כעת המצגת: גדו"י בת"ת תשב"ר (וידאו)

גדולי ישראל נטלו חלק בכינוס היסטורי שהתקיים היום בתלמוד תורה תשב"ר על מנת להצילו מקריסה. מאות ילדי הת"ת קיבלו את גדו"י בכניסת למעמד. צפו {כי גדול בקרבך}

גדולי ישראל נטלו חלק בכינוס היסטורי שהתקיים היום (ג') בתלמוד תורה תשב"ר על מנת להצילו מקריסה. במעמד השתתפו: מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן, מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, הגרי"ג אדלשטיין, הגר"נ קרליץ, הגר"ד לנדו, הגר"ח וואזנר, הגר"ח פיינשטיין והגר"ב שרייבר.

מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן נשא דברים במעמד: "עץ חיים היא למחזיקים בה ותומכיה מאושר", זה פסוק בתורה, כל אחד צריך לדעת –- תּוֹמכֶיהָ מְאוּשָר!

ממילא דֶער וָואס הַאלט אוֹיס דִי גרוֹיסֶע מָאס תּוֹרה וָואס אִיז דָא, אִיז "תּוֹמכֶיהָ", וְתוֹמכֶיהָ מְאוּשָר!

והוסיף הגראי"ל ברכה לילדים: אַללֶע קִינדֶער וָואס לֶערנֶן, זָאללין אוֹיס וַואקְסין יראי שמים, תלמידי חכמים, מֶען זָאלל הָאבּין נחת פוּן זֵיי. תרגום: "עץ חיים היא למחזיקים בה ותומכיה מאושר, זה פסוק בתורה, כל אחד צריך לדעת – תומכיה מאושר! ממילא מי שמחזיק את המדה הגדולה של תורה שיש כאן, זה "תומכיה", ותומכיה מאושר! כל הילדים שלומדים, יגדלו להיות יראי שמים, תלמידי חכמים, ויהיה נחת מהם"..

https://vimeo.com/150268991

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לבכות מרוב התרגשות, כל כך הרבה גדולים במקום אחד!
  שה' יעזור להם שהילדים הצדיקים יוכלו להמשיך ללמוד שם את התורה הקדושה!

  מרים |
  הגב
  • לצערי אינני משוכנע שהיום ראיית גדוילים מסייעת ל'יראת שמים'. במיוחד כאשר מאחוריהם מגיעים המשבקי"ם עם האייפונים וכל השחיתות שמאפיינת אותם.
   משום מה, נדמה לי שאצל המלמד בעיירה הקטנה, התחנכו טוב יותר. ללא הזדקקות לכל מופעי הראווה שרק מבטאים את הרדידות והחיצוניות של דורינו.

   יוסי |
   הגב