נתניהו פתח את מושב החורף: נמשיך לבנות בירושלים – הצטרפו לשידור החי

רה"מ בנימין נתניהו פתח היום (ב') את מושב החורף של הכנסת בדברים ארוכים על מבצע "צוק איתן" ואמר כי מדובר ב"מלחמה שאין צודקת ממנה". נתניהו הבטיח לבנות בירושלים וטען שיש שלום באופק, ראש הממשלה הבטיח להילחם ביוקר המחייה

היום תקיים הכנסת את ישיבת הפתיחה של המושב השלישי, בה יישאו דברים יו"ר הכנסת אדלשטיין, נשיא המדינה ריבלין וראש האופוזיציה הרצוג. ראש הממשלה נתניהו ימסור הודעה מדינית על פעילות הממשלה.

נשיא המדינה ראובן ריבלין, נאם בפתח מושב החורף של הכנסת ה-19. ופתח במתקפה על תופעת הגזענות, "אנחנו נפגשים כאן היום אחרי קיץ קשה, כואב ומדמם", אמר ריבלין, "בקיץ הארוך הזה ידענו להתאחד מול אויב חיצוני. אבל בקיץ הזה הקדשנו גם לא מעט זמן, לצערי, כדי לסמן אויבים מבית".

"'חתיכת יהודון שקרן', הטיחו בי מבקריי, ואמרו: 'יימח שמכם סוכנים ערבים', 'לך תהיה נשיא בעזה', 'חנפן מסריח", 'נבלה סרוחה', 'אפס מאופס', 'בוגד, נשיא של חיזבאללה'. ואלה הם רק מקצת הקולות", דברי הנשיא.

רה"מ בנימין נתניהו פתח היום (ב') את מושב החורף של הכנסת בדברים ארוכים על מבצע "צוק איתן" ואמר כי מדובר ב"מלחמה שאין צודקת ממנה".

"בפעם הקודמת שעמדתי כאן זה היה לפני מבצע צוק איתן", אמר נתניהו. "למבצע הזה, אל מול מתקפת טרור נפשעת, מדינת ישראל הראתה לעולם כולו מהן נחישות, עוצמה ואחדות. ערכים אלה באו לידי ביטוי עילאי בקרב העם והצבא ומעל לכל – בקרב חיילינו שנפצעו וחיילינו שנפלו ובקרב בני משפחותיהם".

נתניהו דיבר ארוכות על מבצע "צוק איתן" ואמר שצה"ל סיכל פשיטות של אנשי חמאס על יישובים בישראל, "שנועדו להחזיק את תושבינו בני ערובה". לדבריו, "הנחתנו על חמאס את המכה הקשה ביותר שספג אי פעם. מי שמנסה לפגוע באזרחינו – ישלם מחיר כבד מנשוא".

נתניהו אמר שהאחדות והנחישות הן אלה ש"אפשרו לנו לדחות על הסף את דרישות החמאס שהיו מסכנות את ביטחון מדינת ישראל", ושיגר רמז עבה ליריביו בקואליציה ובאופוזיציה: "דרושה אותה לכידות גם בזירה המדינית".

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

נתניהו כינה את דרישות הפלסטינים "מופרכות" ואמר כי "הם מסרבים להכיר במדינת הלאום שלנו. הם גם אינם מוכנים להסכים לסידורי ביטחון ארוכי טווח. במקום לנהל מו"מ הם פועלים חד-צדדית באו"ם ובמסגרות אחרות כדי להקים מדינה פלסטינית לא כדי לסיים את הסכסוך – אלא כדי להמשיך אותו. זה לא יעזור להם. שלום יושג רק במו"מ בין הצדדים. ישראל לא תסכים למדינה פלסטינית בלי הסדר שלום אמיתי שבו תוכר ישראל כמדינתו של העם היהודי, הסדר שיכלול סידורי ביטחון מוצקים בשטח שבאמצעותם ישראל תוכל להגן על עצמה מול כל איום".

