כפר חב"ד: סניף 'יד שרה' שופץ וחודש

המרא דאתרא הרב מרדכי שמואל אשכנזי ויו"ר הוועד ר' בנימין ליפשיץ חנכו ביום ראשון השבוע באירוע חגיגי ורב משתתפים את סניף יד שרה בכפר חב"ד לאחר שעבר שיפוץ וחידוש

המרא דאתרא הרב מרדכי שמואל אשכנזי ויו"ר הוועד ר' בנימין ליפשיץ חנכו ביום ראשון השבוע באירוע חגיגי ורב משתתפים את סניף יד שרה בכפר חב"ד לאחר שעבר שיפוץ וחידוש.

"לרגע הזה המתנתי לאורך שנים. עכשיו אני אחוז התרגשות", דברי הרב פיני טרבניק, מנהל סניף יד שרה בכפר חב"ד השבוע באירוע חנוכת הסניף המשופץ בכפר. עשרות אישים ובהם הרה"ג הרב מרדכי שמואל אשכנזי ויו"ר הוועד ר' בנימין ליפשיץ הגיעו כדי להיות שם עם הרב טרבניק שהסניף החל את דרכו בביתו שלו כסניף משפחתי – והתפתח למרכז השאלת ציוד רפואי ושיקומי המשרת רבים. מנכ"ל יד שרה משה כהן הביא את ברכת הרב אורי לופוליאנסקי נשיא ומייסד יד שרה – ומשפחת יד שרה כולה.

"יש אנשים שעושים חסד ויש אנשים שנותנים הרגשה טובה כשהם עושים חסד", דברי כהן לבאים. "ר' פיני, הוא אדם משכמו ומעלה. לא זאת בלבד שידו הטובה ליוותה את התפתחות הסניף – הוא זה היודע לתת לבאים הרגשה טובה כאשר דלתות הסניף נפתחות".

גב' שושי ריבקין פעלה לגיוס התרומות. הסניף הוותיק בכפר חב"ד שהיה עוגן הצלה לרבים – מחדש את פניו. מתנדבים נוספים יתקבלו בזרועות פתוחות. וכדי שיהיה ברור: זהו סניף משפחתי במלוא מובן המילה: החל כמבצע משפחתי של חסד ונשמרת בו אוירת משפחה בכל יום של עשייה.

את ר' פיני טרבניק כל תושב בכפר חב"ד מכיר: מהווי הכפר, מבית הכנסת, מהילדוּת, מהמכולת ובעיקר מן הרגע שר' פיני נחלץ לעזרתו במסגרת 'יד שרה' או כמתנדב מד"א.

הטלפון שלו זמין עשרים וארבע שעות ביממה, הוא נכון תמיד לעזור ולחלוק מהידע הנרחב שלו בנושא רפואת החירום והמכשור הרפואי הביתי.SONY DSC

המורשת של נתינה והושטת יד עוזרת עוברת במשפחתם עוד כאשר הרבנית רחל טרבניק ז"ל, הרימה את הכפפה ויחד עם משפחתה הפכה את ביתם הפרטי לסניף של 'יד שרה'. עד מהרה נישא שמה בכל האזור ואנשים מהכפר ומערים סמוכות הגיעו לבית משפחת טרבניק בכפר חב"ד לשאול ציוד רפואי. הסניף שפתחה משפחת טרבניק בכפר חב"ד היה בין הראשונים של יד שרה מחוץ לירושלים.

הרוח ההתנדבותית של משפחת טרבניק, שורה בכל ביקור של אדם בביתם. כל ילדי הבית כבר מגיל צעיר מאד, גדלו על מורשת הנתינה של 'יד שרה'. הם ידעו היכן מונח כל מכשיר, מילאו טפסי השאלה וקיבלו את המשיבים בכל שעה. המסורת המשפחתית נמשכת.

מתנדבים נוספים דרושים ויתקבלו בזרועות פתוחות. לפניות: ר' פיני טרבניק בטל' 054-4665-914. * בצילום למטה: מנכ"ל יד שרה משה כהן באירוע הפתיחה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.