנס לחדרו של ראש הממשלה, כשברקע, הפוליטיים אדמקר ושמש מרחרחים סביבו.

לא חלפו דקות אחדות וגם גפני הצטרף, בלווית היועץ הנאמן שלומי פולק. השניים נכנסו ללשכת ראה"מ שביקש ללחוץ עליהם להשתתף בהצבעה, דבר שלא צלח בסופו של דבר.

הפוליטי של בחדרי והפרשן של תחנת הרדיו קול ברמה יעקב גרודקה (והסריג הסגול), נתפס מצייץ מחוץ לחדר סיעת יהדות התורה, בזמן שכולם כססו ציפורנים סביב ההחלטה בעניין עונש מוות למחבלים.

ואם כבר כסיסת ציפורניים, שניאור רוזן, הדובר הכל יכול של סגן שר החינוך מאיר פרוש, נצפה גם הוא לא מפסיק לתדרך אלקטרונית את עיתונאי המגזר.

וככה פונים היום לח"כ מקלב ,האיש והשיאים בכנסת ישראל, באמצע דיוני ועדת החינוך בכדי לקבל עזרה. למדור נודע שהפניות הולכות וגדלות מאז השיא האחרון, אך לכולם יש מקום:

וזהו, עד כאן להפעם.

שבת שלום!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.