כנס העצמה לגננות ולסייעות של גני הילדים בבני ברק

מאות רבות של גננות, סייעות וצוותי גני-הילדים של עיריית בני ברק השתתפו בכנס העצמה יחודי ומרשים שהתקיים במרכז הפיס העירוני שברחוב ירושלים, בהשתתפות רבנים, ראש העיר, מ"מ רה"ע וסגני רה"ע, מנהלי אגפים ומחלקות בעירייה, ועד העובדים, אישי חינוך ואישי ציבור רבים.
בכנס, שעמד בסימן "מטפחים ומשקיעים בגיל הרך", כביטוי הוקרה לעבודתן המסורה והמעולה של הגננות, הסייעות והצוותים בתוצאות פעילותן המופלאה והיחודית הדגיש הרב חנוך זייברט, ראש העיר את עבודת הקודש של הגננות ,הסייעות והצוותים, המשקיעות הרבה מעל ומעבר לנדרש במסגרת תפקידן למען התלמידות, וראיה לכך הן התוצאות המרשימות בדורות הנפלאים הגדלים והולכים וסקר את הפעילות העירונית לפיתוחם של המבנים לרווחת גני הילדים, כשבשנה זו, באזורים שונים של העיר נחנכו 22 גנים חדשים שנבנו בעלות של 23 מליוני ש"ח ואת השיפוצים במבנים הקיימים והכנסת ציוד וריהוט חדיש ברבים מהם.
הרב אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע עמד בדבריו על הזכויות הגדולות העומדות לגננות, לסייעות ולצוותי הגנים בחינוכן של בנות ישראל בדרך ישראל סבא והן מהוות דוגמא לכלל עובדות מסגרות החינוך, והוא הוסיף גם את הצורך בעמידה כחומה בצורה מול ניסיונות שונים ומשונים של התערבות בחינוך התלמידות, בהדגישו כי זכתה העיר בני ברק שאין כל התערבות פדגוגית בחינוך הילדים, וכל הקשר של הפיקוח הינו למול ההנהלה בלבד.
הרב אליהו דדון, סגן רה"ע וראש אגף החינוך קרא לצוותים להמשיך בדרכן החינוכית הבלעדית להשקעה בכל תלמידה את מירב תשומת הלב, כשהתוצאות מצביעות על התוצאות המופלאות של ההשקעה הגדולה.
הרב מנחם שפירא, סגן רה"ע הדגיש את המחזות המרשימים בכינוסים החינוכיים בהשתתפותם של גדולי ישראל שליט"א, שמטריחים את עצמם לכינוסים אלו במטרה לביצור חומות החינוך בגני הילדים.
הרב יהונתן ספרא, מנהל אגף החינוך עמד בדברי ברכתו על הצורך בהקפדה על הערכים הרוחניים והחינוכיים בגני הילדים ברוח בית יעקב, הן של התלמידות והן של הוריהן.
בכינוס השמיעו דברים גם הרב שמעון קשש והרב שמואל דדון, סגני מנהל אגף החינוך של העירייה; הרב יוסף סטל, מנהל מח' גני הילדים באגף; מר שלמה גורי, יו"ר ועד עובדי העירייה; מרגלית כהן, מפקחת גני-הילדים מטעם העירייה. בכינוס גם השתתפו הרב יוסף צימט, עוזר רה"ע; הרב נחמיה שקדי, עוזר מ"מ רה"ע; הרב אליהו ארנד והרב יעקב זכריהו, עוזרי סגני רה"ע.
בקשב רב נשמע בכינוס משאו של הרה"ג רבי חיים זאיד שליט"א, מרבני שכונת פרדס כ"ץ, שהשמיע דברים מרתקים ורבי תוכן על הצורך להרבות בחינוך בכללותו ועל הצורך לחינוך בשמחה, כשבטוב-טעם הוצגו עובדות על התוצאות החיוביות המדהימות של חינוך בדרך זו.
למשתתפות ניתן בכינוס שי מיוחד ממחלקת רווחת העובד בעירייה. האירוע הסתיים לאחר חצות, כשמאות המשתתפות ציינו את יציאתן מהכינוס מחוזקות עם תוכן ומסרים לדאוג, באופן אישי, לכל אחת מילדות הגן. צוות הגנים הודה נרגשות להנהלת המחלקה לגני ילדים באגף החינוך ולהרב יוסף סטל, מנהל המחלקה על היזמה הנפלאה לקיים כינוס העצמה ועל תוצאותיו המרשימות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.