נתניהו דיבר על אפשרות לנסיגה חד-צדדית מהשטחים ואמר: "יש כאלה שאומרים לצאת ולשרטט גבולות ויהיה בסדר. ואני שואל, יהיה בסדר? כמו שהיה בסדר כשיצאנו מעזה? אולי נקבל כמה תת-מדינות? אולי נקבל רפובליקת דאע"ש? אני יודע שהשאלות האלה לא מעסיקות כמה פרלמנטרים באירופה וכמה פוליטיקאים אחרים אבל אני לא מוכן להסתפק באמירות כלליות. אני לא ראש ממשלה של 'יהיה בסדר'. מה שיקבע זה לא המילים היפות על הנייר אלא החיילים בשטח. ואני שואל מי יהיו החיילים הללו. מי ימנע ייצור רקטות בשכם ובג'נין? מי ימנע חפירות מנהרות מקלקיליה לעבר ישראל?".

 

נתניהו ציין כי "מול כוחות האיסלאם הקיצוני וההסתה של אבו מאזן ושיתוף הפעולה שלו עם החמאס, אין תחליף לעמידה על דרישותינו – כולל נוכחות ביטחונית בבקעת הירדן והזכות לפעול בכל מקום בו נשקפת סכנה לביטחוננו".

דבריו של נתניהו עוררו זעם בקרב ח"כים מהשמאל. הוא המשיך: "אינני רוצה בהקמת עוד שלוחה איראנית שתסכן את קיומנו. הסדר שלום ייתכן בנוסחה הבאה: מדינה פלסטינית מפורזת שתכיר במדינת היהודים. לשם כך הם צריכים להכיר בצרכים הבסיסיים שלנו, בהכרה הדדית וביטחון אמיתי. אם נוותר על הדרישות הללו ונלך לפי שיטת 'יהיה בסדר' – שום דבר לא יהיה בסדר.

"אין ספק שנקבל מחמאות, ישאו אותי על כף ליומיים, אולי אפילו לחודשיים – אבל תוך זמן קצר נשלם ונקבל חיים פחות טובים. עלינו לעמוד בנחישות ובעוצמה מול הלחצים הללו. אני פונה אליך ח"כ הרצוג: מה שאמרתי עכשיו אינו פופולרי בבירות רבות, אבל האמת היא ששורש הסכסוך היה ונשאר הסירוב להכיר במדינת היהודים.

"בוז'י הוא אחד האנשים שאותו אני מעריך; מי שעשה בדיוק את הדבר הזה היה אביך. כשגריר הוא עמד על במת האו"ם וקרע לגזרים את ההחלטה שהשוותה בין ציונות לגזענות. זה היה רגע גדול. חשבתי על אביך כששמעתי את אבו מאזן עומד על אותה במה וקורא לנו גזענים ורוצחי עם – לא פחות. העמידה על האמת אינה עניין פוליטי של אופוזיציה וקואליציה – היא עניין לאומי מול כל ההשמצות חסרות השחר שמטילים נגד הגזענות וצה"ל. אני מצפה שתעמוד יחד איתי מול מי שקורא לנו גזענים, רוצחי עם ומטמאי ירושלים".

הצטרפו למשדר מערוץ הכנסת  
השידור החי מערוץ הכנסת הסתיים

היום  בשעה  16:00 תתקיים ישיבת הפתיחה של המושב השלישי של הכנסת ה- 19 (כנס החורף).

 

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין יפתח את הישיבה המיוחדת בה ישתתפו גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, ראש האופוזיציה יצחק הרצוג, שרים, ח"כים, חברי כנסת לשעבר, סגל א' של המדינה.

 

עוד לפני כן, יתקיים במשכן טקס פתיחת תערוכת כתבי חברי כנסת לדורותיהם, במעמד יושב-ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין, חבר הכנסת לשעבר יגאל ביבי ומנהלת ספריית הכנסת גילה אלדר.

 

אדלשטיין ייפגש השבוע עם משלחת חברי הבונדסטאג,  ומבקר המדינה יגיש לו  את דוח ביקורת שנתי 65א'.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.