כנסת ישראל מרכינה ראש – נתניהו: "יישאר בליבו של עם ישראל לעד" – גלרייה

ארונו של אריאל שרון, הוצב ברחבת כנסת ישראל, וקהל רב הגיע לחלוק כבוד אחרון לזכרו של מי שהיה ראש ממשלת ישראל האחד עשר.

שרון היה שר בממשלות ישראל, חבר הכנסת מטעם הליכוד, מייסד ויו"ר מפלגת קדימה. לפני שנכנס לחיים הפוליטיים היה איש צבא, ממפקדי הצנחנים, מקים יחידה 101 ואלוף פיקוד הדרום.
שרון לחם במלחמת העצמאות ונפצע מקליע שפילח את בטנו בקרב לטרון.

כבר בתחילת שנות ה-50 הקים את יחידה 101 והוביל את פעולות התגמול. כמפקד חטיבת הצנחנים במבצע סיני היה מפקד קרב המיתלה. במלחמת ששת הימים זכה לכבוד ותהילה על הקרבות שניהל באום-כתף ובאבו עגילה.

בתחילת שנות ה- 70 הכריע את הטרור ברצועת עזה בכהונתו כאלוף פיקוד הדרום. במלחמת יום הכיפורים חצה עם אוגדתו את תעלת סואץ והביא למפנה העיקרי במלחמה.

בדרכו הפוליטית היה שרון ממייסדי מפלגת "הליכוד", שחרתה על דגלה את חזון ארץ ישראל השלמה.

במשך שלושים שנות פעילותו הפוליטית, בלט שרון בגישתו המיליטנטית למלחמה בטרור ובתמיכתו במפעל ההתנחלויות, ואף כונה "אבי ההתנחלויות".

בהיותו שר הביטחון הוביל את צה"ל למלחמת לבנון הראשונה, וכראש ממשלה הוביל במרץ 2002 את ישראל למבצע חומת מגן.

לאחר שנבחר בשנית לראשות הממשלה, בשנת 2003, חל מפנה בעמדותיו של שרון ובעקבותיהן הוא הכריז על תכנית ההתנתקות, ולאחריה באוגוסט 2005 ביצע תוכנית זו ופינה את כל ההתנחלויות מרצועת עזה וכן ארבע התנחלויות בצפון השומרון. בנובמבר אותה שנה פרש מהליכוד והקים את מפלגת "קדימה".

ב-4 בינואר 2006 לקה באירוע מוחי חמור, שהביא להעברת סמכויותיו כראש הממשלה וכיו"ר תנועת "קדימה" לאהוד אולמרט, וב-11 בינואר 2014 ביום שבת, לאחר שמונה שנים שבהן היה שרוי בתרדמת, נפטר.

ישיבת הממשלה נפתחה הבוקר בדקת דומיה לזכרו של ראש הממשלה ה-11 של מדינת ישראל, אריאל שרון.

לאחר מכן אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לזכרו של שרון: "אנחנו נפרדים מאריאל שרון, ראש הממשלה ה-11 של מדינת ישראל. אריק היה בראש ובראשונה לוחם ומפקד, מגדולי המצביאים שקמו לעם ישראל בזמן החדש ובמהלך תולדותיו. הוא נרתם לביטחון המדינה מנערותו, גם כלוחם צעיר במלחמת השחרור, אחר כך כמפקד במבצע סיני ובמלחמת ששת הימים, ובקרב המכריע ביותר – הובלת צה"ל במלחמת יום הכיפורים אל מעבר לתעלת סואץ, מה שהביא הלכה למעשה לסיום מוצלח של המלחמה שהתחילה בתנאים קשים מאוד למדינת ישראל.

בתווך הוא הקים את יחידה 101 ויצק שני יסודות איתנים למאבק של ישראל בטרור – היוזמה והתגמול – והיסודות האלה עומדים לנו גם היום. הוא המשיך בפעולה הזאת גם בתפקידו כשר ביטחון, בהרחקת הטרור מגבולנו הצפוני.

בכל תפקידיו – כשר הביטחון, כשר השיכון, כשר התשתיות, כשר החוץ – אריק תרם למדינת ישראל , וכך עשה גם כראש ממשלת ישראל. אני חושב שהוא מייצג את הדור של הלוחמים היהודים שקמו לעמנו עם חידוש עצמאותנו.

הוא היה קשור לאדמה, הוא ידע שצריך להגן על האדמה, והוא הבין מעל הכל שהקוממיות שלנו זו היכולת שלנו להגן על עצמנו בכוחות עצמנו. אני מאמין שזכרו יישמר כאחד המנהיגים הבולטים ואחד המפקדים הנועזים בלבו של עם ישראל לעד."

הלווית שרון כביש 1

צילום - קוקר
צילום – קוקר

resized_הלויית שרון בכנסת צילם קוקר (4)

resized_הלויית שרון בכנסת צילם קוקר (5)

resized_הלויית שרון בכנסת צילם קוקר (1)

resized_הלויית שרון בכנסת צילם קוקר (2)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.