כסף ופייסבוק ביד הלשון: הסטטוס שעלה 150,000$

"גוליבר ישלמו עכשיו על החופשה שלי באירופה בקיץ. תקפצו לי" – הפוסט שפורסם בפייסבוק עלה למשפחת הנערה, כ-150 אלף דולר, זאת בגלל הפרת הסכם הסודיות עליו חתם אביה

כמו רבים אחרים, גם דנה, צעירה כבת עשרים, נוהגת להעלות סטטוסים שמספרים על עצמה ועל חייה בפייסבוק- הרשת החברתית הגדולה.

דנה סניי כמו רבים אחרים, יודעת שהרשת החינמית, בה נהגה לבלות ולשתף את חבריה בנעשה עימה, לא גובה כסף על שירותיה.

דנה לא האמינה שסטטוס שתעלה לרשת תעלה לה כסף והרבה.

בשנת 2010, נודע לאביה של דנה – פטריק סניי,כי המעסיק אצלו עבד רשת מכללות קדם אקדמיות בשם "גוליבר", לא תמשיך את העסקתו כמנהל סניף במכללה במיאמי שבפלורידה. פטריק החליט לתבוע את "גוליבר" בטענה שהסיבה לפיטוריו היא גילו המבוגר- 66.

בנוסף, הוא תבע עוד 10,000 דולר, על התחייבויות עבר שלא שולמו, 80,000 דולר בגין אפליה אסורה בגלל גילו ו- 60,000 דולר הוצאות משפט עבור עורך דינו.

כמעט שנה עברה, עד שנחתמה הפשרה בין פטריק סניי ל"גוליבר" זאת מחוץ לכותלי בית המשפט ובו הסכימה "גוליבר" לשלם את סכום הכסף אותו דרש סניי במלואו. התנאי אותו דרשו היה- כי ההסכם והסכומים יישמרו בסוד.

במשפחת סניי הקטנה, שררה התרגשות ושמחה, לאחר שאב המשפחה סיפר אודות ההסכם והכסף אותו יקבל. מן הסתם, כבר תכננו את החופשה המשפחתית לערוך באירופה. אך, דנה שהייתה תלמידה בתיכון וכנראה, סבלה בתקופת לימודיה מהחברה בבית הספר, וכפי שתיארו זאת במשפחה "הותירו אותה בביה"ס- מצולקת נפשית", החליטה להתפאר וסיפרה לכל 1,200 חבריה בפייסבוק כי "אבא ואמא סניי זכו במשפט נגד גוליבר. גוליבר ישלמו עכשיו רשמית על החופשה שלי באירופה בקיץ. תקפצו לי".

ארבעה ימים עברו, ועורכי הדין של "גוליבר" הודיעו למשפחת סניי כי ההסכם מבוטל ולא יכובד על ידם, זאת בגלל הפרת התנאי אותו ביקשו "על סודיות ההסכם".

פטריק סניי, לא וויתר ותבע שוב את החברה בה עבד, בשנה שעברה פסק בית המשפט כי על החברה לשלם בכל אופן את הסכומים אותם הבטיחה, אך רשת "גוליבר" ערערה והשבוע פסק בית המשפט לערעורים בקליפורניה לטובת "גוליבר".
המפלט האחרון שנשאר בידיה של משפחת סניי, הוא ערעור בבית הדין העליון במדינה. עורכי הדין של משפחת סניי, עדיין לא הודיעו האם בכוונת המשפחה לערער על הפסיקה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.