נשים למען ש"ס: "חיים בדקדוקי עניות למען התורה"

הכינוס נערך באולם בית הכנסת 'היזדים' בירושלים תחת הכותרת "שגרירה לעולם התורה" – הרבנית יפה דרעי בכינוס: "אסתר המלכה פעלה להציל עם שלם, דווקא בידי הנשים לדאוג להמשך מסורת ישראל וקיום התורה"

 

מאות נשים השתתפו אמש בכנס חיזוק לתנועת ש"ס תחת השם "שגרירה לעולם התורה" שנערך בביהמ"ד היזדים בירושלים. הכינוס נפתח במצגת מרגשת ומושקעת "הלב יביע אומר" – בו בנות משפחת יוסף מספרות על עוצמתו וגדולתו של הסבא הגדול מרן זצוק"ל, הנשים אף צפו בקטעי וידאו נדירים בו נראה מרן זצ"ל כפי שהיה בביתו, ביחסו החם והחומל על כל סובל וחולה.

בתום המצגת המרגשת, שמעו הנשים את דרשתו של הרב איתי חיים בן אהרון שליט"א על מורשתו של מרן, על המניעים הרבים שעמדו בדרכו עוד משחר נעוריו ואף נחשפו לסיפור בו ניצל מרן זצ"ל בינקותו מנחש שניסה להכישו, כמו"כ שמעו הנשים על התמדתו של מרן בלימוד התורה וניצול הזמן  בצורה מדהימה שאין לה אח ורע ולמרות כל זאת – ראה לנכון להקים את ש"ס – בכדי לזכות את הרבים ולדאוג לאחרים שלא ישתו מבורות נשברים, ולכן מוטלת עלינו האחריות להמשיך את דרכו, ולדאוג למפעלים הרבים שהותיר בעולם.

לאחר מכן נשאה דברים הרבנית יפה דרעי תחי' בגודל מעלתה של האשה וכוחה הרב. הרבנית דרעי אף ציינה את אסתר המלכה, אשר פעלה בעוז רוח ובתעצומות להציל עם שלם מגזירה, כאשר את נפשה השליכה מנגד. "בל נהייה כחגבים בעינינו, דווקא אנחנו, הנשים, בידנו העוצמות והיכולות לדאוג להמשך המסורת, לקיום התורה, לבחורי הישיבות!". בסיום דבריה חילקה הרבנית דרעי לנשים המשתתפות פרק תהילים אישי לכל אחת שהתחייבה להגיד מידי יום פרק תהילים למען כלל ישראל והגאולה השלמה. רגע מרומם ומרגש היה כאשר ביקשה דקת דומיה וכל אחת מנשות ישראל המשתתפות נשאה את תחינתה בעת רצון זו, לביאת משיח צדקנו ולהצלחת עם ישראל.

לאחר מכן, דיברה נציגת 'מתנדבות מטה נשים' הגב' חגית בן אהרון, וסיפרה על דקדוקי העניות הנוראים אותם היא רואה מידי יום ביומו. "המחזות הללו נראים כאן, בשכונתנו, קרוב אלינו, ומה רבה המחויבות של כל אחת מאיתנו לדאוג ולשכנע את כל סביבתה להתעורר, ולפעול למען תנועת ש"ס, שלא נהיה חלילה מהצועקים ואינם נענים. עכשיו זה הזמן לבכות, ולא בעוד שנה – לא חכמה שנארגן בעוד שנה עצרת של מליון, ונבכה ונצעק…. החכמה היא עכשיו, לעבוד ולעמול והזיע בכדי שלא ימשיכו לרמוס את התורה ולומדיה בראש חוצות!", אמרה.

ציבור הנשים קיבל בתשואות את הגב' יהודית אריה – סטנדאפיסטית ידועה, אשר המחישה את הגזירות הכלכליות והקיצוצים הכואבים, את ההבדל בין הסושי לפיתה, ובין אשה צבעונית לשקופה.

באוירה זו, של שמחה פורצת גבולות ושחרור המתחים הנצברים מתוך הגזירות, יצאו ה'שגרירות' עם ערכות שגרירה – חומר הסברה, מדבקות, ואף פיתות כשי לכל משתתף וכמובן עם קבלות מיוחדות לפעול בכל הכח למען המערכה הקדושה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. למה ברכב של חכ"ש אשה עם פאה הא? זה שס של מרן ע"ה שאסר פאה ??????????????
    תתביישו לכם שס דרעי אתם שרלאטאנים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב