כעת זה רשמי: נמצאו שרידי המטוס המלזי. צפו (וידאו)

סוף לתעלומה: לאחר אחד החיפושים הנרחבים בהיסטוריית אסונות התעופה בהשתתפות למעלה מ26 מדינות, נמצא המטוס המלזי.

שנה וחצי נערכו חיפושים נרחבים מאוד אחר המטוס המלזי MH370 שנעלם בדרך מקואלה למפור מלזיה לבייג'ינג  שבסין והערב אישר ראש ממשלת מלזיה כי נמצאו שברים השייכים למטוס המלזי:

"515 ימים לאחר שהמטוס נעלם, אני מודיע בלב כבד שצוות מומחים בינלאומי אישר באופן חד-משמעי כי שברי המטוס שנמצאו באי ראוניון הם אכן של טיסת MH370" – במילים אלו חתם הערב (רביעי) ראש ממשלת מלזיה נג'יב רזאק את תעלומת היעלמותו של המטוס המלזי על 239 נוסעיו ואנשי צוותו."

את הדברים אמר בהודעה דרמטית שמסר לעיתונאים שכונסה הערב בקואלה למפור בהשתתפות נציגי חברת התעופה המלזית ועיתונאים מכל העולם.

צפו בשברי המטוס מהאוקיינוס ההודי – (באדיבות רשת)

קרדיט צילום: malaysiaairlines
קרדיט צילום: 

 

עוד אמר כי "יש בידינו ראיות פיזיות שהטיסה הגיעה לסופה בחלקו הדרומי של האוקיינוס ההוד. זה אזור מסוכן, ובשם מלזיה אני רוצה להודות לכל המדינות והארגונים שהשתתפו בחיפושים.

עוד לא ידוע לנו למה או מדוע המטוס סטה ממסלולו", הוסיף רזאק. "הממשלה התחייבה לעשות ככל שביכולתה כדי לחשוף את האמת על מה שקרה ועל היעלמות המטוס, ואני מבטיח לכם – מלזיה תכבד זכרם של ההרוגים".

ראש הממשלה המלזי סיים את דבריו בדברי תנוחמים למשפחות שאיבדו את יקיריהם על הטיסה,

"תנחומינו למשפחות הם ללא מילים",  "אך גם בהודעה המצערת הזו יהיה כדי להעניק ודאות ל-239 משפחות ההרוגים שמצאו את מותם בהתרסקות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.