המתפקדים החרדים של העבודה התכנסו

חברי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה קיימו אמש ברמת גן כנס עם המתפקדים החרדים החדשים של המפלגה. עו"ד אלדד יניב היה נרגש: "חילוניים לא יניחו תפילין וישמרו שבת אבל במפלגת העבודה החדשה יהיו אלפים של מתפקדים חרדים". {על סיר צ'ולנט}

חברי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה קיימו אמש ברמת גן כנס עם המתפקדים החרדים החדשים של המפלגה.

המתפקדים שוחחו על ענייני היום, הדרך של המפלגה לשלב פעילים חרדים וכן התכבדו בסירי צ'ולנט עסיסיים שחוסלו כעבור זמן קצר.

אלדד יניב מיוזמי הכנס, סיפר את תחושותיו לאחר הכינוס,"המפלגה חייבת להיות הבית לכל הקבוצות בחברה הישראלית. בדיוק כמו המפלגה הדמוקרטית בארה״ב. אם יש משהו טוב שקורה במפלגת העבודה, זו המשמרת הצעירה".

המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, היא מפלגת העבודה החדשה. אלדד סיכם את הכינוס, וסיפר, כי בחדר אחד יושבים חילוניים וחרדים, חילוניות וחרדיות, ומסכימים על הרבה דברים. בעיקר מקשיבים.

המסקנה הראשונה של אלדד מהכינוס, "אפשר לייצר אחדות, בלי אחידות. זה יהיה קשה מאד אבל הכי שווה. חילוניים לא יניחו תפילין וישמרו שבת אבל במפלגת העבודה החדשה יהיו אלפים של מתפקדים חרדים.

זו החובה של הדור שלנו שבמפלגת העבודה החדשה לא יהיו רק חילוניים. הצעירים והצעירות החרדים שפגשתי הערב יכולים להיות מנהיגים מעוררי השראה במפלגת העבודה החדשה, אם נסכים להקשיב להם בלי דעה קדומה.

אלדד משבח את המתפקדים החרדים שפגש, "אתם אוהבים את יעקב ליצמן? אלה שפגשתי מעוררי השראה הרבה יותר. הפיכת הבית שלנו במפלגת העבודה החדשה לביתם של חרדים. כיפות סרוגות, זו המשימה שלקחה על עצמה המשמרת הצעירה..

בחודש האחרון החל יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג להיפגש עם מתפקדים חרדים במפלגתו בכדי לחולל מהפך תודעתי באג'נדה של המפלגה המזוהה מימי מפא"י עם השבט הלבן .

בניגוד לרושם שנוצר בתקשורת כביכול הרצוג הרים ידיים ומתכוון לזנוח את המאבק על ראשות מפלגת העבודה, אז שלא .

ל'קוקר' נודע כי מאחורי הקלעים הרצוג פעול במרץ על מנת להחיות מחדש את המחנה הרדום של מפלגתו שמתקשה להתאושש מהמפלה בבחירות ומהצניחה המתמדת בסקרים.

ל'קוקר' נודע כי הרצוג שוקל להציב מועמד חרדי ממוצא מזרחי, בצמרת המפלגה, אותו איש ציבור כך מקווה הרצוג יצליח לשנות את התדמית של המפלגה ובכך לסחוף אחריו קולות אחרים שיעניקו להרצוג הזדמנות נוספת ותירוץ מספק לעמוד בראש המפלגה.

בכך לא מסתפק הרצוג,  היו"ר של המחנה הציוני החל בשבועות האחרונים לקיים מפגשים עם פעילים חרדים ספרדים, מתוך מטרה לשנות את הדימוי האשכנזי של המפלג

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.