כנס היסוד של איחוד הרבנים: "המהפכה של מרן חוצה יבשות"

בכנס היסוד "איחוד הרבנים הספרדי העולמי" שהתקיים אמש בירושלים השתתפו חברי מועצת חכמי התורה, הראשל"צ הגרי יוסף, ומאות רבני ערים ודיינים * "מהיום אנחנו רואים את ההנהגה הספרדית העולמית כיחידה אחת" הכריז השר דרעי * צפו

 

 

מאות רבני ערים, דיינים ומרביצי תורה, בראשם חברי מועצת חכמי התורה השתתפו אמש בכנס היסוד המרכזי של "איחוד הרבנים הספרדי העולמי" שהוקם השבוע, הכולל 100 רבנים מ-30 מדינות ברחבי העולם. הכנס נערך באווירה חגיגית ומרוממת במלון לאונרדו פלאז'ה בירושלים.

יוזם הכינוס ח"כ יואב בן צור, קרא בהתרגשות את מגילת היסוד של הארגון החדש, ואמר כי זהו רגע היסטורי עבור המנהיגות הספרדית החרדית בעולם, המתאגדת כעת כגוף אחד בדרכו ההלכתי של האב המייסד, מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל. על המגילה חתמו חברי מועצת חכמי התורה.

בחרדת קודש האזינו הרבנים לדבריו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הגר"ש כהן שליט"א, אשר שיבח את היוזמה ואת המארגנים ואמר כי כל חיבור שהוא לשם שמים סופו להתקיים. "מרן היה החמה של הדור. הוא עשה את האיחוד הגדול, הקים את תנועת ש"ס ונלחם בכל מאודו להפיץ תורה. אני זוכר אותו מילדות, היו זמנים שאף אחד לא שלח את בניו לישיבות, אפילו בירושלים, והוא נלחם והשפיע על אנשים ולכן כל עולם התורה הספרדי של היום הוא בזכותו. ואתם הרבנים, ממשיכים את דרכו בכל העולם", אמר מרן הגר"ש.

הגר"ש בעדני שליט"א סיפר על המהפכה הרוחנית שמחוללים רבנים צעירים בכל העולם, והדגיש את החשיבות להשפיע על הציבור לשלוח את בניו לישיבות. "אם אין המשך של תורה, הקהילה היהודית חלילה עלולה להתפרק", אמר. הגר"ר אלבז שליט"א הפליא לתאר את מעלתם של הרבנים השומרים על שושלת העם היהודי וחיזקם להמשיך לעמוד על משמרתם.

הראשל"צ הגר"י יוסף, שיבח את הרבנים המתמסרים לקהילותיהם בכל העולם. "זו זכות להיות רב, אבל חשוב להחדיר בהם גם את ההשקפה הנכונה כי היא הבסיס לבית היהודי שיקימו". הראשל"צ סיפר על אביו, מרן הגר"ע יוסף זיע"א, כיצד הקפיד על לענות לאלפי פניות בכל העולם, וכיצד היה סוגר את ספרי לימודו כדי לצאת ולהפיץ תורה. "זה המסר שתיקחו אתכם, לצאת ולהפיץ תורה בכל מקום".

את כנס היסוד חתם שר הפנים  אריה דרעי, שחידד את מטרת הארגון החדש. "מהיום, לכל רב ספרדי בעולם יש כתובת אחת, הפועלת לאורם של גדולי ישראל. המהפכה של מרן זיע"א מתחוללת כעת בכל העולם. המטרה הגדולה של הכינוס שאנחנו רואים את כל ההנהגה הספרדית כיחידה אחת. אין רב שנשאר לבד. כולנו עוזרים לכולם". עוד הוסיף השר דרעי כי בכוונתו להרחיב את הארגון, לצרף עוד מאות רבנים נוספים, להקים מנהלה ומזכירות ולקיים כנסים ברחבי העולם. "בשם ה' נעשה ונצליח", סיים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.