כנס רבנים של קו ההלכה הספרדי הארצי

אמש התקיים כנס לכל הרבנים המשיבים בקו ההלכה הספרדי הארצי

לקראת יום הכיפורים הבעל"ט התקיים כנס רבנים מטעם "קו ההלכה הספרדי" בנשיאות חבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף בבית המדרש יחווה דעת שבהר נוף, לדון בענייני השעה, וענייני רפואה והלכה.

בכנס השתתפו כ100 רבנים המשיבים בקו ההלכה, וכן השתתפו הגאון הרב יעקב שיכנזי הגאון  הרב משה פנירי הגאון הרב שמואל פנחסי וכן הגאון הרב שבתאי לוי שליט"א,שמפנים מזמנם כדי להשיב בקו ההלכה.

הכנס התקיים כהכנה לקראת צום יום הכיפורים ודיני חולה הפטור מן הצום, הרבנים נתנו את הכללים ההלכתיים המעשיים, וד"ר מרדכי הלפרין משערי צדק נתן סקירה רפואית על בעיות רבות ברפואה, רפואה כללית, נשים מעוברות ומניקות, סוכר לחץ דם וכו', כמו כן הוסיף הלפרין כמה וכמה פסקים שקיבל מגדולי הדור, מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, הגרש"ז אוירבך זצוק"ל, והגרי"ש אלישיב זצוק"ל.

הרבנים הרבו בשבח "קו ההלכה הספרדי", וזיכוי הרבים העצום שנעשה על ידי קו ההלכה, הן על ידי הפניות הרבות לשאלות בהלכה מידי יום (כ1000 שאלות ביום), והן על ידי האזנות לשיעורים בנושאים מגוונים, פרשת שבוע, הלכה, הלכה יומית, דף יומי ועוד, כמו כן הזכירו לשבח את המנהל של "קו ההלכה הספרדי" שהוא גם היוזם, המקים, ומפעיל את כל המערך הגדול הזה, הרב אליהו שושן שליט"א.

למותר לציין שקו ההלכה הספרדי הוא היום הקו ההלכתי הספרדי המוביל שנותן מענה על כל שאלה בהלכה 24 שעות ביממה ע"י טובי מורי ההוראה מכל הארץ הפוסקים ע"פ פסיקתו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל
המספר הוא 073-7-860-860
בנוסף בימים האחרונים ניתן להיכנס לאתר החדש של קו ההלכה בכתובת http://kavhahalacha.co.il/

האתר נמצא בשלבים האחרונים של הבניה, עקב כך ייתכן שתהיה בעיה בעידכונים, אבל בקרוב יינתן מענה מושלם לכלל הציבור גם דרך האינטרנט.
ניתן גם להאזין לשיעורים בפרשת שבוע בשלוחה 5,ושיעורים על המועדים, בהלכה ובאגדה, מטובי המרצים בשלוחה 9 הלכה יומית בשלוחה 4 ושיעורים בדף היומי בשלוחה 6

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.