כפר יונה: ההורים החרדים מפגינים נגד רשת החינוך של ש"ס

אחרי שמנהל ביה"ס פני מאיר בכפר, הרב יוסף הללויה, גיסו של אלי ישי, פוטר על ידי רשת החינוך של ש"ס, הורי התלמידים מסרבים לקבל את הפיטורין ומפגינים במקום בשעה זו נגד רשת החינוך של ש"ס

בימים האחרונים סוער בכפר יונה: הגאון רבי יוסף הללויה, שעמל, הקים וייסד בעשר אצבעותיו את מפעל חייו, מוסדות 'פני מאיר' בכפר יונה, קיבל בהפתעה מוחלטת בשבוע שעבר מכתב פיטורים מרשת מעיין החינוך של ש"ס.

"הרב הללויה הקים את מוסדות 'פני מאיר' וניהל אותם ביד רמה, עוד כשבמקום לא היה את המושג "תלמוד תורה", מספרים מקורביו. "הרב כיתת את רגליו ממקום למקום בכדי להביא עוד ילד ועוד ילד לתלמוד תורה".

למרות הכל, קיבל השבוע הרב הללויה, גיסו של אלי ישי יו"ר ש"ס לשעבר, מכתב פיטורין. לטענת ההורים בבית הספר, הרב פוטר על רקע עניינים פוליטיים, על ידי מנכ"ל רשת החינוך חיים ביטון.

כעת, בשעה זו, מתקיימת הפגנה נגד הפיטורין בסמוך לבית הספר, זאת על ידי הורים לתלמידים בביה"ס, שמסרבים לקבל את דבר הפיטורין.

רמי נפטצאי, אביו של אחד הילדים בת"ת וחבר ועד ההורים סיפר בשבוע שעבר ל'אקטואליק': "מפקח מטעם ש"ס בשם יהושע בן פורת, נכנס ללא תיאום וללא הזדהות במרמה לבית הספר, והגיע לכיתות. נציגי ההורים הזמינו את הקב"ט יישובי והוא הוצא מחוץ לבית הספר".

ועד ההורים אף הכריז על שביתת לימודים עד להודעה חדשה, בשל המהלך שלא היה על דעתם והם מתקוממים עליו. נפטצאי אף האשים את סיעת ש"ס בכפר יונה. "כעת היא התחילה את הספירה לאחור בתהליך היעלמות שלה", אמר. "לא פועלים כך, על ידי חיסול חשבונות וניקוי אורוות ממחלוקת שבין אריה דרעי ואלי ישי – על גבם של ילדים טהורים. פיטורי הרב הללויה הינם תחילת התרסקות ש"ס בכפר יונה. מי שבוגד במקימיה, אין לו זכות ולגיטימיות להתקיים. אנחנו לא מוותרים על הרב הללויה, ואנחנו רוצים שהוא ימשיך לנהל את המוסדות".

הבוקר, כאמור מתקיימת במקום הפגנה. הורי התלמידים יצאו בקריאה: "אנו הורים לילדים בת"ת פני מאיר, בחרנו לחנך את ילדינו במקום זה רק משום שהמנהל הדגול הינו לא סתם מנהל חינוכי- אלא תלמיד חכם ומורה דרכינו אשר מתווה לנו את דרך החיים, בחרנו לגור בכפר יונה רק בגללו.

"אנו רוצים שתדעו שהמנהל הינו אדם מורם מעם אשר תמיד עמד לצידנו בכל כמו אב רחמן, וכעת אתם רוצים להשבית את כל ילדינו?! ואותנו מנתקים מהחיים, כאשר ילדינו למדו בתנאים לא תנאים בגשם ובחום ביביל מיושן שתקנו – אבל עד כאן!!! לא נשקוט ולא ננוח עד שרק הרב הללויה שליט"א יהיה המנהל היחיד!

"את זעמנו וזעזועינו כולם יחושו את רעידת האדמה שנחולל, ניגש לתקשורת, גם החילונית. מיותר לציין שהבחירות קרבות – ומה יהיה על ש"ס?! מרן הרב עובדיה זצוק"ל שלח את הרב הללויה להקים פה את המפעל הענק הזה, ואתם עוצרים זאת ובכך מחללים כבוד מרן. לא נשתוק, נזעק לכל עבר – משפחה, חברים ועוד.

"עד עכשיו בחרנו בש"ס לבקשת הרב הללויה שליט"א, אך עד כה, לא נמשיך לתמוך בתנועה שפועלת נגדנו ובוגדת בבוחריה הנאמנים!".

חיים ביטון, מנכ"ל רשת החינוך של ש"ס, הגיב בשבוע שעבר במכתב ארוך כי אין הפיטורין קשורים לעובדת היותו גיסו של ישי. לדבריו, "לקראת שנת הלימודים תשע"ט, בשל מס' התלמידים הקטן, נדרשנו לקיזוז בשעות הוראה המוקצות למוסד. מנהל בית הספר הרב הללויה שליט"א החליט כי בשל הקיצוץ הוא יפרוש בשנה זו מעבודתו ויצא לשנת חל"ת, לולי החלטת הרב הללויה לפרוש לשנת חל"ת הרי שהיה נשאר על משמרתו כמנהל בית הספר".

       

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מוסדות ספרדיים לא בראש מעיין החינוך - התקציבים הולכים למוסדות האשכנזיים !

  ציטוט מהארץ:
  "בעוד המפלגה מדשדשת בסקרים, בשנתיים האחרונות זינק מספר התלמידים ברשת החינוך שלה בקרוב לעשרת אלפים. אלא שמתברר כי מדובר בעיקר בחבירה של מוסדות חסידיים אשכנזיים, שזוכים כך למימון מלא מהמדינה. עובדה זו גורמת לאנשים בש"ס לתהות מה נותר מהמורשת הספרדית"

  צחי |
  הגב
 2. פשוט בושה, רב מדהים, איש אמת ומחנך מדהים!

  למדתי בבית הספר פני מאיר, היחס כל כך אישי וכל כך מדהים, עד היום הצוות מקבל את פני בחום ובשמחה לאחר שעברו כמה שנים טובות, תמיד נתנו יחס אישי וחם, עזרו ותמכו בכל קושי שהיה לי ולחברותי ללימודים.
  הרמה הלימודית מעולה גם כן, שלא תחשבו אחרת והכל בזכות הרב שמדריך את המורים והמורות בכח צעד שלהם ומייעץ להם ועוזר.

  בית הספר הזה הוא שלו, הוא קרע את עצמו בשביל כל תלמיד ותלמיד כמו שנאמר בכתבה. צריך להיות רע לב ממש בשביל לקחת לו את מפעל חייו ולהרוס לתלמידים שלומדים שם כיום.

  עשו משהו, אל תשבו מהצד.
  תחזירו באופן רשמי את ההנהלה לידיו ועזבו אותו ואת חייו בשקט!!!

  בוגרת פני מאיר |
  הגב
 3. למגיב 1

  מזיק לעצמו אך מועיל לך ולאחיך!!! כאשר תבין בניהול תקין נבחר בך. כרגע הוא המבין והוא המנהיג. תעשה חושבים.

  יואל |
  הגב
 4. דרעי מזיק לעצמו! למה שאבחר שס??לתת לו כח לפגוע ביהדות???

  מחילה מכל הילדים והוריהם שבחרתי שס פעם קודמת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב