הד"לים זועמים: הרב לאו הבטיח לרב אפרתי ולרבנים החרדיים – "בעניין הגיורים אשמע לרב שרמן"

רק כשבועיים עברו מאז נבחרו הרבנים הראשיים, אך מסתבר שדרכם עדיין לא סוגה בשושנים.

הבוקר מפרסם עיתון 'מעריב' חשיפה, לפיה בשיחות סגורות שערך הרב הנבחר דוד לאו עם כמה ממקבלי ההחלטות במגזר החרדי, ובהם עם הרב יוסף אפרתי, מקורבו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, התחייב הרב לאו בפניהם כי בכל נושאי הגיורים – יביא את הנושא לאישור הדיין החרדי הרב אברהם שרמן, נאמן נוסף של הגרי"ש, שבעבר פסל בעבר את גיורי ראש מערך הגיור, הרב חיים דרוקמן, ועורר סערה רבתי בציונות הדתית שזעמה על הצעד שלו.

בזמנו, פסק בית הדין הרבני הגדול, בהרכב הדיינים הרבנים שרמן, איזירר ושיינפלד, כי יש לפסול את כל הגיורים שנעשו משנת 1999 על ידי הרב חיים דרוקמן, שעמד בראש מערך הגיור, וכמו כן ניתן לבטל למפרע גיור של מי שאינם שומרים מצוות.

הרב אברהם שרמן אכן אישר אמש ל'מעריב' את ההתחייבות של הרב דוד לאו. לדבריו, הרב לאו קיים פגישה עם הרב יוסף אפרתי, במהלכה נתן את ההתחייבות בנושא הגיורים. "הרב לאו אמר לרב אפרתי שבכל מה שקשור לענייני הגיור הוא יבוא לדבר איתי ולהתייעץ איתי לפני שהוא מקבל החלטה, כי אני הייתי מעורב בכל הנושאים האלו כנאמן ביתו של הרב אלישיב, ואני מכיר את פסיקתו בנושא".
בציונות הדתית ממש לא אהבו את הפרסום הבוקר ב'מעריב', במיוחד לאחר שמתפרסם שבנושא הגיורים יתיעץ הרב לאו עם הרב שרמן, שהוא 'סדין אדום' מבחינתם. לדברי גורם שהיה מעורב בפרשת פסילת הגיורים הקודמת, רק התגייסות של הרב הראשי הספרדי הקודם, שלמה עמאר, הצליחה להכשיר בסופו של דבר את כל הגיורים שאישר הרב דרוקמן. "אם אכן הרב לאו התחייב שהרב שרמן יחזור בדלת הקדמית והוא יתייעץ איתו בכדי לקבל ממנו אישור לגיורים, מדובר ב'סדין אדום' עבור אנשי הציונות הדתית", הוסיף אותו גורם ל'מעריב'.

הציונות הדתית תתמודד בנוסף גם עם חזרתו של מערך הגיור למשרד הדתות, ואי מינויו של ראש מערך גיור חדש לאחר פרישתו של הרב דרוקמן מהתפקיד. "אם בעבר היה רב דומיננטי כמו הרב דרוקמן שעמד בראשות מערך הגיור ויכל להתעמת עם ההנהגה החרדית, כרגע אין שם אף אחד שיעשה זאת", הוסיף הגורם ל'מעריב'. "בטח לא כשמערך הגיור חזר למשרד הדתות והולך להיות תחת שליטת הרבנות הראשית לישראל".

מלשכתו של הרב לאו נמסר בתגובה: "בעניין הגיורים הרב טרם הכריע. עקרונית, מדיניות הרב היא כי את הפתרון לבעייתם של רבים מעולי חבר העמים יש למצוא בהליך בירור היהדות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב לאו ,חומץ בן יין ,מכר את נשמתו לאגף הקצוני ביותר ,תמורת מינוי ,לא ראוי להיות רב ,גזענותו לשחורים ולספרדים

    מאיר שרגא |
    הגב